Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Domykanie szyb z pilota


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Mam pytanko takiego typu:

W audi jak wiadomo mamy domykanie szyb ale trzeba trzymać przycisk zeby szyby się otwierały lub zamykały i np gdy wysiadamy z auta i mieliśmy otwarta szybe kierowcy zeby ja zamknąć to trzeba trzymać przycisk tak długo az sie szyba nie zamknie a mnie interesuje zeby szyba zamykała się samoczynnie po zamknięciu auta a przy otwieraniu go zeby szyba która była otwarta przed zamknięciem samochodu otwarła się do tej samej pozycji co była wcześniej.

Mam nadzieję ze rozumiecie co mam na mysli :)

Powiem jeszcze ze z palca tego nie wyssałem tylko mój brat miał tak w A3 wiec pytam czy jest możliwość przekodować jakoś domykanie szyb z kluczyka? bo myśle ze ta druga forma jest praktyczniejsza, nie trzeba czekać az się szyby pozamykają tylko naciskamy przycisk zamkniecia auta jeden raz i szyby już nas nie interesują bo wiemy ze na pewno sie pozamykały.

Czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bajery to chyba tylko w dokładanych alarmach.

Poza tym chyba już kiedyś coś czytałem o tym na forum, więc :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dołożysz alarm lub samą centralkę sterowania to jest to możliwe, przekodowanie :mysli: nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No braciszek na 100% nie miał dokładanego alarmu a co lepsze nie miał go wcale :) więc co?? A3 z 99r miało takiego bajerka a nasze A4 nie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z gosciem ktory instalowal mi alarm ampio w mojej b7 - mowil ze jest taka opcja, ale jej nie poleca bo silniczki dostaja troche w dupe. Wydluzany jest impuls powodojacy zamykanie i w jego opini nie powinno sie tego robic.

Zastanawiam sie nad kwestia bezpieczenstwa - czy taka jadaca do gory szyba zatrzyma sie gdy np. natrafi na glowe psa ??;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzyma sie... miałem w skodzie :wink4: i przez 7 lat bezawaryjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z gosciem ktory instalowal mi alarm ampio w mojej b7 - mowil ze jest taka opcja, ale jej nie poleca bo silniczki dostaja troche w dupe. Wydluzany jest impuls powodojacy zamykanie i w jego opini nie powinno sie tego robic.

Zastanawiam sie nad kwestia bezpieczenstwa - czy taka jadaca do gory szyba zatrzyma sie gdy np. natrafi na glowe psa ??;)

Same silniczki wogóle nie odczuwają domykania szyb, a jedynie przeciążeniówka (anyway po to właśnie jest, więc nic ją to nie boli)

Co do ciachanej psiej główki to domykanie nic w tym temacie nie zmienia. Szyba napotykając opór zatrzyma się (znów przeciążeniówka ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby bezsensownie nie otwierać nowego wątku zapytam tutaj...

czy spaloną centralkę da się jakoś uratować ? w dodatkowym gnieździe + i - zostały przez pomyłkę połączone ze sobą... coś w centralce strzeliło jakby spaliło bezpieczniki ale nie wiem co tam się stało ? czy trzeba ją wymienić czy może da się to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować ją uratować, ale to będzie wiadomo dopiero po autopsji.

Jeśli nie masz nikogo łebskiego od takich rzeczy, możesz go podrzucić do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować ją uratować, ale to będzie wiadomo dopiero po autopsji.

Jeśli nie masz nikogo łebskiego od takich rzeczy, możesz go podrzucić do mnie.

już mam nową zamówioną (doszła też uszkodzoną i ją wymieniam) starą chciałem naprawić ale oleje ten temat ale dzięki rysiuu :hi:[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2010, 08:59_________________________________________________hi

ja ponownie poproszę o poradę, mianowicie sprawa wygląda tak: podłączyłem centralkę centralnego zamka z funkcją komfortu, wszystko hula prócz komfortu, a dokładniej wygląda to tak, że mam dwa wejścia pod domykanie szyb - 0,5 sek i 3,5 sek, jak podłączam pod jeden albo drugi i zamykam pilotem drzwi szyby ani drgną mysli z kolei jak mam opuszczone szyby i wepnę się w wejście 3,5 sek to wtedy szyby się pięknie domykają - tyle, że wtedy nic nie naciskam - po prostu po samym wciśnięciu kabelka szyby się domykają. Czy ktoś wie wtf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik ma dodatkowy kanał którym można wysterować komfort?

Jeśli tak, to spróbuj się nim wpiąć w pin10 (czerwono-brazowy) w 12 pinowym złączu "A" kompresora.

W pojazdach 1996-1997, numery zacisków w złączach są inne, lecz kolory są zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie wiecie przypadkiem które kable w drzwiach kierowcy, ewentualnie w słupku kolo podstopnicy odpowiadaja za domykanie szyb (i czy jest to masa czy plus) i który za otwieranie z pilota tylnej klapy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie masz na szaro-brązowym (sterowanie

z wkładki drzwi dochodzące do sterownika szyby)

Dalej od sterownika idzie pod CANie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie masz na szaro-brązowym (sterowanie

z wkładki drzwi dochodzące do sterownika szyby)

Dalej od sterownika idzie pod CANie

Yhm Dzieki a nie orientujesz sie czym jest sterowane masa czy plusem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...