Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, wsio gotowe i wyszło super, ale okazało się że koleś z allegro zamiast wysłać mi prawidłową obudowę kierownicy przesłał mi przedliftową taką jak miałem dotychczas... Swoją drogą odradzam zakupów wszelkich części u pana o nicku "autospeedy" z Tuchomia... Gość jest nie kompetentny, kantuje i przesyłki nadaje kiedy mu się zachce a nie jak pisze że codziennie... Zresztą wystarczy popatrzeć na jego komentarze...

Swoją drogą nie o to chodzi... Chciałem napisać, że nie musicie wymieniać tej obudowy, wystarczy tylko dociąć odpowiednio swoją starą i wszystko ładnie pasuje i nic nie widać... Nie mam zdjęcia jak to zrobiłem, ale pod spodem zamieszczam foto gdzie na czerwono zaznaczyłem linie cięcia :). Może komuś się przyda :)

obudowaz.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Opublikowano
  • Autor

Ale taki sposób montażu taśmy w obudowie przedliftowej zapewnia jej solidne trzymanie ? Z wymianą obudowy chodzi o to że taśma wchodzi pod nią i trzyma się na tych dwóch wystających do środka wypustach przykręcanych później śrubami :mysli:

Opublikowano

Trzyma idealnie, wokół własnej osi się nie obraca bo dookoła niej jest osłona która ją blokuje i 2 wypusty w tyle które wchodzą na środu nad przełącznikami wycieraczek i kierunkowskazów. Przód/tył też nie lata bo blokuje ją sama kierownica i nie ma manewru...

Swoją drogą u mnie trzeba było delikatnie obciąć nabę od przodu bo miała zbyt długi frez i był luz na kierownicy góra / dół po skręceniu

Opublikowano

Jak znajdę chwile to rozkręcę po raz setny wszystko i opisze jak podłączyć .

A z tego co pamiętam .... Jeśli mamy nową kiere wraz z poduszką to w środku powinna być instalacja. Wtyczkę która jest w kierownicy (żółta) wciskamy w taśmę po założeniu kiery i tu mamy koniec. Z drugiej strony taśmy przychodzi identyczna wtyczka jak ta z przodu czyli żółta. Ułożenie kabli w niej jest chyba odwrotne niż w tej z przodu. W przedlifcie mamy dwie wtyczki od klaksonu i od aribaga a w polifcie już tylko jedną (żółtą).

Kable w nowej żółtej wtyczce:

-airbag

+airbag

masa (być może tylko w wersji z multifunkcją)

klakson

Stare wtyczki od klaksonu i airbag ucinamy i kabelki lutujemy do nowej (żółtej wtyczki)

Schemacik zapodam jak będę miał czas ale nie nastąpi to szybko

[br]Dopisany: 15 Maj 2010, 22:52_________________________________________________tak przy okazji tu macie aukcje z żółtymi wtyczkami tymi szerokimi :hi:

http://moto.allegro.pl/item1037740694_kabel_przewod_kostka_airbag_poduszki_audi_vw_seat.html[br]Dopisany: 15 Maj 2010, 22:59_________________________________________________http://moto.allegro.pl/item1037881252_audi_golf_passat_kabel_przewod_wtyk_airbag.html

http://moto.allegro.pl/item1019327504_kabel_airbag_air_bag_vw_golf_iv_passat_seat_leon.html

:hi: nie masz moze taego sachamtu :decayed: bo w sparawach elektryka i lutowanie kabli jestem zielone jak las a mam juz wszytsko tylko niechce tych kabli pomieszac :wallbash:
Opublikowano

Jest odwrotnie jak przy kierownicy więc jak przy kierownicy 1 i 2 masz poduche a 3 i 4 klakson tak z drugiej strony 1 i 2 klakson i 3 i 4 poducha... tylko w starym modelu do kostki klaksonu idzie jeden kabel natomiast tutaj jest dwa więc jeden wpinasz na kostkę a drugi masujesz gdzieś do kolumny kierownicy... Ja zmasowałem go z śrubką mocującą stacyjkę ;)

Opublikowano

Jest odwrotnie jak przy kierownicy więc jak przy kierownicy 1 i 2 masz poduche a 3 i 4 klakson tak z drugiej strony 1 i 2 klakson i 3 i 4 poducha... tylko w starym modelu do kostki klaksonu idzie jeden kabel natomiast tutaj jest dwa więc jeden wpinasz na kostkę a drugi masujesz gdzieś do kolumny kierownicy... Ja zmasowałem go z śrubką mocującą stacyjkę ;)

czyli wpinam -poducha

-poducha

- klakson

i jeden pin zostaje wolny tak ???[br]Dopisany: 06 Lipiec 2010, 22:31_________________________________________________napisz mi tao jak takiemu prymitywowi w ktory pin co wpinac po kolei :decayed::polew:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kable najlepiej połączyć złączkami elektrycznymi - takimi:

http://allegro.pl/item1154897326_szybkozlaczka_konektory_cz.html

Od lat takich używam i są świetne - bez żadnego lutowania i przecinania istniejących kabli można zmontować co trzeba ;-)

Szymoonk dzięki za świetną fotoinstrukcję - skorzystałem i mam już piękną, skórzaną kierownicę :>

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie, mam problem... W moim aucie jest kierownica ta pierwsza przed liftowa i chce ja smienic na esowa z duzym wieloklinem. kierowince z airbagiem juz mam, wiem ze potrzebuje jeszcze redukcji do wieloklinu i tasmy do poduszki.

Z redukcja sobie poradzilem:

http://allegro.pl/item1177105121.html

Znowu do tasmy nie jestem pewien do konca jakiej szukac, moze to ktoras z tych?

http://allegro.pl/item1128644820.html

http://www.allegro.pl/item1154227634.html

Dodam ze na moim aribagu widnieje data: 21.10.1998 jesli to ma jakies znaczenie :)

Pozdrawiam

Opublikowano

Jak masz 3 ramienna od esy to bez redukcji to wszystko robisz tylko przekładasz i gotowe..

Opublikowano

tylko ze moja ma duzy wieloklin.... a w aucie sprzed liftu z tego co sie orientuje jest maly, poprawicie mnie jesli sie myle...

Zostaje mi jeszcze temat tasmy bo nie bardzo wiem jaka powinna byc?

Opublikowano

tylko ze moja ma duzy wieloklin.... a w aucie sprzed liftu z tego co sie orientuje jest maly, poprawicie mnie jesli sie myle...

Zostaje mi jeszcze temat tasmy bo nie bardzo wiem jaka powinna byc?

Dokładnie - przed liftem jest mniejszy wieloklin.

Jak widzisz mam podobne auto i dawałem redukcję wieloklinu oraz taką taśmę:

http://allegro.pl/item1164356608_audi_a4_b5_a6_c5_a8_d2_air_bag_tasma_kierownicy.html

Radzę ci szybko się decydować, bo ja za taśmę płaciłem o połowę więcej ...

Do tego powinieneś jeszcze kupić do tej taśmy odpowiednią obudowę kolumny kierownicy - z dużą dziurą - np. taką:

http://allegro.pl/item1141932010_audi_a4_b5_99_01_obudowa_kolumny_kierowniczej_lift.html

Opublikowano

dzieki za rady :good: teraz wiem czego szukac

z obudowa chodzi tylko o to by miala ten wiekszy otwor?? Czytalem ze mozna wyrezac stara zeby pasowala, przynajmniej narazie...

mam jeszcze nadzieje ze nie bede mial problemow z podlaczeniem pozniej tego wszystkiego :kwasny:

Opublikowano

dzieki za rady :good: teraz wiem czego szukac

z obudowa chodzi tylko o to by miala ten wiekszy otwor?? Czytalem ze mozna wyrezac stara zeby pasowala, przynajmniej narazie...

mam jeszcze nadzieje ze nie bede mial problemow z podlaczeniem pozniej tego wszystkiego :kwasny:

Ja nie wycinałem - kupiłem od kumpla odpowiednią, więc nie wiem.

Podłączenie jest proste - 2 przewody do poduszki i jeden do klaksonu.

Opublikowano

podlaczajac poduszke jest roznica ktory przewod do ktorego?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie mam pytanie: Czy Poliftowa nowa kierownica ma mniejszą średnicę niż ta stara ?

Opublikowano

Panowie mam pytanie: Czy Poliftowa nowa kierownica ma mniejszą średnicę niż ta stara ?

Nie... Średnica ta sama

Opublikowano

koledzy mam pytanko a jeżeli chodzi o taśmę to co ona daje ... to znaczy czy jest możliwość założenie kiery ale bez poduszki i taśmy .. aby mieć tylko nowsze kolko do kręcenia ...na przykład po 2007 roku,, kupić kiere i wieloklin na 26 mm powiedzmy? i czy to wystarczy ? przełożenie samej kierownicy bez airbagu znaczy z poducha ale nie podłączona wcale .. ? jest taka możliwość?

Opublikowano

Nie jestem pewien, ale na logikę jest. Wywalasz poduszkę i masz kierę bez.

Opublikowano

Sądzę że to nie problem.Jak napisałeś- dobrać wieloklin i już.

Tylko ta nowsza kiera troszkę będzie odstawać od reszty(stylem) no i oczywiście tracisz na bezpieczeństwie.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

dołączę się do pytania :)

...czy jest możliwość założenie kiery ale bez poduszki i taśmy .. aby mieć tylko nowsze kolko do kręcenia ...na przykład po 2007 roku,, kupić kiere i wieloklin na 26 mm powiedzmy? i czy to wystarczy ? przełożenie samej kierownicy bez airbagu znaczy z poducha ale nie podłączona wcale .. ? jest taka możliwość?

czy w takim razie można podpiąć kierę od a3 np z zaślepką? np http://allegro.pl/show_item.php?item=1219368137

jak tu się przedstawia sprawa wieloklina, czy ktoś zgłębiał ten temat?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.