Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

próbował ktoś z Was zakodować kluczyk pod konkretne ustawienie foteli ??

tzn żonka ma swój kluczyk i swoje ustawienie foteli i lusterek

ja mam swój kluczyk i swoje ustawienie foteli

i ja chce przy otwieraniu z pilota żeby fotele się ustawiały na moją pozycje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł komfortu 8E0 959 433 BP obsłuży elektr. składane lusterka oraz ich fotochrom?

Moduł komfortu nie ma nic do lusterek. Składanie to moduł sterowania szyby w drzwiach a fotochromy z lusterka wewnętrznego...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Bartku mylisz się - jak Ci się wydaje skąd sterownik w drzwiach pasażera ma wiedzieć, że trzeba złożyć lusterko? Informacja z ze sterownika w drzwiach kierowcy (po ustawieniu joysticka w pozycji składania) dochodzi do MK i MK wysyła sygnał do prawego lusterka. Dlatego MK aby obsłużyć przesyłanie tej informacji musi być w wersji HIGH - odpowiadając jednak na pytanie Antonio... BP to moduł LOW więc trzeba będzie zmienić (listę masz w wątku o MK).

---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:02 ----------

Witam

próbował ktoś z Was zakodować kluczyk pod konkretne ustawienie foteli ??

tzn żonka ma swój kluczyk i swoje ustawienie foteli i lusterek

ja mam swój kluczyk i swoje ustawienie foteli

i ja chce przy otwieraniu z pilota żeby fotele się ustawiały na moją pozycje

Pozdrawiam

Przypisanie ustawień fotela i lusterek do kluczyka:

1. Ustaw fotel w wymaganej pozycji (korzystając z przycisków 1, 2, 3 lub 4).

2. Przytrzymaj dany przycisk pamięci (1, 2, 3 lub 4) i w ciągu 10 sekund naciśnij przycisk otwierania na pilocie.

3. Po 2 sekundach puść przycisk panelu pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku mylisz się - jak Ci się wydaje skąd sterownik w drzwiach pasażera ma wiedzieć, że trzeba złożyć lusterko? Informacja z ze sterownika w drzwiach kierowcy (po ustawieniu joysticka w pozycji składania) dochodzi do MK i MK wysyła sygnał do prawego lusterka. Dlatego MK aby obsłużyć przesyłanie tej informacji musi być w wersji HIGH - odpowiadając jednak na pytanie Antonio... BP to moduł LOW więc trzeba będzie zmienić (listę masz w wątku o MK).

Człowiek uczy się całe życie...

Z modułem komfortu nie miałem zbytnio do czynienia (jedynie oświetlenie przestrzeni stóp, którego i tak jeszcze nie ogarnąłem), wielu osobom wystarczyła podmiana samego sterownika szyb i el. skł. działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie...

Z modułem komfortu nie miałem zbytnio do czynienia (jedynie oświetlenie przestrzeni stóp, którego i tak jeszcze nie ogarnąłem), wielu osobom wystarczyła podmiana samego sterownika szyb i el. skł. działały.

Tylko nie odbieraj tego jako zjebkę :wink: Nie musisz się tłumaczyć - nikt nie jest omnibusem w związku z tym nie ma siły i zawsze może zdarzyć się, że się pomylisz (na forum znajdziesz wiele przypadków gdzie się jebłem i nikt z tego tytułu problemów nie robił :decayed:).

Większości osób mod ten udaje się wykonać bez przekładki MK ponieważ duża część modułów instalowanych w B6/B7 to jednak wersje HIGH (np. jeśli MK obsługuje pakiet oświetleniowy lub alarm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku .....

ad2. czy chodzi o wcisniecie memo+przycisk fotela ?? czy tylko sam przycisk 1-4

ad3. jw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2. czy chodzi o wcisniecie memo+przycisk fotela ?? czy tylko sam przycisk 1-4

Odpowiem za Bartka, masz wcześniej przypisane pozycje poprzez memo + 1-4, później wciskasz wybraną pozycję (1-4) która ma być przypisana do danego kluczyka i równocześnie przytrzymujesz przycisk otwierania auta na kluczyku. Jeśli nie działa to trzeba zmienić kodowanie w sterowniku.

---------- Post dopisany at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany at 09:59 ----------

Tylko tak pisze na sterowniku, po podpięciu vcdsa pokazało BK, BM już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak pisze na sterowniku, po podpięciu vcdsa pokazało BK, BM już nie pamiętam.

mi na VAGU w komforcie pokazuje BP :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej - sprawdźcie czy BP da się zakodować pod pakiet oświetleniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy potrzebuje wymieniac silniczek wycieraczek jesli zalezy mi tylko na pamieci fotela? Ma moze ktos nr czesci wiazki kabli do fotela pod pamiec? i tego sterownika? Fotele mam recaro z full elektryka.

Dzieki i pozdrawiam.

A po co silniczek wycieraczek? Poczytaj pierwszą stronę masz wszystko ładnie opisane i podane nr i schematy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycieraczek tylko szyby... Moj blad. Nie znalazlem nr wiazki, latwiej bedzie wymienic cala wiazke jak sie ja gdzies dorwie...

Nie da rady - silniczek w drzwiach kierowcy jest potrzebny aby obsłużyć funkcje pamięci.

Nie ma osobnej wiązki do pamięci - zakładając że kupisz fotel wyposażony w odpowiedni sterownik, brakująca część to element wiązki centralnej (zatem jedyne wyjście to ręczne dołożenie brakujących przewodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose

A jak poradziłeś sobie z fotelami? Tam się trzeba trochę nachapać aby poprowadzić kable do wszystkich silników - chyba lepiej kupić gotową wiązkę...

Myslalem ze jest osobna wiazka, gotowa do tego siedzenia. Znalazlem w etce nr wiazki z fotela z memory 8E1971384A. Czyli nic nie da jesli bede mial ta wiazke? To nic bede musial recznie :) Czyli jesli mam full elektryke to potrzebuje sterownik w drzwiach, przyciski, sterownik memory i te poszczegolne kable. Zgadza sie? Nie zalezy mi na lusterkach. Prosze tylko o potwierdzenie czy dobrze to rozumiem?

Najlepiej na ebay szukac sterownika memo? W ASO se troche wolaja za niego ;)

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose

A jak poradziłeś sobie z fotelami? Tam się trzeba trochę nachapać aby poprowadzić kable do wszystkich silników - chyba lepiej kupić gotową wiązkę...

Myslalem ze jest osobna wiazka, gotowa do tego siedzenia. Znalazlem w etce nr wiazki z fotela z memory 8E1971384A. Czyli nic nie da jesli bede mial ta wiazke? To nic bede musial recznie :) Czyli jesli mam full elektryke to potrzebuje sterownik w drzwiach, przyciski, sterownik memory i te poszczegolne kable. Zgadza sie? Nie zalezy mi na lusterkach. Prosze tylko o potwierdzenie czy dobrze to rozumiem?

Najlepiej na ebay szukac sterownika memo? W ASO se troche wolaja za niego ;)

Dzieki i pozdrawiam!

Jak masz full elektrykę to nic nie da - wariant z pamięcią ma inne silniczki. Potrzebny jest fotel z fabrycznie przygotowaną instalacją pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem tylko jeden fotel kierowcy z pełną elektryką! Czy po zamontowaniu w mojej niusi będzie działać pamięć? Czy muszą być koniecznie dwa przednie fotele w pełnej elektryce aby zadziałała? Nadmieniam że obecnie posiadam skórzane fotele z elektryką lędźwi i podgrzewaniem siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem tylko jeden fotel kierowcy z pełną elektryką! Czy po zamontowaniu w mojej niusi będzie działać pamięć? Czy muszą być koniecznie dwa przednie fotele w pełnej elektryce aby zadziałała? Nadmieniam że obecnie posiadam skórzane fotele z elektryką lędźwi i podgrzewaniem siedzeń.

potrzebujesz tylko fotel kierownika:wink: luknij pod fotel czy masz moduł pamieci:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem tylko jeden fotel kierowcy z pełną elektryką! Czy po zamontowaniu w mojej niusi będzie działać pamięć? Czy muszą być koniecznie dwa przednie fotele w pełnej elektryce aby zadziałała? Nadmieniam że obecnie posiadam skórzane fotele z elektryką lędźwi i podgrzewaniem siedzeń.

A kupiłeś fotel z pamięcia? Bo sama elektryka to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu pamięci nie mam! Fotel ma tylko wtyczki pod spodem a z boku przycisk do rególowania lędźwi i 2 przyciski do sterowania silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...