Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, sorry za totalny :ot: ale zadam pytanie z zupełnie innej beczki.

Mianowicie w jednym z zamontowanych foteli brakowało dwóch śrub torx, które mocują stelaż fotela do sanek, które poruszają się po szynach.

Chodzi o te puste otwory po śrubach.

20120828218.jpg

20120828219.jpg

Pomóżcie - gdzie mogę takie śruby kupić:question::question::question: - bo z ETKI w ASO to już chyba wszystkie możliwe numery torxów zaliczyłem i żaden okazał się nie pasować.:dontknow::disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, sorry za totalny :ot: ale zadam pytanie z zupełnie innej beczki.

Mianowicie w jednym z zamontowanych foteli brakowało dwóch śrub torx, które mocują stelaż fotela do sanek, które poruszają się po szynach.

Chodzi o te puste otwory po śrubach.

http://imageshack.us/a/img856/8698/20120828218.jpg

http://imageshack.us/a/img705/745/20120828219.jpg

Pomóżcie - gdzie mogę takie śruby kupić:question::question::question: - bo z ETKI w ASO to już chyba wszystkie możliwe numery torxów zaliczyłem i żaden okazał się nie pasować.:dontknow::disgust:

Suli wykręć daną śrubę i podjedź z nią do sklepu specjalistycznego - dobiorą taką samą. Pewne elementy w grupie VAG dostępne są tylko jako całość i śrubek do nich nie kupisz osobno.

...ew. jakiś szrot i sztukowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stelaża innego fotla pewnie sie spasuje:wink: jak znajde chwile to lukne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik przyjacielu :friends: Narasta narasta we mnie przekonanie, że będziemy się musieli spotkać :yes2::yes2: Po tym jak surowo zostałem doświadczony tej zimy przez niegrzejący fotel kierowcy, śrubki mogą mnie w tym tylko jeszcze bardziej utwierdzić:naughty:

Pytanie tylko - czy przed Bukowiną :drunk:czy już po:drunk::drunk::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - jesteś wielki :notworthy::notworthy::notworthy::banan::banan:- odezwę się do Ciebie później na PW:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam fotele w pełnej elektryce pod pamięć, kupiłem oryginalny kabel ( wiązkę drzwi) wraz z 8E0 959 769 5PR przełącznikiem do zapamiętywania pozycji, przykleiłem 8E1 959 527 – panel przycisków do kieszeni tapicerki i chciałbym uruchomić pamięć samych foteli bez pamięci lusterek ponieważ lustra mam od B8 z kierunkowskazami. Czy w mojej konfiguracji potrzebuje wymieniać silniczek podnoszenia szyb ( mam 8E1 959 801B ) na 8E1 959 801? lub na któryś inny z opisu powyżej? Czy jeżeli nie instaluje składanych lusterek tylko same fotele nie potrzebuje wymieniać tego silniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam fotele w pełnej elektryce pod pamięć, kupiłem oryginalny kabel ( wiązkę drzwi) wraz z 8E0 959 769 5PR przełącznikiem do zapamiętywania pozycji, przykleiłem 8E1 959 527 – panel przycisków do kieszeni tapicerki i chciałbym uruchomić pamięć samych foteli bez pamięci lusterek ponieważ lustra mam od B8 z kierunkowskazami. Czy w mojej konfiguracji potrzebuje wymieniać silniczek podnoszenia szyb ( mam 8E1 959 801B ) na 8E1 959 801? lub na któryś inny z opisu powyżej? Czy jeżeli nie instaluje składanych lusterek tylko same fotele nie potrzebuje wymieniać tego silniczka?

Fotel kierowcy musisz kupić w wersji z pamięcią - memo ma inne silniczki (więcej pinów pod funkcje pamięci). Co do sterownika w drzwiach - też do wymiany (zwykły nie obsłuży panelu memo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotel kierowcy mam w wersji memo z puszką prostokątną pod siedzeniem. Silniczek podnoszenia szyby mam o symbolu 8E1 959 801B - znaczy się powinienem kupić 8E1 959 801 i czy wystarczy tylko jeden na drzwiach kierowcy czy muszę wymienić też drugi z drzwi pasażera? Przypominam że nie instaluje składanych lusterek tylko chcę założyć fotele z pamięcią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotel kierowcy mam w wersji memo z puszką prostokątną pod siedzeniem. Silniczek podnoszenia szyby mam o symbolu 8E1 959 801B - znaczy się powinienem kupić 8E1 959 801 i czy wystarczy tylko jeden na drzwiach kierowcy czy muszę wymienić też drugi z drzwi pasażera? Przypominam że nie instaluje składanych lusterek tylko chcę założyć fotele z pamięcią

Wystarczy po stronie kierowcy. Moduł może być bez literki oraz E, F lub G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, - właśnie kupiłem 8E1 959 801 za 100 zł w tym koszt wysyłki w sobote bierzemy się z kumplem za rezanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki drzwi które obsługują sterowanie pamięcią lusterek to:

8E1 959 801 / 802

8E1 959 801E / 802E

8E1 959 801F / 802F

8E1 959 801G / 802G

Czyli kompletnie nie ma różnicy czy to będzie 8E1 959 801E czy 8E1 959 801G?

Jest między nimi jakas roznica ?

Czy mogę kupić silniczek lewy G a prawy F ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki drzwi które obsługują sterowanie pamięcią lusterek to:

8E1 959 801 / 802

8E1 959 801E / 802E

8E1 959 801F / 802F

8E1 959 801G / 802G

Czyli kompletnie nie ma różnicy czy to będzie 8E1 959 801E czy 8E1 959 801G?

Jest między nimi jakas roznica ?

Czy mogę kupić silniczek lewy G a prawy F ?

tak wszystko jedno:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ogarnięciem jednej rzeczy. Czy moduł 8E0 959 433 CR obsłuży składane lusterka z pamięcią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ogarnięciem jednej rzeczy. Czy moduł 8E0 959 433 CR obsłuży składane lusterka z pamięcią?

CR ma alarm - wszystkie MK z alarmem to wersje HIGH więc obsługują także pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ogarnięciem jednej rzeczy. Czy moduł 8E0 959 433 CR obsłuży składane lusterka z pamięcią?

CR ma alarm - wszystkie MK z alarmem to wersje HIGH więc obsługują także pamięć.

:dance::dance2: Yeah, trzy stówki do przodu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ustawieniem pamięci foteli z kluczyka! Wyrezałem według opisu powyżej siedzenia w pełnej elektryce z podgrzewaniem. Zaprogramowałem przyciski panela pamięci w boczku kierowcy tak że pod 1 jest moje ustawienie a pod 2 syna. Wszystko śmiga wyśmienicie! Więc chciałem przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień siedzeń i nic nie wychodzi?! W ustawieniach VAG kluczyki są widoczne ale nie umiem ich przypisać! Czy muszę coś programować VAG-iem aby przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień foteli? Próbowałem tylko w czasie zapamiętywania panelem memory jednocześnie przyciskając pilotem otwieranie na przemian moim pilotem pozycje 1 i drugim pilotem pozycje 2. Po zamknięciu drzwi pilotem i późniejszym otwarciu jakimkolwiek pilotem nic się nie dzieje. fotel nie chce się ustawiać. Muszę ręcznie przycisnąć na panelu memory 1 aby ustawiła się pozycja fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ustawieniem pamięci foteli z kluczyka! Wyrezałem według opisu powyżej siedzenia w pełnej elektryce z podgrzewaniem. Zaprogramowałem przyciski panela pamięci w boczku kierowcy tak że pod 1 jest moje ustawienie a pod 2 syna. Wszystko śmiga wyśmienicie! Więc chciałem przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień siedzeń i nic nie wychodzi?! W ustawieniach VAG kluczyki są widoczne ale nie umiem ich przypisać! Czy muszę coś programować VAG-iem aby przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień foteli? Próbowałem tylko w czasie zapamiętywania panelem memory jednocześnie przyciskając pilotem otwieranie na przemian moim pilotem pozycje 1 i drugim pilotem pozycje 2. Po zamknięciu drzwi pilotem i późniejszym otwarciu jakimkolwiek pilotem nic się nie dzieje. fotel nie chce się ustawiać. Muszę ręcznie przycisnąć na panelu memory 1 aby ustawiła się pozycja fotela.

Sterownik memo musi być zakodowany pod obsługę tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ustawieniem pamięci foteli z kluczyka! Wyrezałem według opisu powyżej siedzenia w pełnej elektryce z podgrzewaniem. Zaprogramowałem przyciski panela pamięci w boczku kierowcy tak że pod 1 jest moje ustawienie a pod 2 syna. Wszystko śmiga wyśmienicie! Więc chciałem przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień siedzeń i nic nie wychodzi?! W ustawieniach VAG kluczyki są widoczne ale nie umiem ich przypisać! Czy muszę coś programować VAG-iem aby przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień foteli? Próbowałem tylko w czasie zapamiętywania panelem memory jednocześnie przyciskając pilotem otwieranie na przemian moim pilotem pozycje 1 i drugim pilotem pozycje 2. Po zamknięciu drzwi pilotem i późniejszym otwarciu jakimkolwiek pilotem nic się nie dzieje. fotel nie chce się ustawiać. Muszę ręcznie przycisnąć na panelu memory 1 aby ustawiła się pozycja fotela.

Sterownik memo musi być zakodowany pod obsługę tej funkcji.

Możesz podać kodowanie? Tak krok po kroku aby w końcu uaktywnić pamięć foteli sterowane pilotem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ustawieniem pamięci foteli z kluczyka! Wyrezałem według opisu powyżej siedzenia w pełnej elektryce z podgrzewaniem. Zaprogramowałem przyciski panela pamięci w boczku kierowcy tak że pod 1 jest moje ustawienie a pod 2 syna. Wszystko śmiga wyśmienicie! Więc chciałem przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień siedzeń i nic nie wychodzi?! W ustawieniach VAG kluczyki są widoczne ale nie umiem ich przypisać! Czy muszę coś programować VAG-iem aby przypisać kluczyki do odpowiednich ustawień foteli? Próbowałem tylko w czasie zapamiętywania panelem memory jednocześnie przyciskając pilotem otwieranie na przemian moim pilotem pozycje 1 i drugim pilotem pozycje 2. Po zamknięciu drzwi pilotem i późniejszym otwarciu jakimkolwiek pilotem nic się nie dzieje. fotel nie chce się ustawiać. Muszę ręcznie przycisnąć na panelu memory 1 aby ustawiła się pozycja fotela.

Sterownik memo musi być zakodowany pod obsługę tej funkcji.

Możesz podać kodowanie? Tak krok po kroku aby w końcu uaktywnić pamięć foteli sterowane pilotem!

Odpalasz sterownik 36 (Seat memory) - kodowanie zmieniasz przyciskiem CODING. Powinno tam byc 00002. Sprawdz tez bledy w tym module bo jesli nie przyuczyles VINu to tez nie wszystko moze dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...