Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Zwiększone spalanie po przeglądzie


suwalek

Rekomendowane odpowiedzi

co było robione na przeglądzie?? bez tego nikt Ci nie pomoże, bo może być multum przyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju, filtr paliwa, oleju i powietrza, przeglad kilmy, i longlife service. dostalem tez wydruk z komputera... wiec zwykly przeglad okresowy. co do rozrzadu, to byl wymieniany przy 118 tys.

a moze to paliwo? mieszkam w niemczech, a bylem teraz na urlopie i zatankowalem przed granica na orlenie...cos kiedys slyszalem o mitach ze na niemieckim paliwie mniej pala, ale nigdy w to nie wierzylem...

bede wdzieczny za wszelkie rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr/100km to nie jakieś zwiększone spalanie - może w niemczech jeździsz bardziej delikatnie - jazda autostradowa, bardziej jednostajna a w PL ciągłe przyśpieszanie, zwalnianie - większe obciążenie silnika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az tym spalaniem, to wlasnie wyniki jazdy w niemczech mnie zaniepokoily...Paliwo zalane w Polsce, potem jazda po niemczech, i srednia 1 l/100km wieksza dla takiego samego stylu jazdy.

no wiec, albo paliwo, albo przeglad...albo cos sie popsulo, tylko jeszcze nie wiem co...

...jak ktos ma podobne doswiadczenia, to czekam...

Pozdrawiam,

Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj sie czy nie miales robionej jakiejs "akcji" typu software update. Powinni miec to w kompie. Robia to ale raczej o tym nie informuja...

Masz DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak DPF mam, wg dokumentow ktore dostalem, software nie byl ruszany, ale kto ich tam wie...

wyjezdze zbiornik do konca, zaleje w niemczech i zobaczymy, jak dalej bedzie spalanie za wysokie, to udam sie do ASO, i zglosze reklamacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz DPF mokry, czy suchy? Chodzi mi o rodzaj procesu czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr/100km to nie jakieś zwiększone spalanie - może w niemczech jeździsz bardziej delikatnie - jazda autostradowa, bardziej jednostajna a w PL ciągłe przyśpieszanie, zwalnianie - większe obciążenie silnika :wink4:

fenomen niemeckiego spalania jest bardzo prosty - betonowe autostrady na ktorych sa znacznie mniejsze opory toczenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...