Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Brak smarowania pomocy!!!


kiblos

Rekomendowane odpowiedzi

W moim audi nie ma smarowania głowicy :confused4: chodzi jak diesel, olej zmieniony, filtr zmieniony, oleju jest max, a popychacze dalej klepią, ostatnio było rozebrane do wymiany rozrządu ale nic nie było grzebane przy pompie olejowej żaden pasek ani nic i od tamtej pory nie ma samrowania, dwa miesiące temu zmieniona głowica ale było wszystko ok poratujcie bo już nie wiem co zrobić :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzić kanały olejowe, które prowadzą olej do głowicy

mogą być zapchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak sprawdzić kanały olejowe?? i czy kanał tak z dnia na dzień się zabije?? co do pompy to z tego co nas uczyli to jest prosta jak budowa cepa jedyne co mogło się tam zapchać to smok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , silnik masz taki sam jak ja.Przerabiałem temat niskiego ciśnienia w układzie smarowania.I to na drugi dzień po zakupie auta - dziwne ,że po 2h pałowaniu nic nie wylazło.A w drodze do Włoch bum i po ciśnieniu na biegu jałowym.Wymieniłem pompe na zamiennik Hans Preiss - 133 pln + wymiana - i dziś po 42 tyś km wszystko nadal jest OK .I nadal ganiam POLSKA - WŁOCHY co 3 tygodnie.Tobie też radzę wymień pompę olejową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten temat, wymieniłem olej na lepszy niż był lany (long servisy) i wypłukało mi cały syf, brak ciśnienia...

jak rozwiązać problem? to proste, ściągasz miskę, odkręcasz SMOK pompy oleju, czyścisz i zakładasz, od tego momentu cieszysz się i silnik chodzi cichutko :wink4:

Ps. najpierw ściągnij miskę - może w aeb jest łatwiej :naughty: zobacz jak wygląda SMOK, a potem najwyżej wymieniaj pompę :gwizdanie: aha ja się dowiedziałem że tej pompy oleju nie da się wykończyć, bo jak by nie było pracuje w oleju :gwizdanie:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zgadzam sie z puckiem !!! ja mialem tak u siebie pol roku temu pprostu smok sie zasyfil...Wyczysc smok i zobaczysz ze wszystko bedzie ok!! pompa bedzie ok zobaczysz!!! powodzenia w wyciaganiu michy :naughty: ... stan sobie tak zebys mogl silnik troche podniesc,tylko najpiierw poduchy odkrec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak ściągnąć miskę, znalazłem opis na forum http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t111373.0.html;highlight=miska+olejowa tyle że nie zgadza mi się opis z tym jak wygląda moja miska, od spodu nie mam żadnego czujnika tylko mam korek a po drugiej stronie mam przykręcone takie metalowe kolanko nom i u mnie miska jakby nie wchodzi w koło zamachowe tyle że przedniej poduszka zasłania mi dostęp do jednej śruby od miski , i jeżeli u mnie tak samo ma wyglądać zdjęcie miski to już mi się odechciało ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden korek to spustowy a ta rurka to splyw z turba... jedna podusze musisz wyjac zeby miec lepsze dojscie :) wszystkie sruby bez problemu odkrecisz jak odkrecisz poduchy silnika i go podniesiesz troche!! jest troche meczenia sie z tym najlepiej jak bys mial najazdy lub kanal...[br]Dopisany: 01 Marzec 2010, 17:21_________________________________________________ja juz miche dwa razy zmienialem u siebie bo rozwalilem a w sumie to 4 razy juz odkrecalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanał mam ale przeraża mnie wizja rozbierania tego a najgorzej jeśli to nie będzie to bo smarowanie skończyło się raptownie :wallbash: czyli że jutro będę się męczył cały wieczór ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zalamuj sie dasz rade. klopotow nie bedziesz mial,uszczelke zakup tylko nowa pod miche i do splywu turbo zeby nie pocilo Ci pozniej z niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zabrałem się za wyjęcie michy, powiem że wyjąć tą michę to koszar, wczoraj robiłem, robiłem a i tak jeszcze nie wiem jak do końca mam ją wyjąć, dziś mam nadzieje że mi się uda to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...