Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Concert - nie działa regulacja głośności


Wihajster

Rekomendowane odpowiedzi

Ten elektryk (znajomy uczciwy człowiek) napewno mi to wymienił ponieważ zamontował nowy potencjometr z osobnym wyłącznikiem elektronicznym,który dorobił koło przycisku RDS.Potencjometr kosztował zaledwie 9zł.Teraz już nie włanczam radia za pomocą potencjometru tylko tego przycisku.Ja podgrzeałem procesor zapalniczką-jeśli znów powtórzy się problem to podgrzeję mocniej i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zadałbym teraz sobie pytanie czy ten elektryk rzeczywiście Ci cos tam wymienił,czy tylko też podgrzewał :?: Wg.mnie słabo podgrzał,miałem tak samo,dopiero wylutowanie i włozenie na prawie 2 h do piekarnika pomogło.Jak narazie jest OK.

też tak sądze, w dodatku podejrzewam że to taki elektronik/elektryk jak ze mnie ksiądz....

Hehe rozebrałem,podgrzałem i regulacja chodzi bez zarzutu.Mam nadzieję,że nie tylko na jeden dzień

jak podgrzałeś ? Jak suszarką czy zapalniczką to z tego co wiem, bardzo czesto działa krótko (oby nie, w Twoim przypadku).

dopiero wylutowanie i włozenie na prawie 2 h do piekarnika pomogło.Jak narazie jest OK.

:one: I to jest rozwiązanie, ale nie każdy dobrze wylutuje i wlutuje z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety działało dobrze ale tylko na początku.Sprawdziłem po 3 godzinach i klapa-znów regulacja szwankuje :( I co teraz zrobić ? Podgrzać jeszcze mocniej i dłużej zapalniczką ?? :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 20-01-2007, 14:20 ]

:) Hehe rozebrałem,podgrzałem i regulacja chodzi bez zarzutu.Mam nadzieję,że nie tylko na jeden dzień.Niepotrzebnie zmieniałem ten potencjometr ale niestety to fotum znalazłem o 1 dzień za póżno.

przecież nie masz nic do stracenia, wygrzej go mocno, i będzie OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostawię to na kilka dni,bo w przyszłym tygodniu moje Audi pojedzie do podobno jakichś dobrych fachowców w celu naprawienia mojego padniętego licznika.Liczę na to,że przy okazji podejmą się wstawienia mi radia Symphony (przeróbka,obniżenie panelu klimatronika ) w miejsce Chorusa.Byłyby super jakby się im to udało-dwie pieczenie na jednym ogniu :)

[ Dodano: 25-01-2007, 23:37 ]

Hehehehe z moim potencjometrem w Chorusie jest teraz (po lekkim podgrzaniu procka ) tak samo jak z licznikiem-jak auto zimne to nie działa,a jak go trochę nagrzeję to zaczyna super chodzić ;)

[ Dodano: 09-02-2007, 12:48 ]

W moim Chorusie po pierwszym podgrzaniu procka zapalniczką regulacja głośności chodziła tyko kilka godzin.Wkurzyłem się i za drugim razem podgrzewałem znacznie mocniej i dłużej i narazie trzeci dzień mogę regulować głośność bez obawy o utratę słuchu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jesienia zaczna się odzywać te procesory,trzeba bedzie znowu je dobrze wygrzać...lub wymienic jak kto woli :wink4: W moim przypadku wygrzanie go lutownica na gorace powietrze pomaga srednio na 5-6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, mamy Speca od Car Audio na forum :) Moje radyjko juz zapakowane, jutro jedzie do "lekarza" :)

Rano tak mi ześwirował, że w ogle nie dało się regulować głośności, była tylko opcja MINIMUM albo ok 3/4 mocy. Nie chce mi się bawiw podgrzewanie go itp bo i tak wymiana procka mnie nie ominie - Was zesztą też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da się zrobić z eepromem, jak zapisuje się jakąś wartość do komórki przechowującej poziom głośności to ona tego nie pamięta, jak wpiszesz 0 to też jej nie zapamięta. Jak się podgrzeje procesor to eeprom odzyskuje swoje właściwości ale na jakiś czas. To jest coś podobnego jak błędny sektor na dysku czy dyskietce. Problem ten można porównać do zapisywania liczby na kartce i jej poprawiania na inną, a potem znów na inną, po np. 100 razach już nie będzie widać co przed chwilą napisaliśmy, wtedy trzeba wymienić kartkę na czystą. Tak samo z procesorem, trzeba go wymienić na drugi ale nieużywany. Jeśli wymienimy na używany z innego radia, to będzie też częściowo zużyty eeprom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff...to załapałem się na ostatnie sztuki procków:) Obdzwoniłem kilka serwisów w krakowie i albo nie znają tego problemu albo nie podejmują się wymiany. Żenada - powinni w salonach Audi wymieniać radia na nowe i już :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje we wszystkich chorusach I generacji oraz concertach I generacji blaupunkta. Concerty I generacji matsushita nie mają tych problemów, mają całkiem inną elektronikę w środku.

W Krakowie jest serwis co ma te procki

Audio Video Service W.Iwański

30-133 Kraków

ul. J. Lea 203

tel. 012 638-76-68

Możesz zadzwonić i zapytać się po ile mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, zadzwonie jutro z ciekawości i spytam ile chcą!!! co prawda ja już mam zabieg zamówiony u Ciebie ale może przyda się innym Użytkownikom:)

Serwis na Lea 203 znam doskonale, pracuje w sklepie RTV i czasem zdaża się że wysyłam do nich sprzęt do naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...