Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno powiedzieć. Nikt jeszcze nie testował memo z A6 - póki co sprawdzony był tylko sterownik od A4 Cabrio (działał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przymierzam sie do ostatniego kroku montazu sterownika memo pod fotelem i po rozmawie z kolega z ASO dowiedzialem sie ze ten sterownik ma ochrone komponentu aktywna - a kupilem go z rynku wtornego i nie znam jego przeszlosci.

Wiem ze jesli bedzie towar goracy moga mi go zabrac w aso i cala masa tlumaczenia.

Czy jest jakas inna droga deaktywacji ochrony komponentu poza wizyta w ASO?

Szukalem tego sterownika ponad rok i jak teraz okaze sie ze mi go zabiora to chyba strzele sobie w jajo :confused4:

Może w nie wszystkich rocznikach byla aktywna :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego nie zostało wprowadzone dopiero od nadwozia B8? Chyba, że pod ochroną komponentu rozumie VIN check (mój memo wywalał błąd - przyuczyłem go i jest cisza).

Najprostsza rada - jak pojedziesz na serwis do ASO, nie podpinaj się do kompa. Ja już dawno z tej opcji zrezygnowałem - nie dlatego, że boję się trefnego sprzętu (auto było już filtrowane pod tym kątem w ASO) tylko dlatego, że mająć VCDS-a jest to po prostu zbędne (płacisz za coś co możesz zrobić sam). Przy obecnych stawkach za godzinę (ostatnio 280zł / 1h - a tyle właśnie trwa odczyt) jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie dawno kupilem audi a4 z 2004 fabrycznie ma juz fotele sterowane elektrycznie (recaro) bez pamieci

a ze jestem poczatkujacym to nie za bardzo rozumiem pare kwesti (mimo ze czytalem topic kilka razy)

-czy musze podlaczac te wszsytkie przyciski i inne gadzety wymienione w 1 poscie??

-nie chce rozbierac auta bo boje sie ze potem cos zacznie mi skrzypiec a ze auto ma tylko 2 kierowcow

i ma dwa kluczyki to czy mozna zrobic (moze w komuterze jakos uruchomi funkcje)

ze kluczyk bedzie zapamietywal ustawienie fotela??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie dawno kupilem audi a4 z 2004 fabrycznie ma juz fotele sterowane elektrycznie (recaro) bez pamieci

a ze jestem poczatkujacym to nie za bardzo rozumiem pare kwesti (mimo ze czytalem topic kilka razy)

-czy musze podlaczac te wszsytkie przyciski i inne gadzety wymienione w 1 poscie??

-nie chce rozbierac auta bo boje sie ze potem cos zacznie mi skrzypiec a ze auto ma tylko 2 kierowcow

i ma dwa kluczyki to czy mozna zrobic (moze w komuterze jakos uruchomi funkcje)

ze kluczyk bedzie zapamietywal ustawienie fotela??

pozdrawiam

Od pamieci foteli jest odpowiedzialny sterownik znajdujacy sie od spodu fotela kierowcy. Samym Vagi-em niema mozliwosci aby kluczyki ustawialy fotele. Chcac zalozyc pamiec musisz zaopatrzyc sie w panel sterujacy w drzwi oraz sterownik i wiazke pod fotel. Ogolnie ciezki temat z tymi gratami:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bez rozbierania sie nie obejdzie :(

trudno zostane przy recznym-automatycznym ustawianiu fotela

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu przystapilem do montazu pamieci fotela w/g wariantu 3 opisanego przez Bart-S, czyli elektrycznie sterowanie foteli ori bez pamieci.

Po przygotowaniu wszystkiego co niezbedne nagle ZONK :wallbash: - otoz w instrukcji w tym watku wkradl sie blad.

Okazuje sie ze wersja wyposazenia w elektryczne sterowanie foteli posiada 4 silniczki wyposazone tylko w 2 piny, a do podlaczenia pamieci potrzebne sa silniczki 4 pinowe. Rozebralem dla potwierdzenia tej informacji jeden silniczek - pomyslalem moze w srodku cos jest zaslepione, ale niestety poza wirnikiem, szczotkami itd nic tam niema.

Moj elek mowil ze silniczki pod pamiec posiadaja - o ile dobrze pamietam - dodatkowo silniczki HALA <- ktore to odczytuja aktualne polozenie fotela a ten sygnal wiadomo jest niezbedny do dzialania memo foteli.

Dowiedzialem sie od Czakiego ze fotele od A6 C6 posiadaja takie same silniczki jak w B7 jak rowniez instalacja fotela jest P&P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przygotowaniu wszystkiego co niezbedne nagle ZONK :wallbash: - otoz w instrukcji w tym watku wkradl sie blad.

Okazuje sie ze wersja wyposazenia w elektryczne sterowanie foteli posiada 6 silniczki wyposazone tylko w 2 piny, a do podlaczenia pamieci potrzebne sa silniczki 4 pinowe. Rozebralem dla potwierdzenia tej informacji jeden silniczek - pomyslalem moze w srodku cos jest zaslepione, ale niestety poza wirnikiem, szczotkami itd nic tam niema.

No to ladnie:( Wlasnie idzie do mnie sterownik pamiecy spod fotela....

Mialem tez rezac ta wiazke i to zakladac ale jesli to sie potwierdzi to nic z tego nie wyjdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niema sie co potwierdzac, jak to rezalem to bylem w kontakcie z Bart-S.

Wystarczy ze uniesiesz sobie fotel do gory i odczepisz kostke silownika któregokolwiek i wszystko bedzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to bardzo dziwne...

Silniczki regulacji foteli (wysokości i wzdłużny siedziska oraz nachylenia oparcia) opisane są w ETCE kodem 3L4+3L5 (pełna elektryka z pamięcią/pełna elektryka). Nie ma podziału...

Dlatego przyjąłem, że silniczki są uniwersalne (z wbudowanym czujnikiem pozycji, wyprowadzonymi pinami).

Spróbujmy odczytać oznaczenie z silniczków - zbierzmy to do kupy, może w ten sposób uda się wyjaśnić całe to zamieszanie (za które oczywiście przepraszam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniczkach nie ma typowych oznaczen audi. Dzis ukonczylem przekladke fotela kierowcy i przygladnolem sie tym silniczkom dokladnie. Tak z ciekawosci to wtyczki w wiazce maja przygotowane otwory pod te dodatkowe piny do pozycji fotela. Takze "wystarczy" przerobic te silniczki:)

Zrobilem przy okazji fotki:

SNC00538.jpg

SNC00540.jpg

SNC00539.jpg

Ma ktos ktorys z tych silniczkow luzem?? Potrzebowalbym zobaczyc czy daloby rade cos takiego dorobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie kostki sa 4 pinowe :good:

Czekam na info czy fotele od A8 4E0 D3 maja takie same silniczki, jesli tak to mamy wieksza szanse na tanie zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info czy fotele od A8 4E0 D3 maja takie same silniczki, jesli tak to mamy wieksza szanse na tanie zakupy.

Z tego co widzialem na zdjeciach na allegro to silniczki sa inne:( Cienko to widze:( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że wszystkie fotele sterowane elektrycznie, fabrycznie bez modułu pamięci, nie mają obsługi memo ? Czy były jakiejś wyjątki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem fotele z A6 pod pamiec wszystko pasuje P&P cena dosc atrakcyjna tyle ze sprzedawca chce sprzedac w komplecie :wallbash: .

Szukam kogos do spoly :wink4:

Wiecej info na PW.

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2011, 16:21_________________________________________________Dwa fotele obsluguja pamiec - w ramach scislosci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - mam pytanie - czy jest różnica w silniczkach drzwi między przodem a tyłem (mają ponoć inne oznaczenia) tzn. czy np. 8E0 z końcówką E,F,G podejdą do przodu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie silniczków przód zaczyna się od 8E1 (8E2 dla wersji UK). Tylne mają 8E0 - oczywiście nie są "kompatybilne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy zastosowaniu dwóch różnych oznaczeń silniczków (ale obsługujących lustra) np. 8E1...801 i 8E1...802G będzie wszystko dobrze działało czy muszą być dwa silniczki z identycznymi numerami :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...