Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Concert - nie działa regulacja głośności


Wihajster

Rekomendowane odpowiedzi

Tom 92, ohhhhhhhhhhh............ popatrz jekie to są kluczyki http://allegro.pl/item151834266_navi_becker_vw_audi_klucze_wyjmaki_do_wyciagania.html#photo no i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OHHHH ulga radio udało mi się wyjąc po setnej próbie, lecz tego sie spodziewałem pojawił sie kolejny problem wyciagnąłem mechanizm kasety podgrzałem procesor choc tam jest ich kilka i głośnośc nadal nie działa. czy podgrzałem zły?? stanie się cos jeżeli podgrzeje wszystkie ??czym najlepiej podgrzac zapalniczka czy suszarka ??Prosze o pomoc

[ Dodano: 27-12-2006, 23:10 ]

sluchajcie problem w ogóle nie znika probowałem suszarką i zapalniczką i nic dalej to samo. Prosiłbym was o jakąś rade co zrobic?? czy kupic nowego procka ??spróbowac do piekarnika ??a jak już coś to jak tego procka się wyciąga. Prosze o wasze opinie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety ten sam problem... :/ Ciekawi mnie ten pomysł z ogrzewaniem procesora. Do tej pory myślałem, że półprzewodniki nie lubią wysokiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dzwoniłem o elekrtronika,który naprawia mojego Chorusa i powiedział mi,że to wina potencjometra,a nie jakiegoś procesora.Już kupił potencjometr,zrobił próbę i podobno po wymianie regulacja głośności działa poprawnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dzwoniłem o elekrtronika,który naprawia mojego Chorusa i powiedział mi,że to wina potencjometra,a nie jakiegoś procesora.Już kupił potencjometr,zrobił próbę i podobno po wymianie regulacja głośności działa poprawnie.

No ciekawe.. napisz ile PLN zapłaciłeś,bo nowy potencjometr chyba nie jest tani do tych radyjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odebrałem-we wtorek jadę po odbiór to wam napiszę ile mnie to kosztowało.

[ Dodano: 14-01-2007, 20:51 ]

A ile w przybliżeniu może kosztować taki potencjometr do Chorusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line

ja też słyszałem, że z tym podgrzaniem to lipa, znalazłem na allegro takie potencjometry tzw. encoder Alpsa dokładnie taki jakie są min. w concertac przymierzam się do wymiany jak znajdę chwilkę to kupię ( ostatnia aukcja to koszt 16zyta) i zaraz wymienię, u mnie sie nie pali bo mam jeszcz regulację w kierownicy, która działa bez zarzutu i tu chyba jest odpowiedz, że to nie procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkońcu w piątek jadę po odbiór radia-ciekawe ile mnie to będzie kosztować :/ Trochę żałuję ,że go dałem do naprawy,bo mam w domu prawie nieużywane radio Symhony i chyba znalazłem fachowców którzy mogliby po małej przeróbce Klimatronika wstawić mi je do mojej Audini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe.. napisz ile PLN zapłaciłeś,bo nowy potencjometr chyba nie jest tani do tych radyjek.

jak moze byc uszkodzony potencjometr skoro da sie basy i soprany regulowac!!!

tylko procek trza wymienic lub podgrzac :diabelek: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line
jak moze byc uszkodzony potencjometr skoro da sie basy i soprany regulowac!!!

w moim concercie basy i wysokie reguluje prawa gałka więc nie ma to nic wspólnego z potencjometrem po lewej stronie, on tylko służy do regulacji głośności więc stawiam zdecydowanie na potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moze byc uszkodzony potencjometr skoro da sie basy i soprany regulowac!!!

w moim concercie basy i wysokie reguluje prawa gałka więc nie ma to nic wspólnego z potencjometrem po lewej stronie, on tylko służy do regulacji głośności więc stawiam zdecydowanie na potencjometr.

Nie rozmawiamy o Concercie II, niesprawny procesor występuje w Concercie I M4.

U ciebie to prawdopodobnie może byc uszkodzony lub brudny potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziś odebrałem radio Chorus -nowy potencjometr kosztował 9zł plus robocizna 15zł=24zł za wszystko.To chyba niewiele zapłaciłem :) .Regulacja głośności działa bez zarzutów ale jest jeden malutki problem-nie wiem czemu cały czas świeci (nawet jak wyjmę kluczyk i zamknę auto ) na czerwono podświetlanie wyświetlacza.Mam nadzieje,że nie pobiera to dużo prądu i nie rozładuje mi to akumulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu cały czas świeci (nawet jak wyjmę kluczyk i zamknę auto ) na czerwono podświetlanie wyświetlacza.Mam nadzieje,że nie pobiera to dużo prądu i nie rozładuje mi to akumulatora

Pomierz sam: zdejmij kleme (+) i wstaw szeregowo miernik (amperomierz) pomiędzy tę klemę, a terminal na akumulatorze i zobaczysz pobór prądu.

Pobór z włączonym alarmem nie powinien przekracza kilkudziesięciu mA.

Wszystkie odbiorniki prądu mają być wyłączone.

Aż dziw bierze, że elektryk zignorował to świecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślał,że to tak wcześniej świeciło.Dziś się załamałem-właczam radio i znowu to samo.Chyba w warunkach domowych ten potencjometr dobrze działa ale jak auto stoi na zewnątrz to wszystko się pieprzy.Zdecydowałem ,że muszę podgrzać procesor.Właśnie rozkręciłem radio,wyjąłem mechanizm kasetowy i teraz nie wiem który procesor mam podgrzać ,bo tam są cztery.Trzy są duże i jeden malutki.Doradzcie który grzać zapalniczką.

[ Dodano: 20-01-2007, 14:20 ]

:) Hehe rozebrałem,podgrzałem i regulacja chodzi bez zarzutu.Mam nadzieję,że nie tylko na jeden dzień.Niepotrzebnie zmieniałem ten potencjometr ale niestety to fotum znalazłem o 1 dzień za póżno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się załamałem-właczam radio i znowu to samo.Chyba w warunkach domowych ten potencjometr dobrze działa ale jak auto stoi na zewnątrz to wszystko się pieprzy.

Na twoim miejscu zadałbym teraz sobie pytanie czy ten elektryk rzeczywiście Ci cos tam wymienił,czy tylko też podgrzewał :?: Wg.mnie słabo podgrzał,miałem tak samo,dopiero wylutowanie i włozenie na prawie 2 h do piekarnika pomogło.Jak narazie jest OK.

No ale kwota jaka zapłaciłes nie jest "rujnująca", na pewno za potencjometr zapłaciłbyś dużo wiecej,jesli takowy wystepuje w tym radyjku :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...