Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaka skrzynia


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam znajomego kumpla ktory pracuje w salonie vw audi i powiedzial mi ze roznia sie a chlopak zna sie na rzeczy, roznia sie przelozeniami mocowaniem, inne jakies tam czujniki chyba predkosciomiez. i cos to jeszcze bylo ale nie pamietam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego kumpla ktory pracuje w salonie vw audi i powiedzial mi ze roznia sie a chlopak zna sie na rzeczy, roznia sie przelozeniami mocowaniem, inne jakies tam czujniki chyba predkosciomiez. i cos to jeszcze bylo ale nie pamietam..

Więc Może Twoj znajomy wie jaka skrzynkę moge włozyć zamiast GBA do mojej Audiczki? był bym wdzięczyny za info, bo jak narazie jestem calkiem w polu. Gba bardzo ciezko dostać a jak juz jest to cenna jest sporo wyższa od innych skyrznek, a ja jeszcze na dodatek ponoć GBA to wadliwa skyrznka. a Może masz dostep do jakies secyfikacji tych skrzyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Może Twoj znajomy wie jaka skrzynkę moge włozyć zamiast GBA do mojej Audiczki? był bym wdzięczyny za info, bo jak narazie jestem calkiem w polu. Gba bardzo ciezko dostać a jak juz jest to cenna jest sporo wyższa od innych skyrznek, a ja jeszcze na dodatek ponoć GBA to wadliwa skyrznka. a Może masz dostep do jakies secyfikacji tych skrzyn?

Kurcze nie za bardzo mam dostep..podjedz do aso i popros ladnie moze ci powiedza..ja sprobuje od tego kumpla wyciagnac jak bede sie z nim widzial..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie HCF i FYA sa na 100% idenyczne pod wzgledem montazu

[br]Dopisany: 28 Marzec 2010, 14:39_________________________________________________

roznia sie tylko skrzynie 5 i 6 biegowe, reszta jeden pies

:polew: :polew: :polew:Co ty gadasz..bzdura jak nic..popatrz nawet na glupim allegro i porownaj wizualnie..

a jednak. :cool1::sarcastic:

inny jest pierscien dystansowy pomiedzy silnikiem a skrzynia, montowany do silnika. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie HCF i FYA sa na 100% idenyczne pod wzgledem montazu

Dopisany: 28 Marzec 2010, 14:39

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat: Lukaszxxx 24 Marzec 2010, 21:38

Cytuj

roznia sie tylko skrzynie 5 i 6 biegowe, reszta jeden pies

:polew:Co ty gadasz..bzdura jak nic..popatrz nawet na glupim allegro i porownaj wizualnie..

a jednak.

inny jest pierscien dystansowy pomiedzy silnikiem a skrzynia, montowany do silnika.

heh no to jest pewne ze hcf i fya sa identyczne bo sam mialem fya a zalozylem hcf i to pisalem na poczatku tego watku..tu chodzi o to jaka mozna wlozyc zamiast gba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie co zamiast GBA?:) Pomóżcie ludzie bo mi zle się robi od tego wszystkiego :wink4:Podam jeszcze daty produkji szkrzyń

HCF- od 2003.11 niewiadomo dokad(ale HCF wystepuja takze w B7)

FYA- od 2003.04 do 2003.11

GBA od 2002.07 do -brak info w tablece z ktorej mam dane(ale pewnie do 2003.04)

FRL- od 2001.08 do 2002.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie co zamiast GBA?:) Pomóżcie ludzie bo mi zle się robi od tego wszystkiego :wink4:Podam jeszcze daty produkji szkrzyń

HCF- od 2003.11 niewiadomo dokad(ale HCF wystepuja takze w B7)

FYA- od 2003.04 do 2003.11

GBA od 2002.07 do -brak info w tablece z ktorej mam dane(ale pewnie do 2003.04)

FRL- od 2001.08 do 2002.06

pisalem tobie ze mozna zalozyc kazda skrzynie 6biegowa. trzeba tylko dokupic pierscien czy kolnierz dystansowy pomiedzy silnikiem a skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanko, gdzie moge dostać ow pierscien dystnasowy? serwis audi? na Allegro nic takiego nie znalazlem:(

Szukaj skrzyni od razu z tym kołnierzem. To nie jest element, który się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce Kupić skrzynie HCF, Wiec inna niż mam. Więc ten kołnierz ma być w komplecie ze skrzynią HCF. Na aukcjach nie ma nic o owych kołnierzach?a moze bedzie pasował ze starej skrzyni(jesli wogole cos tam takiego jest)? Jesli coś mieszam to wybaczcie jestem zielony w tym temacie.. z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwońcie to Jaro444 od posiadał taką skrzynię na sprzedaż z niewielkim przebiegiem..także polecam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirusekx kup z mozliwoscia zwrotu powaga..ja to przerabialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanko, gdzie moge dostać ow pierscien dystnasowy? serwis audi? na Allegro nic takiego nie znalazlem:(

Szukaj skrzyni od razu z tym kołnierzem. To nie jest element, który się zużywa.

napisalem przeciez ze kolnierz montowany jest do silnika. i to przy nim nalezy go szukac. ew. nowy z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkie skrzynie 6-cio biegowe pasuja to która z nich bedzie najdluzsza? :mysli: GBA ma bardzo krótkie przelozenia, w AJM na 5 przy 3000obr. mialem 150km/h a w AVF na 6 niecale 160km/h. :confused4: Mialem ostatnio okazje przejechac sie BRD i tam przy 3000obr. na 6 jest ponad 170 km/h.

Mam pytanie czy do AVF bedzie pasowac skrzynia od BRD albo od jakiegos 2.5TDI ?

[br]Dopisany: 12 Maj 2010, 18:38_________________________________________________nikt mi nie odpisal wiec sam sobie poradzilem :tongue4:

skrzynie GBA zmienilem na chyba DQS z 2.5 z 97r i teraz na 6 biegu przy 3tys.obr mam 170 km/h

trzeba bylo tylko zmienic tyl skrzyni bo w DQS nie bylo miejsca na przykrecenie trzeciej sruby od poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy w książce serwisowej w tej wklejce pierwszej co jest nr win będzie napisane jaka ja mam skrzynie jej oznaczenie ? czy to nie jest to oznaczenie co jest na przeciwko rodzaju silnika w moim przypadku AWX?

Tak jest w ksiażce ewentualnie bagazniku po przeciwnej stronie oznaczenia silnika na wlepce jest numer skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...