Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Duże spalanie,silnik osiąga temp 90 C˚ dopiero po 17 min jazdy.Czy to normalne?


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....ponieważ ostatnio pali mo dość dużo (14 litrów i wiecej czasem) postanowiłem sprawdzić temp i wyszło jak w temacie.Dodam że mam nowa sondę bosha, kupiłem bo myślałem że to jej wina...ale nie widać zmiany.Prosze o pomoc co może byc przyczyna termostat?czujnik temp(kiedyś wymieniałem i kupiłem z allegro taki za 25zł,raczej nie orginalny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czujnik VAGiem, jak nie oryginalny może robić różne cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec czy masz za duze spalanie, 13-14 to normalny wynik :D - jesli nie jezdzisz bardzo dynamicznie i nie stoisz wiecznie w korkach to auto powinno łyknac kole 11 litrow

W swojej 90 stopni lapie po 5-6 minutach -w 3-4 minuty dojezdzam do DTŚki w korku (do 3 pasmowej trasy), potem przez 1-2 minuty jade trasa nie przekraczajac 3 tys. obrotow i jest 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec czy masz za duze spalanie, 13-14 to normalny wynik :D - jesli nie jezdzisz bardzo dynamicznie i nie stoisz wiecznie w korkach to auto powinno łyknac kole 11 litrow

W swojej 90 stopni lapie po 5-6 minutach -w 3-4 minuty dojezdzam do DTŚki w korku (do 3 pasmowej trasy), potem przez 1-2 minuty jade trasa nie przekraczajac 3 tys. obrotow i jest 90 stopni

mówisz o wskazaniach na blacie czy vag'iem sprawdzałeś bo na zegarze to 90 st C miałem juz po 10 min ale vag dopiero po 17min pokazał 90 st C

styl jazdy określam jako spokojny....chyba wymienie ten czujnik na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o wskazaniach na blacie czy vag'iem sprawdzałeś bo na zegarze to 90 st C miałem juz po 10 min ale vag dopiero po 17min pokazał 90 st C

styl jazdy określam jako spokojny....chyba wymienie ten czujnik na ori.

No dość długo rozgrzewa Ci się ten silnik, ja mam w taką pogodę 90oC po ok. 5-7km (na VAGu), może czujnik masz ok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem nowy ori czujnik w salonie skody 75zł.....sprawdzę po wymianie czy jest poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to nie był termostat-bo u nas to draństwo dosyc drogie jest... :gwizdanie: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to nie był termostat-bo u nas to draństwo dosyc drogie jest... :gwizdanie: :wink4:

Stać Cię na taki wóz, to musisz mieć na tajle :wink4:

Sorry za :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to nie był termostat-bo u nas to draństwo dosyc drogie jest... :gwizdanie: :wink4:

Stać Cię na taki wóz, to musisz mieć na tajle :wink4:

Sorry za :ot:

wiesz ile kosztuje normalny termostat?- tyle http://cgi.ebay.co.uk/Neuspeed-VW-Audi-Seat-Skoda-1-8T-Low-Temp-Thermostat_W0QQitemZ320473425931QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4a9db4680b

do AVJ 10 razy więcej,bo jest to cały element z obudową :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06B 121 111 K = 373.08 PLN u GAJOSA :naughty: nieźle ..., do mojego ORI ~130 PLN :naughty:

Sorry za :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06B 121 111 K = 373.08 PLN u GAJOSA :naughty: nieźle ..., do mojego ORI ~130 PLN :naughty:

Sorry za :ot:

to nie OT tylko dosyć ważna informacja,dla użytkowników AVJtów :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniusiek a sprawdziłeś te napięcie na sondzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniusiek a sprawdziłeś te napięcie na sondzie ??

nie zrobiłem tego :no:....może dziś mi sie uda

oby to nie był termostat-bo u nas to draństwo dosyc drogie jest... :gwizdanie: :wink4:

jakie sa objawy uszkodzonego termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa objawy uszkodzonego termostatu?

auto sie nie dogrzewa,bo termostat jest otwarty cały czas,lub za bardzo się nagrzewa,bo jest zamknięty :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam podobny problem w awoim ALT-ku na trasie wogóle mi sie nie dogrzewa ok 70 st w dopiero w miescie i to po dłuższej jezdzie wskakuje na 90 nie wiem co to może być mam nadzieje ze to nie termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem w awoim ALT-ku na trasie wogóle mi sie nie dogrzewa ok 70 st w dopiero w miescie i to po dłuższej jezdzie wskakuje na 90 nie wiem co to może być mam nadzieje ze to nie termostat

Zagrzej silnik na postoju do 90oC, a potem jedź, jeżeli temperatura spadnie to niestety winny jest termostat :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś w dychę bo własnie tak się dzieje niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś w dychę bo własnie tak się dzieje niestety

No to masz uszkodzony termostat, niestety :confused4:

1VK2r.jpg

06B 121 111 K - koszt według ETKI ~ 83 euro :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też tak miałem , wymieniłem termostat za 45 zł i po kłopocie auto dogrzewa się w 5 km, na spalanie też to ma wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też tak miałem , wymieniłem termostat za 45 zł i po kłopocie auto dogrzewa się w 5 km, na spalanie też to ma wpływ.

k...wa nie strasz mnie termostat do mojego to koszt około 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...