Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Concert - nie działa regulacja głośności


Wihajster

Rekomendowane odpowiedzi

nie dowiedziałem się...skleroza nie boli :) będę dzwonił w poniedziałek rano i odrazu napisze Ci co i jak[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2008, 16:19_________________________________________________

Dowiedziałeś się jak to wygląda w tym serwisie na Lea? Jaka cena i jaki czas oczekiwania na naprawę?

Dzwoniłem do serwisu na Lea 203. Wykonują dalej wymiany tych procków. Cena 250 zł z wymianą bądź 200 zł sam procek :gwizdanie:

Dziś rano dotarło do mnie radyjko. Wszystko pięknie działa :) Dzięki wielkie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładną ścieme Ci puścili z tym procesorem. Ciekawe czy serwis tą naklejke przykleił żeby drożej go sprzedać czy już taki oni dostali z motoroli...

Czyli w przypadku takim jak u mnie (wymiana procka) mozna się spodziewać, że po 10tyś użycia ałki od regulacji głośności - problem znowu powróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Concert CD II ten z zaokrąglonymi rogami jaki ma procesor ??? Chodzi mi o to radio http://allegro.pl/item441699222_audi_concert_ii_audi_a2_a3_a4_a6_a8_tt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo dziś wymieniłem swego "wspaniałego" Chorusa na Concerta II. Motorola mnie zawiodła dwa razy w Audi - procek Motoroli w liczniku też kiedyś padł i trzeba było dać 500zł za naprawę.

Nigdy więcej sprzętu z procesorami Motoroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku to nie wina procesora, tylko firmy blaupunkt, bo źle napisała oprogramowanie do tego procesora. Jakby głośność była przechowywana w pamięci ram a nie eeprom, to procesor starczył by na wieki. A tak trzeba go co kilka lat wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co teraz jak nie ma już tych procesorów w dobrej cenie? Będzie trzeba je ogrzewać do ich totalnej smierci?

Albo dać ździercom 250 zeta za wymiane :( Dobrze, że ja się jeszcze załapałem na wymianę po kosztach :)

Dzięki fabi_wgw jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym chciałem się dzisiaj zająć. Niestety poległem. Ba i to nie z tego powodu, że metoda nie poskutkowała, po prostu po wyjęciu radia okazało się że nie mam odpowiedniego klucza aby wymontować tego kaseciaka. Trudno włożyłem radio z powrotem, a następnie prawie jak w bankomacie zostałem poproszony o czterocyfrowy kod. Jakże było moje zdziwienie jak się okazało, że tego kodu nie mam :kwasny:

Normalnie poległem na całej linii i zostałem pozbawiony radia.

Może zostanę za to wynagrodzony, ale jednak w przeciągu dwóch dni nie przeczytałem jeszcze wszystkich wątków, ale nurtuje mnie pytanie. Czy faktycznie warto wydawać ok 200zł za jakiś procesor do bądź co bądź już starego radia, w dodatku w większości kaseciaka (ja mam chorusa)?. Przecież można dołożyć drugie tyle i kupić naprawdę ładne i markowe radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dawać 200zł na procesor lepiej dołóż 250zł i kup Concerta II . Sprzedaż Chorusa za 100zł i wymiana Cię wyjdzie około 350zł - 200zł procesor czyli za 150zł masz super ori firmowe radio z CD i dobrą regulacją głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora wyjdzie około 150 zł razem z przesyłką. Mam jeszcze kilka sztuk. Od razu dostaniesz kod do swojego radia, bo przy wymianie muszę odczytać stary procesor i zaprogramować tymi danymi nowy. Naprawa chorusa jest na granicy opłacalności i sprawę trzeba przemyśleć, naprawa concerta jest bardziej opłacalna jeśli mamy do tego zmieniarkę lub odtwarzacz mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora wyjdzie około 150 zł razem z przesyłkami. Mam jeszcze kilka sztuk. Od razu dostaniesz kod do swojego radia, bo przy wymianie muszę odczytać stary procesor i zaprogramować tymi danymi nowy. Naprawa chorusa jest na granicy opłacalności i sprawę trzeba przemyśleć, naprawa concerta jest bardziej opłacalna jeśli mamy do tego zmieniarkę lub odtwarzacz mp3.

Właśnie kolega fabi_wgw naprawił mi jakieś dwa tygodnie temu mojego concerta i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś ma istrukcję do radia Audi Chorus II (2 pokrętła) w j. angielskim lub polskim? Z tej niemieckiej nic nie rozumiem. Pomóżcie please!

Czy jest w Chorus2 namiastka korektora, takie pop, rock, jazz,... Chyba wpadłem na to kiedyś nieopatrznie, albo to w innym audi, wzokowo pamiętam tą perfekcyjną, czerwoną klasykę audi...

Funkcja TP - co to w ogóle jest, jak to używać, ustawiać?

Podgłaśnianie wraz ze wzrostem prędkości - jak to zroić, czy potrzebny jest interfejs CAN?

Lub gdzie coś takiego znajdę na forum? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora wyjdzie około 150 zł razem z przesyłkami. Mam jeszcze kilka sztuk. Od razu dostaniesz kod do swojego radia, bo przy wymianie muszę odczytać stary procesor i zaprogramować tymi danymi nowy. Naprawa chorusa jest na granicy opłacalności i sprawę trzeba przemyśleć, naprawa concerta jest bardziej opłacalna jeśli mamy do tego zmieniarkę lub odtwarzacz mp3.

Właśnie kolega fabi_wgw naprawił mi jakieś dwa tygodnie temu mojego concerta i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony :good:

mój concert też sotał niedawno naprawiony przez fabiego :)

Jeste również zadowolony. A co do odpowiedzi dla kolegi ewencjusz to fakt, mozesz miec fajne radyjko za 400 zł ale nie bedzie juz t ak spasowane jak z deską jak ori audi radyjka. Fakt, są to kaseciaki ale dobrze grające, w dodatku ja posiadam do niego zmieniarkę usb/SD/aux wiec bez sensu dla mnie byłoby kupować inne radyjko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też miałem problemy z regulacją głosności, i podgrzewanie motoroli na długo nie skutkowało, na drugi dzień w aucie było brak regulacji! Ostanio wpadłem na pomysł, (całkowicie skuteczny) , otóż na procku zamontowałem(przykleiłem do procka) dwie diody zenera 12V 3W połączone szeregowo , po włączenia radia przez diody płynie prąd i diody nagrzewają układ, od momentu zapalenia silinika po ok. 20 sek regulacja działa w 100% !!!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też miałem problemy z regulacją głosności, i podgrzewanie motoroli na długo nie skutkowało, na drugi dzień w aucie było brak regulacji! Ostanio wpadłem na pomysł, (całkowicie skuteczny) , otóż na procku zamontowałem(przykleiłem do procka) dwie diody zenera 12V 3W połączone szeregowo , po włączenia radia przez diody płynie prąd i diody nagrzewają układ, od momentu zapalenia silinika po ok. 20 sek regulacja działa w 100% !!!

Pozdr.

wydaje sie to dobrym pomysłem :good: .Zrobiłes moze fotostory co i jak?? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pomysł jest skuteczny, ale nie całkowicie, bo na początku problemy zaczynają się dziać, jak jest tylko zimno, a później to już nie zależy od temperatury. Zresztą zdasz relacje co i jak. Chociaż wydaje mi się, że jak by on dostał temperatury około 50-60 stopni to mógłby chodzić dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też miałem problemy z regulacją głosności, i podgrzewanie motoroli na długo nie skutkowało, na drugi dzień w aucie było brak regulacji! Ostanio wpadłem na pomysł, (całkowicie skuteczny) , otóż na procku zamontowałem(przykleiłem do procka) dwie diody zenera 12V 3W połączone szeregowo , po włączenia radia przez diody płynie prąd i diody nagrzewają układ, od momentu zapalenia silinika po ok. 20 sek regulacja działa w 100% !!!

Pozdr.

Moim skromnym zdaniem to TZW DRUCIARSTWO !!! Koledzy !!! Mamy AUDI a nie LOGANA :))))))))))))) Szkoda wam wydać 150zł ???? I problem z głowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...