Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniales o panelu w tapicerce drzwi kierowcy z 4 ikona skladanych lusterek

mimo wszystko gratki moda :wink:

PS: mnie troche zawiodl ten mod - myslalem ze lustra same beda sie rozkladac po przekroczeniu 10km/h, albo po wrzuceniu wstecznego :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pupa...

zakupiłem sterownik szyb (8E2)801F/802F i zonk... w gnieździe 16-pinowym obsadzone są tylko piny 1-8, tak samo z 10-piową, obsadzone 1-6 :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - sterowniki UK to inna bajka... "E", "F" i "G" to wersje HIGH ale w "8E1" czyli LHD.

Z tego co widzę dla RHD (czyli "8E2") modułem HIGH powinien być "E". Model "F" już sprawdziłeś, że to LOW. Zostają jeszcze bez literki oraz "B" (teraz pytanie jakie miałeś fabrycznie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie siedzi B, i na 90% będzie to też LOW.

No i wszystko jasne - pozostaje tylko sprawdzić moduł bez literki i masz opisaną całą gamę dla RHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku - pisałeś, że jest opcja auto obniżania lusterka pasażera przy wbiciu wstecznego. Czy zadziała to w lusterku 10-pinowym? Czy musi być pamięć do tego, a co za tym idzie lusterko full-opcja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie tylko w full opcji (=pamięć). Ale da się to załatwić osobnym modułem - KFX zrobił coś takiego u siebie. Ja tilta odpaliłem na ori memo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku czy 8E1959802B obsługuje składane lusterka ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku czy 8E1959802B obsługuje składane lusterka ? :wink:

Nie. B to moduł LOW - miałem taki u siebie (nie ma wymaganych pinów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ETCE nie mam nic info co ktory obsługuje :kwasny:

no opisy czesci/PRki w ETCE dla B6/B7 są żadne.

jak zmieniłem samochod i zaczalem grzebać w gratach do Q7 to dopiero zobaczylem co to prawdziwy "komfort pracy".

wszystko ma swoja PRke z opisami funkcji/wyposazenia i wszystko od razu na tacy jest podane i od razu wiadomo do czego A, B, C i inne litery alfabetu.

Zero ryzyka i loterii przy zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos szukal mam modul pamieci lusterka i fotel kierowcy wraz z przyciskami memo w boczek kierowcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos szukal mam modul pamieci lusterka i fotel kierowcy wraz z przyciskami memo w boczek kierowcy :wink:

Hał macz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zl?

Jeśli wszystko sprawne bez żadnej skuchy to dogadamy się ;)

Odezwe się pod koniec dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co jest mi potrzebne lub co muszę jeszcze sprawdzić aby działała ta oto funkcja:

Po wrzuceniu wstecznego biegu jeśli joystick lusterek jest ustawiony w pozycji prawego lusterka – szkło po stronie pasażera automatycznie zjedzie na dół pokazując krawężnik. Lusterko ustawi się w poprzedniej pozycji po ustawieniu joysticka w pozycji 0 (względnie L) lub gdy po wybraniu biegu przedniego przekroczymy prędkość 15km/h.

Fotele mam manuale, ale lusterka już są elektrycznie składane i są wyposażone w sterowniki obsługujące sterownie pamięcią lusterek (8E1 959 802E , 8E1 959 801).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co jest mi potrzebne lub co muszę jeszcze sprawdzić aby działała ta oto funkcja:

Po wrzuceniu wstecznego biegu jeśli joystick lusterek jest ustawiony w pozycji prawego lusterka – szkło po stronie pasażera automatycznie zjedzie na dół pokazując krawężnik. Lusterko ustawi się w poprzedniej pozycji po ustawieniu joysticka w pozycji 0 (względnie L) lub gdy po wybraniu biegu przedniego przekroczymy prędkość 15km/h.

Fotele mam manuale, ale lusterka już są elektrycznie składane i są wyposażone w sterowniki obsługujące sterownie pamięcią lusterek (8E1 959 802E , 8E1 959 801).

W takim razie MK będzie obsługiwał funkcję pamięci... Potrzebne są lusterka obsługujące pamięć (mają 4 dodatkowe kabelki na pinach od 13 do 16 w wiązce lusterka). Potem pozostaje już tylko dokupienie sterownika memo i podłaczenie mu zasilania, linii diagnostycznej oraz magistrali CAN. Problem w tym, że przy manualnych stołkach nie ma go jak zamocować i u mnie np. leżał sobie za fotelem...

...po zmianie lusterek na full opcję - jeśli dołożysz brakujący panel w drzwiach, oprócz tilta będziesz miał także pamięć lusterek. Tak zrobiłem u siebie - zaczynałem od wariantu nr II opisanego w pierwszym poście. Dopiero później na pokład wlazł zestaw z fabrycznym modułem memo.

Jest jeszcze alternatywna metoda - jeśli zależy Ci tylko na funkcji "tilt". Można to zrealizować osobnym (niefabrycznym modułem). Więcej szczegółów poda Ci kolega kfx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze alternatywna metoda - jeśli zależy Ci tylko na funkcji "tilt". Można to zrealizować osobnym (niefabrycznym modułem). Więcej szczegółów poda Ci kolega kfx.

Tak , na razie zależy mi jedynie na tilcie.

W takim razie już piszę do tego kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...