Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Roleta elektryczna sedan


spiidy

Rekomendowane odpowiedzi

Przy rolecie jest kostka 3 pinowa. Żeby sprawdzić rolete to trzeba dac "÷" "-" oraz jeszcze jeden "÷"jako sygnał do otwarcia albo zamknięcia rolety

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejściowa do rolety jest 3pinowa a od sterownika do silnika idzie 2 pinowa. Odepnij ją od sterownika i tam możesz dać +/-. Twój sposób też powinien zadziałać


Miałem podobny przypadek.

Problemem była sprężyna w mechanizmie ślimakowym.

Nie wiedzieć czemu zwinęła się tak mocno że po otworzeniu mechanizmu tak wypier* ła w górę ze świstem że została tylko dziura w suficie.

Zwinięcie powodowało przeciążenie na silniku i silnik nie miał siły nawet drgnąć bo był zblokowany na maxa.

Po poprawnym jej zamontowaniu wszystko śmiga że aż miło - Sporo smaru jest w środku więc jak sprężyna Ci wystrzeli to możesz mieć nie ciekawie jeśli rozbierał byś w pokoju.

Po chwili zastanowienia się wydaje mi się że w mechanizmie który jest sprzężony z silnikiem a w którym są przekładnie zębate i właśnie ta nieszczęsna sprężyna jest z boku taka śrubka zdaje się na ampul. Jak się nie mylę to jej wykręcenie powinno odblokować sprężynę i mechanizm powinien zwolnić zblokowany silnik, potem wystarczy ją wkręcić z wyczuciem ale nie do oporu bo zablokuje się ponownie.

Jak chcesz to mogę zerknąć czy jest dostęp do tej śruby zwalniającej sprężynę bez wyjmowania półki

Ta śrubka to jest na torx? Ona jest przy silniczku?


Przy rolecie jest kostka 3 pinowa. Żeby sprawdzić rolete to trzeba dac "÷" "-" oraz jeszcze jeden "÷"jako sygnał do otwarcia albo zamknięcia rolety

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

pin1 zasilanie

pin2 masa

pin3 dodatkowy plus- sygnał z przełącznika.

Tak spróbuj sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepki isofix są w kanapie także jak to może być wspólnego z półka?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czo to za czary z isofixem w półce ? Audi Exclusive ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trzecie mocowanie, żeby fotel nie leciał w przód.

Mam wersję US więc może tam mają bardziej restrykcyjne przepisy co do montażu foteli.

Zaślepki, śruby, podkładki i mocowania są normalnie dostępne w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko się wyjaśniło; )

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2017 o 21:21, Carrneiro napisał:

Spotkał się ktoś z opcją półka z roletą i zaślepkami isofix?

w exeo widzałem takie coś a na rynek US te mocowania to standard był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 10:09, QuikSilver napisał:

w exeo widzałem takie coś a na rynek US te mocowania to standard był

Czyli widziałeś półkę beżową US z roletą i isofixami? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam polowałem na takie coś ale się nie udało, dlatego zrezygnowałem z isofixu i wersje europejską będę wsadzać

 

 

ktoś wie jakiego przekroju przewody zastosować do podłączenia rolety

ten bezpiecznik termiczny można zastąpić zwykłym 10A w ASO twierdzą że tam idzie zwykły płytkowy, mi się udało znaleźć 15A termiczny nie będzie za duży?

 

 

 

Jestem już po montażu rolety, nie było trudno najgorsze to było pociągnięcie wiązki od samej rolety do przodu auto,  ciągnąłem dwa przewodu bo ( -) osadziłem w bagażniku, kupiłem 5m przewody, jeden co idzie do bezpiecznika to wystarczy ale ten co idzie do przycisku to przynajmniej 6,5m żeby wygodnie puścić kabel i nie był napięty, dlatego musiałem przedłużać, do podświetlenia przycisku wykorzystałem podświetlenie szufladki której już nie mam,  przewody zakończyłem odpowiednimi pinami i połączyłem z kostką.

Edytowane przez QuikSilver
zeby nie zakladac nowego tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2015 o 19:40, rs dziadek napisał:

Witam.Z racji tego, że naprawiałem u siebie przyciętą roletę a nie znalazłem nigdzie opisu jak się za to zabrać wklejam fotki z prac.Może komuś się przydadzą przy naprawie lub rezaniu półki z elektryczną roletą.

Po pierwsze sprawdzamy, czy napięcie dochodzi do wtyczki z trzema pinami jaka znajduje się w bagażniku i łączy się z roletą. Jest tam masa i plus oraz zasilanie jakie zostaje podane po wciśnięciu przycisku otwierania i zamykania rolety na panelu przednim nad radiem. Jeżeli prąd się pojawia to możemy wykluczyć bezpiecznik lub uszkodzony przewód. Następnie sprawdzamy czy napięcie pojawia się na przewodach jakie idą do silniczka rolety. Jeżeli się pojawia to wykluczamy uszkodzony moduł rolety a przyczyny trzeba szukać w spalonym silniczku lub przyciętym mechanizmie rolety.

Jeżeli mamy już wstępnie sprawdzone te rzeczy to zabieramy się za demontaż.

W bagażniku odpinamy wtyczkę jaka idzie do instalacji rolety, wtyczkę do trzeciego światła stop i wtyczkę do oświetlenia lampki bagażnika. Następnie odkręcamy trzy śruby jakimi roleta jest przykręcona od spodu( na torx).

kttfuyhs.jpg

Przechodzimy do środka naszego bolida, składamy oparcia tylnych foteli i z półki ściągamy maskownicę głośnika niskotonowego podważając ją do góry.

bueqwryb.jpg

W miejscu gdzie jest widoczny głośnik odkręcamy cztery wkręty z półki.

Następnie chwilowo półkę pozostawiamy w spokoju i przechodzimy do ściągnięcia osłon tapicerki słupków z lewej i prawej strony oraz tapicerki nad półką, co ułatwi nam w znacznym stopniu późniejsze wyciągnięcie półki. Zaczynamy od góry ściągając listwę, która trzyma się tylko na zaczepach.

tygwbakh.jpg tt9jhp5d.jpg adeq6qmp.jpg

Odkręcamy wkręty z prawej i lewej strony osłon słupków

lnouw964.jpg

Odkręcamy uchwyty nad drzwiami

hwr2o5my.jpg

Oraz odkręcamy wkręt za zaślepką airbaga i odginamy delikatnie blaszkę która trzyma z przodu tapicerkę tylnych słupków

q4p4zson.jpg 7eunluxz.jpg

Osłony bocznych słupków trzymają się jedynie na plastykowych wpinkach i ciągnąc je delikatnie do dołu odejdą. Następnie wyciągamy je do przodu. Z tyłu posiadają one zaczepy które wchodzą w półkę i dlatego trzeba najpierw je zdemontować aby ich nie urwać jak ktoś chciałby wyciągnąć półkę na siłę. Tak to wygląda.

okfj8ais.jpg 8i2ijtxe.jpg

i wchodzą w otwory jakie są w półce po obu stronach.

uqkuvm6z.jpg

CDN ;)

Czy istnieje ciąg dalszy fotorelacji z naprawy? Moja roleta też się blokuje i taka relacja byłaby bardzo pomocna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda :( W necie znalazłem zdjęcie wyciągniętej półki z roletą i rolety, czy na ich podstawie byłbyś w stanie podpowiedzieć co robiłeś i gdzie jest ta śruba, którą trzeba odkręcić i wkręcić? (Po prawej od stopu, za czarnym płaskownikiem, na pierwszym zdjęciu? Na drugim widoczna pod ramionami podnoszącymi roletę?)

da85091349bb8f2805e06e7fb96c.jpeg

IMG_185979_legacy_tX6dWzv8B8SAcyNDF_1246843.JPG

Edytowane przez Makowsky
Zmiana tekstu i dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie coś takiego?

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 14,90 zł - ROLETA KURTYNA PRZECIWSŁONECZNA BMW E38 E39 E46 (6766866382). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 22:42, ironman155 napisał:

Podejdzie coś takiego?

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 14,90 zł - ROLETA KURTYNA PRZECIWSŁONECZNA BMW E38 E39 E46 (6766866382). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony...

 

Jakby ktoś dorabiał mocowania to takie z BMW E38 pasują po lekkim podszlifowaniu papierkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2011 o 01:59, Bart-S napisał:

Zawołałeś więc jestem ;)

J285 czyli "Control unit with display in dash panel insert" to nic innego jak sterownik zegarów... W zegarach (dokładnie pod nimi) są dwie kostki - po lewej stronie jest niebieska a po prawej zielona. W opisie Młodego chodzi oczywiście o tę zieloną - jednak ze względu na funkcję tego przewodu, można tę modyfikację nieco uprościć :wink4:

Włacznik rolo:

Pin 1 ---> zasilanie podświetlenia przycisku (mostek z włącznikiem ESP, pin 1)

Pin 3 ---> masa podświetlenia przycisku (mostek z włącznikiem ESP, pin 3)

Pin 4 ---> zasilanie z bezpiecznika nr 5 [10A] (obsługuje kilka urządzeń, m.in. Bluetooth, czy panel kontrolny w tunelu - pewnie go masz więc wystarczy się podpiąć).

Pin 6 ---> sterowanie rolety (pin 3 w rolecie)

Rolo:

Pin 1 ---> zasilanie rolo z bezpiecznika "S100" (...którego nie masz)

Pin 2 ---> masa (jakiś punkt masy się znajdzie w pobliżu, poszukaj czegoś pod lewym boczkiem bagażnika)

Pin 3 ---> do włącznika rolo (pin 6)

Bezpiecznik rolety montujesz na panelu MCE (moduł centralnej elektryki). Nad MCE masz 6 miejsc na przekaźniki, nad nimi jeszcze 3 kolejne. Na ich wysokości po lewej i prawej jest po jednym "sokecie" na bezpiecznik - wpakuj się w obojętnie który (fabrycznie powinieneś wybrać ten prawy, w anglikach wkłada się go w lewy przy czym ten wybór to akurat kosmetyka). Poniżej rysunek poglądowy MCE - bezpiecznik pakujesz w miejsce opisane jako "G".

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/MCE/MCE_przek_bezp.JPG

Wydaje mi się, że ten 10-amperowy bezpiecznik ma numer N 017 131 11. Jego mocowanie to 4B0 937 530 (do tego mocowania jeszcze piny aby bezpiecznik miał w co wejść - 000 979 135). Po doprowadzeniu do niego kabla z rolety, trzeba go zasilić stałym 12V z aku (coś znajdziesz - szukaj grubego czerwonego kabla w okolicach MCE i uważaj aby Cię nie popieściło ;)).

Też jestem w trakcie dokładania rolety i ten post mi w zasadzie wszystko wyjaśnił, poza jednym co mnie nurtuje - po co generalnie ten kabel do zegarów miał iść? Ten steuergerät w zegarach steruje podświetleniem przycisku, czy jak to jest?

I jeszcze jedno pytanie - dokąd powinien iść przewód z pinu 2 we włączniku rollo (szary z białym paskiem)?  Bo mój włącznik jest wyrżniętry żywcem z ori wiązki i do jego wtyczki taki kabelerk idzie (zakładam że jesat pewnie niekonieczny do działania rolety, ale czemu nie spytać).

Edytowane przez Decybell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 21:27, Decybell napisał:

Też jestem w trakcie dokładania rolety i ten post mi w zasadzie wszystko wyjaśnił, poza jednym co mnie nurtuje - po co generalnie ten kabel do zegarów miał iść? Ten steuergerät w zegarach steruje podświetleniem przycisku, czy jak to jest?

I jeszcze jedno pytanie - dokąd powinien iść przewód z pinu 2 we włączniku rollo (szary z białym paskiem)?  Bo mój włącznik jest wyrżniętry żywcem z ori wiązki i do jego wtyczki taki kabelerk idzie (zakładam że jesat pewnie niekonieczny do działania rolety, ale czemu nie spytać).

pin 2 we włączniku rolety można sobie odpuścić używasz tylko pinów 1, 3, 4 i 6, podświetlenie przycisku bierzesz mostkując przycisk esp i tyle... 
jeżeli jednak chcesz się dowiedzieć jak to było montowane oryginalnie to mam gdzieś schemat

Edytowane przez ironman155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...