Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Klocki i tarcze pytanie


l_krupinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Zamówiłem u kolego Marcina ostatnio tarcze i klocki na przednią oś marki Bosch i dziś własnie kurier mi je dostarczył. Moje pytanko tyczy się tego czy tarcze o nr 0986478546 i klocki 0986494050 (z czujnikiem) napewno bedą do mojego autka pasowały skoro ja teraz miałem zawsze klocki bez czujnika??? Czy musze sprzedawać klocki z czujnikiem i kupić te bez czy może one jednak beda pasowały a tylko czujnika nie bede wykorzystywał? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki z czujnikiem nie sa przeznaczone do Twojego auta I sa minimalnie inne od tych bez

dlaczego sprzedal Ci te klocki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki z czujnikiem nie sa przeznaczone do Twojego auta I sa minimalnie inne od tych bez

dlaczego sprzedal Ci te klocki ?

dlaczego niby nie są przeznaczone :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko uciąć wystający kabelek. Ostatnio kupowałem TRW z czujnikiem kosztowały 178zł a bez czujnika 208zł, wybrałem tańsze i uciąłem kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko uciąć wystający kabelek. Ostatnio kupowałem TRW z czujnikiem kosztowały 178zł a bez czujnika 208zł, wybrałem tańsze i uciąłem kabel.

te ceny to prawdziwy kosmos. po co kupować droższe i jeszcze kable ucinać to nie wiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie niezle ceny ja komplet klockow na tyl mam za 140 zl. A tarcze komplet na tyl 200 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko uciąć wystający kabelek. Ostatnio kupowałem TRW z czujnikiem kosztowały 178zł a bez czujnika 208zł, wybrałem tańsze i uciąłem kabel.

te ceny to prawdziwy kosmos. po co kupować droższe i jeszcze kable ucinać to nie wiem :mysli:

119pf8j.jpg

Chyba się mylisz co do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze te klocki do mojego pasują? Tylko zostało mi uciąć kabelek przy klocku i mogę montować??

Tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze te klocki do mojego pasują? Tylko zostało mi uciąć kabelek przy klocku i mogę montować??

Tak jest

nie tak do konca "...tak jest..." :no:

do auta Kolegi I_krupinski powinny byc zamontowane klocki o oznaczeniu TRW GDB1200 a nie GDB1307

a jezeli ktos ma watpliwości co do mojej wypowiedzi,

proponuję obejrzec klocki od strony tłoczka z jednego i drugiego numeru

jezeli zakłada sie klocki, to takie jakie tak na prawde powinny byc, a nie takie które na "oko" pasują

nie dziwi mnie pózniej fakt że klocki krzywo się zużywaja, piszczą, stukają itd itp

Kolego I_krupinski jezeli masz taka mozliwośc to zwróc te klocki i kup takie jakie maja tam na prawde trafic

co do katalogu InterCars-u proponuje podchodzic z rezerwa, jest tam mase błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiary mają zblizone, róznice to mm

a wgłębienia słuza do tego aby równo sie zużywały i nie dragały w zacisku i jarzmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 986 424 481

0 986 460 937

ale to i tak jest to samo :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te klocki będą pasowały jak tylko usunie się ten kabelek. :wink4:

Kolego proponuje przeczytac od poczatku ten post a nastepnie zweryfikowac to co napisałem.

podjedz do jakiegos sklepu motoryzacyjnego i porównaj obydwa kpl.

pomine tutaj też fakt że same tłoczki w zacisku na tarcze 288mm z czujnikami i bez są rózne

wiem o tym doskonale, ponieważ często dorabiam je ze stali nierdzewnej gdy są już zbyt mocno skorodowane i nie trzymają szczelności

same zaciski po klocki z czujnikami i bez też sie minimalnie różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze te klocki do mojego pasują? Tylko zostało mi uciąć kabelek przy klocku i mogę montować??

Tak jest

nie tak do konca "...tak jest..." :no:

do auta Kolegi I_krupinski powinny byc zamontowane klocki o oznaczeniu TRW GDB1200 a nie GDB1307

a jezeli ktos ma watpliwości co do mojej wypowiedzi,

proponuję obejrzec klocki od strony tłoczka z jednego i drugiego numeru

jezeli zakłada sie klocki, to takie jakie tak na prawde powinny byc, a nie takie które na "oko" pasują

nie dziwi mnie pózniej fakt że klocki krzywo się zużywaja, piszczą, stukają itd itp

Kolego I_krupinski jezeli masz taka mozliwośc to zwróc te klocki i kup takie jakie maja tam na prawde trafic

co do katalogu InterCars-u proponuje podchodzic z rezerwa, jest tam mase błędów

Zgadzam się, ale jeżeli kolega dostał przesyłkę pocztą czy kurierem, to wątpię, żeby chciało mu się odsyłać klocki, które ma.

Najlepszym wyjściem będzie wymiana klocków na odpowiednie, a montaż tych, które posiada to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym unikać takich ostateczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu bo mam ten sam problem. Muszę wymienić klocki z przodu i w jaki sposób się szuka odpowiednich do mojego modelu auta(a4/b5 rok 1995) w serwisie sztupeckiego mówili mi że po numerze nadwozia znajdą mi odpowiednie, bo z innymi jak ja sam kupie to będą jakieś problemy. A chciałbym jednak ich sam poszukać bo wydaje mi się że w każdym serwisie zarabiają również na częściach albo nie kupują tanio bo za to nie placą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...