Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie konto oczędnościowe, ew. lokaty ?


adamooo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym otworzyć konto oszczędnościowe. PKO już mi się znudziło swoimi opłatami za prowadzenie i prowizje.

Interesuje mnie oczywiście jak największy procent. Chciałbym mieć możliwość wybierania jakiejś części pieniędzy jeśli zajdzie taka potrzeba bez utraty odsetek.

Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMax w mBanku

Ja sobie ostatnio taka lokatę założyłem- tzw. jednodniowa, odsetki doliczane każdego dnia- fajnie to wygląda :decayed: Dodatkowym plusem jest prostota obsługi, praktycznie 3 kliknięcia myszą i lokata założona. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam em bank jest mistrzowski nic nie płacisz a jest mega konkurencyjny w porównaniu z innymi kolosami wyłożonymi granitem z naszych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o lokatę to mogę polecić Open Finance... lokata 3 miesięczna z zyskiem po podatku 5.60%....

wcześniej było to około 5%, ale teraz zrobili jakąś promocję i dają więcej... jutro będę wypełniał wniosek itp, więc podam więcej szczegółów jeśli jesteś zainteresowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj widać że toyota bank ma najlepszy % ale czy bank pewny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj widać że toyota bank ma najlepszy % ale czy bank pewny ?

popatrz ze toyota bank zabiera Ci jeszcze podatek, a Polbank EFG, Kredyt Bank i Euro Bank już nie.

a tak w ogóle czy to się opłaca jak np. przy kwocie 20tys. i lokacie na rok mamy ok. 1000zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zalezy Ci na tym żeby czasem wypłacić bez utraty odsetek ,t o raczej nie lokata tylko konto oszczędnościowe

zobacz ofertę Millenium i ING

Ja mam w ING konta zarówno firmowe jak i osobiste, razem 6 :decayed:

Powiem tak, za prowadzenie rachunku rozliczeniowego student płacę 2 zł na miesiąc + za kartę również 2 zł. OKO jest bezpłatne ale jeżeli chodzi o oprocentowanie to nie powala, 3.25 % poniżej 100tys i 3.5% pow. 100 tys. Kapitalizacja miesięczna czyli dochodzi podatek belki 19%, zatem realne oprocentowanie 2.63% :gwizdanie:

Dużą zaletą jest bank on-line który jest bardzo wygodny w obsłudze. Oczywiście jak to jest w przypadku OKO dostęp bez utraty odsetek.

Teraz o lokatach, mam trochę wolnych środków i chciałbym je dać gdzieś na lokatę roczną. Z tego co się zdążyłem zorientować i przejrzeć oferty najlepsza jest w GETIN Banku, Lokata bezkonkurencyjna 6% (czyli realnie 4,86% po podatku). Nie trzeba posiadać ROR

http://www.depozyty.getinbank.pl/kalkulator.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zalezy Ci na tym żeby czasem wypłacić bez utraty odsetek ,t o raczej nie lokata tylko konto oszczędnościowe

zobacz ofertę Millenium i ING

Ja mam w ING konta zarówno firmowe jak i osobiste, razem 6 :decayed:

Powiem tak, za prowadzenie rachunku rozliczeniowego student płacę 2 zł na miesiąc + za kartę również 2 zł.

To zmień na Direct - przez internet - jest całkowicie bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mBank i SFI (supermarket funduszy inwestycyjnych).

http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/sfi/notowania/

Jesli cenisz bezpieczenstwo to zerknij na to

http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/sfi/fi.html?GTPK

Jak na fundusze rynku pienieznego gigantyczne oprocentowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wpłacić na moje konto :naughty: dogadamy się :wink4::ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKO też jest ok ... w podstawówie się już oszczędzało :naughty:

a tak poważnie zobacz ofertę Millennium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest czas na wydawanie,a nie oszczędzanie...

Mam konto w KBS,podstawowa zaleta,to że jest na miejscu i mam leprze warunki jak w Millennium :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam w polbanku, procent 5,35% kwota do 5 tyś(powyżej 5 tyś, 5%) na koncie oszczędniosciowym , mam 10 tyś wiec doradzili mi w banku żebym założył dwa konta i podzielił kwotę na pół. i mam wysoki procent. Dodatkowo założyli mi konto zwykłe, ponieważ z konta oszczedniosciowego przelewy zewnętrzne są płatne natomiast przelewy wewnętrzne pierwszy jest za darmo, wiec przelewam kasę na zwykłe konto z oszczedniosciowego a z tego już hulaj dusza w ten sposób mam przelew za darmo. Na lokacie nie ma takiej możliwości i musisz zamrozić kasę na jakiś czas. I NAJWAŻNIEJSZE NIE BIORĄ PODATKU I ODSETKI NALICZANE SĄ CODZIEŃ DZIĘKI TEMU ODSETKI TEŻ ZARABIAJĄ NA SIEBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...