Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Concert - nie działa regulacja głośności


Wihajster

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie wyczytalem na elektrodzie ze czasem pomaga a czasem nie podgrzewanie.procek znajduje sie pod mechanizmem kasety wiec normalnie go nie widac trzeba wyjac mechanizm zeby sie do niego dostac.posiada 52 piny i jest kwadatowy i podobno to ten sam co obsluguje kod do radia :wink:

[ Dodano: 2006-07-01, 10:41 ]

pytalem ile kosztuje nowy procesor zeby to naprawic jak nalezy to 100 zł z nowym kodem tylko trza wlutowac i bedzie smigac jak trza :wink:

[ Dodano: 2006-07-03, 08:41 ]

a wiec chłopcy taka sprawa.Postanowiłem spróbowac podgrzac ten procek wiec wyjąłem radio rozebrałem górna obudowe,wykreciłem mechanizm kasety(4 sruby)i zacząłem dmuchac suszarka ale tylko chwilke bo zauwazylem ze podgrzewam procek ale również wszystko dookoła.Pomyslalem ze moge cos uszkodzic i wpadłem na genialny pomysł jak podgrzac sam procek nie grzejac pozostałych elementów układu.Chwycilem radio do lewej reki,odwróciłem do góry nogami,zapalniczka do fajek w prawa reke i tak płomieniem podgrzewałem sam procek oczywiscie ze 2-3 cm nad zywym ogniem.A wiec koło 15 sec pozniej przerwa tyle samo i znowu 15 sec.Czynnosc te powtorzyłem 5 razy.Jak juz skonczyłem procek był juz tak goracy ze sparzyłem palucha jak do dotknałem zeby sprwadzic :lol: Juz po wszystkim poskładałem radio włozyłem do autka i co :?: :?: działa regulacja głosu :twisted: Ale pozniej pomyslałem ze moze działa bo jest gorący i ze jak sie schłodzi to przestanie działac nic z tych rzeczy :!: działał przez cały weekend i nawet dzis rano :mrgreen: .A wiec szanowni koledzy jak ktos ma kłopot z regulacja głosu w swoim concercie lub chorusie to polecam te metode bo u mnie zadziałała :razz: dzieki Hugo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także podziałało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szacuneczek Hugo !!!!!!!!!!!!!!!!

Ciesze się , że mogłem pomóc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak się ma autko (nie ważne jakie) to ma się wieczne problemy. Dziś wsiadam do autka rano, odpalam, przyciszam radyjko chorus - a tu - głosność na full, a potencjometr odmawia posłuszenstwa. Czy ktos wie gdzie w Wawie mogę niedrogo naprawić tą przypadłość???

Pozdrawiam

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja... sprawdzę u siebie i zdam relację... Normalnie wysokie temperatury są dla półprzewodników szkodliwe - ale tam może chodzi o mechanikę wewnątrz procka... ?? Kto i jak wpadł na ten pomysł ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto i jak wpadł na ten pomysł ?? :mrgreen:

Polak wszystko wymyśli :wink: A na pomysł wpadł zapewne po kilku głębszych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sa jednak tacy co maja dwie lewe ręce i jak sie do czegos biorą to raczej popsują niz naprawią. Czy znajdzie się ktoś z Wawy lub okolic, kto moze mi pomóc naprawić problem z głośnością? Bedę bardzo wdzięczny, (może byc też polecany warsztacik)

Pozdrawiam

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temacik troche stary ale podpinam sie pod niego.Mam ten sam ból z radyjkiem, od jakiegoś czasu potencjometr wariuje,przyciszam a on na full,byłem już nawet u elektonika zeby coś zadziałał,bo już się bałem radia dotykać :mrgreen: ,a on na to, że elektroniczny potencjometr,droga naprawa itd...

Zacząłem szukać na Allegro radyjka a tam większość Concertów z tą wadą :grin: ,teraz widzę ża to stała bolączka tych radyjek.Więc zaraz biorę palnik i do dzieła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom 92, poszukaj na forum bo bylo opisane b.dokladnie.

deski nie musisz rozkrecac....robi sie to bardzo prosto wkladajac cos plaskiego w takie male otworki w radiu (ehh ta moja dokladnosc :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze!!! robie tak jak muwisz i nic. jeden otworek był juz wcześniej odblokowany bo jak ciagne radio to jedna strona wychodzi a druga nie. wziąłem cieniutkie blaszki od segregatota, wpycham w ten otworek i nic. :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie bez klopotu wez sobie suwmiarke i tym plaskim co sie wysuwa zastosuj jako blaszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włóż palec tam gdzie kaseta wchodzi zebys mial za co ciagnac jak bedziesz zwalnial z zatrzaskow radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...