Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Seat Leon 1.9 TDI by Orzeł


Orzeł

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim przesiadłem sie do Audi jeździłem dość fajnym leonem ;) oto kilka słów na jego temat:

Po roku śmigania Golfem III postanowiłem, znaleźć jakieś inne autko, które osiągami w serii dorówna golfikowi (1.9 TDI 135 ps 310 Nm), na myśl przychodził mi golf V 2.0 TDI oraz Leon 1.9 TDI 150. Po długich poszukiwaniach trafił się ładny egzemplarz w słusznym kolorze.

To był maj......... :)

Leon i Glof w drodze do domu

zdjcie048gm8.jpg

jakiś czas później........obie furki dotarły do domu i się umyły ;)

zdjcie061ju5.jpg

Pierwszy zlot, na który pojechałem leonem po przyciemnieniu szyb w TECHNICOLOR STUDIO, założeniu CB radia i pomalowaniu "S" na czarno

5lp8.jpg

9yz3.jpg

Kolor ori felg znudził mi się dość szybko

zdjcie068ye7.jpg

więc je przemalowałem ;)

dsc03620gz1.jpg

mocy zaczęło brakować wiec po rozmowie z kolegą i za jego namową udałem się do zastec tuning na montaż boxa (jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to zło :oops: efekt był taki

dsc030586yyzv3.jpg

pewnego pięknego razu wybrałem się na zawody sprawnościowe na tor niedaleko Częstochowy (które wygrałem w swojej klasie ;))

7iq7.jpg

Przyszedł czas na kolejne mody tym razem cały wydech 2.5" By MG

dsc03626lh1.jpg

dołożyłem do tego pasek na przednią szybe ;)

dsc03638ip0.jpg

Jakoś smutno było wewnątrz wiec postanowiłem to zmienić:

nakładki na pedały z audi TT

dsc03628wu3.jpg

zamontowałem podłokietnik z golfa IV

dsc03629rj5.jpg

lampke z Passata W8, żeby rozświetlała wnętrze w nocy ;)

dsc03635eu7.jpg

TDI z klapy znalazło się na desce

dsc03630uh4.jpg

a na klapie wersja TOPowa ;)

dsc03624jl2.jpg

Felgi od TS na kolejny sezon?? NIE!!

Poszukałem i znalazłem felgi od CUPRY :twisted:

dsc03231qq2.jpg

Kolejny dodatek od CUPRY dokładka zderzaka

dsc03619zm9.jpg

Kiedy dowiedziałem się, że box to nic dobrego pojechałem z wizytą do Copm Sportu

dsc031995yaoh8.jpg

Zwieszenie mocy spowodowało, że seryjne heble czasem zawodziły i założyłem 312 mm na przód

tarczekv7.jpg

dsc03620gz1.jpg

Minęło trochę czasu i mocy znów zaczęło brakować decyzja prosta BIG TURBO tym razem wizyta u Aligatora (Wojtka) w Katowicach i efekty jego pracy na seryjnym sprzęgle

seatleonarlbigturbotj3lm6.png

Po tym modzie zdecydowałem się, na założenie wskaźnika ciśnienia doładowania, temperatury i ciśnienia oleju, aby mieć obraz tego co dzieje się w maszynowni

dsc03633tt2.jpg

Nadpalone seryjne sprzęgło, które zaczęło się uślizgiwać ...... zastąpił mocniejszy odpowiednik do mojego silniczka

zdj281cie007cq2.jpg

Po wymianie sprzęgła pojechałem do Wojtka na małe poprawki ;) wykresu jeszcze nie mam, jednak poprawa jest odczuwalna

Tak wygląda silniczek. Odma poszła pod auto, rura dolotowa do Turbiny By MG oraz rozpórka zawieszenia

zdjcie026as1.jpg

Jeszcze kilka fotek

dsc03060qj7.jpg

zdjcie034og8.jpg

zdjcie031cg6.jpg

zimahv3.jpg

dsc03234pi8.jpg

Wycieraczka tylnej szyby rozdem ze Skody ;)

rok 2007

felgi przeszły mały retusz ...

dsc03933pq3.jpg

dsc03931qs3.jpg

Cz. 2 modów

Kolejne graty :

- body kit od CUPRY

- nowe lampy z tyłu

- usunięte napisy z tylnej klapy

dsc03953bq0.jpg

dsc03951nf9.jpg

dsc03955rh3.jpg

dsc03954av1.jpg

założyłem koła i pomalowałem zaciski na czarny mat :twisted: (do wymiany pozostała końcówka wydechu :wink:). Na tyle w miedzyczasie zamontowałrm heble 256, oto efekty :mrgreen:

c246139fb2d32843.jpg

218cd4b8d5ce02e7.jpg

7b00f27b68cd4b84.jpg

b8262bee460bf34e.jpg

3e3e453346c50d98.jpg

nowa końcówka pod zderzak od Cupry

dsc04018ro2.jpg

dsc04020bp4.jpg

2754e9fea1640a3e.jpg

a w środku zagościły dywaniki z serii "Seat Sport"

10db0d92a03cefe1.jpg

0a1d7f69e5983b08.jpg

kolejne zmiany tym razem wnętrze Recaro z Cupry 4 :)

dsc01056ch6.jpg

dsc01055rl5.jpg

dsc01055rl5.c2e469ea49.jpg

postanowilem zmienić troche klimat w środku - czarna podsufitka z curpy

33f9a22c8d681d2bbw0.jpg

w1024.png

c593e47b33d79a07ws0.jpg

w1024.png

Na fotkach nie widać efektu, ale jest znacznie lepiej niz ori jasne wnetrze

modów ciąg dalszy

dsc02711sa1.jpg

dsc02713pc0.jpg

Model B14 PSS :)

Jest troszke twardo, ale wybieranie dziur i zbieranie zakretów nieporównywalne z tym co było wcześniej

:twisted:

tuleje na przód :)

dsc0292a4go7.jpg

w800.png

dsc029a25sz3.jpg

w800.png

-Szpera peloquins

dsc03421.jpg

-rozpórka tylna (custom)

dsc03026u.jpg

moje serce odjechało razem z Leonem...

Teraz jest A4 -> http://www.a4-klub.pl/smf/a4_b7_30_tdi_q_by_orzel-t123224.0.html

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chłopie... to teraz kupujesz A4... i modzisz podobnie :wink4:

piękny opis :good:

piękne autko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun z pracę włożoną w auto :wink4: Zamiast A4 miał być właśnie Leon z takim samym sercem jak miałeś ale ostatecznie padło na A4. Bardzo ładna furka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozackie mody i z gustem

jedyne co mi nie podeszlo to

tylne lampy diodowe oraz poczatkowy box i znaczek tdi nad przyciskiem swiatel awaryjnych.

ale wg mnie projekt kompletny, wszystko dlubniete

naprawde zrobione z glowa.

pewnie fajnie jechalo ... lepiej niz 3.0Tdi + chip ?

jak bylo z trakcja ?

ale najciekawsze dla mnie jest to wnetrze z cupry 4...

4 oddzielne fotele tak naprawde ... fajnie to wyglada

szkoda bylo go sprzedawac chyba .... ?[br]Dopisany: 20 Marzec 2010, 02:36_________________________________________________jesli mozesz to napisz mi na pw jeszcze

jak wrazenia po zalozeniu szpery oraz ile cie kosztowala...

moze mi sie przyda na przyszlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny:

Ooooo, taka właśnie bryczka by się nadawała dla mojej Żonki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy nie napisałem wszystkiego ;)

Diody gościły jeden sezon, później ściemniłem ori lampy, pomalowałem znaczki na czarno i dołożyłem czarne kierunki w błotnikach :evil:

dsc04079l.jpg

ostatnie chwile u mnie..... (dzień, w którym leon odjechał z mojego garażu)

dsc05713i.jpg[br]Dopisany: 20 Marzec 2010, 08:13_________________________________________________

pewnie fajnie jechalo ... lepiej niz 3.0Tdi + chip ?

jak bylo z trakcja ?

szkoda bylo go sprzedawac chyba .... ?[br]Dopisany: 20 Marzec 2010, 02:36_________________________________________________jesli mozesz to napisz mi na pw jeszcze

jak wrazenia po zalozeniu szpery oraz ile cie kosztowala...

moze mi sie przyda na przyszlosc

w 3.0 TDI jest więcej Nm i raczej leon zostałby z tyłu (nie miałem okazji sprawdzić)

za trakcje odpowiadała szpera i opony 225/40 R18 :wink4:

Serce mi pękało jak odjeżdżał no, ale było minęło żyje sie dalej

jazda ze szperą to inna bajka trudno to opisać w słowach ale auto zachowuje sie przy tym setupie (rozpórki, gwint tuleje) lepiej niż audi w zakrętach. Wciśnięcie gazu w zakręcie powodowało wciąganie auta "na małą" gdzie w FWD bez szpery jest całkowicie w drugą strone :). Dla kogoś kto lubi szybkie zakręty to super sprawa. Cena na stronie producenta ok 1000$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeł mody na prawde z glowa , ja tez uwazam ze moce ponad 200 KM z diesla w FWD sa bez sensu bez szpery, ostatnia fotka dopelnila wizerunku :cool1: , przypuszczam ze musialo bolec bo widac ze masa $$$ i jeszcze wiecej serca poszlo w to auto.Wiem cos o tym :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super autko.. naprawdę jestem pełen podziwu. Wielki szacun za włożone serce, poświęcony czas i włożone pieniądze... jestem ciekaw za ile go sprzedałeś. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Orzeł :>

zacny Leonik, fajny opis :good:

teraz czas na Audi, znająć życie to szybko zabraknie Ci mocy w 3.0TDI :naughty:

powodzenia :wink4:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz czas na Audi, znająć życie to szybko zabraknie Ci mocy w 3.0TDI :naughty:

Już brakuje :). Zobaczymy co będzie u Patrox'a :naughty: może u mnie wtedy będzie podobnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kolego jak ci się sprawował ten leonek myślę nad takim jako drugie auto widac dużo serca w nie włozyłeś ale efekt był cudny pozdrawiam

Jak napisze, że do dziś za nim tęsknie to wystarczy?? :decayed:

Byłem z Leona bardzo zadowolony, nie wiem w jakim wyposażeniu byś chciał kupić. Mój był jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny zrobiony na moje potrzeby :) - z duszą. Dla mnie był idealny :wink4:

Koszty eksploatacji były niskie (średnio spalał 7-7.5 l/100 km), naprawy i przeglądy również były w promocyjnych cenach w porównaniu do audi ;) (wymiana oleju z filtrami = 350 zł). Z czystym sumieniem moge polecić bo przez 100kkm nic sie z autem złego nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem furke na żywo i jest mega Kox :kox: , szkoda , że poszła .. szkoda , że nie do mnie :) by sie Micz zdziwił :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o wersji top sport z silnikiem takim jak ty 150 koni arl :>

Najlepsza baza :wink4:

widziałem furke na żywo i jest mega Kox :kox: , szkoda , że poszła .. szkoda , że nie do mnie :) by sie Micz zdziwił :polew:

Jest w waszych okolicach - gdzieś w jaworznie. Miczy by miał do myślenia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To pisze wszystko od nowa bo przez przypadek wszystko co napisałem skasowałem :wallbash:

W tego leona włożyleś dużo serca i pasji,na sam koniec leon wygladal kozacko :cool1:

Ja mam taki dylemat że nie wiem co kupić po sprzedaniu mojego leona.

Najpierw miałem tdi 130ps ASZ pożniej kupiłem cupre R 225ps ale z powodu finansowego sprzedałem.Mam tylko teraz jedno jego zdjęcie

cupran.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Teraz myśle nad kupnem nowego samochodu i dlatego trafilem na te forum bo zastanawiam się nad kupnem audi a4 3.0 tdi 232ps.

Ale jak patrze na zdjęcie twojego leona obok audi to mi się dużo bardziej podoba leon.Tylko że ja szukam czegoś 4x4 niestety miszkam w Anglii a tu leony nie wychodziły 4x4 a mogę tylko do 6 miesięcy jeżdzić na polskich tablicach póżniej bym musiał przerejestrować samochód a to jest trochę zachodu bym musial licznik zmienić, lampy itd.Myślałem też o golfie 4motion tylko że tam wychodziły tylko 2.0 tdi 140 i nie wiem czy to są dobre silniki do kręcenia no ichyba zostane przy audi troche bym w nim pozmieniał i też by wygladal ładnie.Widziałem na ebay-u fajnie zrobioną A4 w kombi czarną miał pozmieniane:

Phantom Black with Black Optics

New 19" RS4 Alloys in Anthracite

FK Konisport Fully Adjustable Coilover Suspension

Genuine RS4 Front Grille

Cupra R Front Splitter

OEM Bi-Xenon headlights

Jesteś zadowolony z A4,ile ci pali przy normalnej jeżdzie?

Ja już od tego myślenia jaki mam samochód kupić głowa mi chyba pęknie niedługo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...