Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Sekwencja BRC- duze spalanie gazu ok 20L/100km


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W piątek założyłem do auta sekwencje "BRC sekwent". Wszystko ładnie pięknie i byłem zadowolony ale dziś zauważyłem że auto pali chyba ok 20L gazu na 100Km.

Chodzi o to że miałem pełną butle gazu (butla 56 wchodzi 44,8L gazu) i już zgasły mi dwie lampki z czterech czyli niby zostało pół butli a przejechałem na tym 116km :shocked:...

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... moze poczekaj az sie butla skonczy i wtedy zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie zwracaj uwagi, bo czasami ten wskaźnik jak jest źle ustawiony to tak będzie pokazywał najlepiej dotankuj na tej samej stacji do pełna i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie zwracaj uwagi, bo czasami ten wskaźnik jak jest źle ustawiony to tak będzie pokazywał najlepiej dotankuj na tej samej stacji do pełna i będziesz wiedział.

Dokładnie tak jak pisze chudineze, a najlepiej spalanie sprawdzić po przejechaniu 3 zbiorników i tankowaniu na tej samem stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździłem na LPG z instaloacją BRC sequent 24 to też tak miałem, że kontrolki wskazujące poziom paliwa gasły nierównomiernie z faktycznym stanem w zbiorniku.

Wyglądało to tak, że pierwsze 2 diody gasły już po 100km, a na kolejnych jeździłem i jeździłem... dlatego nauczyłem się jeździć na "kilometry", zawsze po tankowaniu kasowłem liczniki i wiedziałem, że średnio moege przejechać ok 450km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... to zobacze ile km nabije jescze na tych 2 diodach;) narazie mam 116km i 2 diody;) no zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolki szwankuja a mi powiedziano ze po 1000km mam przyjechac na regulacje.wiec sie nie martw jak bedzie duze spalanie to zrob 1000km i pojedz na regulacje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na zbiorniku 40 L tez szybko gasna. Nie ma sie czym przejmowac. Za to na ostatniej czerwonej diodzie robie okolo 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam zaba84 wyjeździłeś już ten zbiornik gazu, wiesz ile pali?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam zaba84 wyjeździłeś już ten zbiornik gazu, wiesz ile pali?? :gwizdanie:

jeszcze nie... ale juz prawie....

narazie zrobilem ok 290km i mruga mi juz ostatnia kontrolka czyli rezerwa gazu, na wskazniku w butli jest ponizej 1/4 butli...

jeszcze chwila i sie skonczy ale mysle ze do 350km powinienem dobic... :kwasny:[br]Dopisany: 27 Marzec 2010, 08:05_________________________________________________aaaa wlasnie.... zauwazylem cos nowego ....

nieraz jak odpale auto i jade jeszcze na benzynie zanim osiagnie te 40st zeby sie przelaczyc na gaz to auto nie ma sily jechac wogole i nieraz szarpie :shocked: ale zdarzylo mi sie to dopiero 3 razy.... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co sugerować tymi kontrolkami, mnie po 200 km czyli połowie zbiornika gasną wszystkie cztery zielone kontrolki i zostaje tylko czerwona, musisz sprawdzić ile km robisz na całym zbiorniku i wtedy policzysz sobie spalanie i będziesz wiedział czy wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem tam gdzie zakladalem, mniejszyli mi dawke gazu bo prawdopobobnie byla za duza i dlatego na zimnym silniku na pb nie mial mocy i szarpal.... dotego robili cos wlasnie z tymi kontrolkami... no zobaczymy jak to bedzie....

na poprzedniej butli zrobilem ok 370km ale nie wyjechalem do konca zatankowalem bo mrugala ta rezerwa, zobaczymy ile na nowej butli zrobie..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejszyli mi dawke gazu bo prawdopobobnie byla za duza i dlatego na zimnym silniku na pb nie mial mocy i szarpal....

możliwe żeby od regulacji lpg zależała praca na Pb ???? pytam powaznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejszyli mi dawke gazu bo prawdopobobnie byla za duza i dlatego na zimnym silniku na pb nie mial mocy i szarpal....

możliwe żeby od regulacji lpg zależała praca na Pb ???? pytam powaznie

nie ma takiej opcji , w sekwencji pracą silnika steruje ECU silnika, a dopiero potem komp gazowy który przełącza wtryski PB lub na wtryski LPG z odpowiednią korektą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejszyli mi dawke gazu bo prawdopobobnie byla za duza i dlatego na zimnym silniku na pb nie mial mocy i szarpal....

możliwe żeby od regulacji lpg zależała praca na Pb ???? pytam powaznie

nie ma takiej opcji , w sekwencji pracą silnika steruje ECU silnika, a dopiero potem komp gazowy który przełącza wtryski PB lub na wtryski LPG z odpowiednią korektą.

tylko jak na lpg wywali blad mieszanki to ecu zapamietuje, jak jedziesz pozniej na pb to blad dalej jest wiec jak nie ma wplywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wątpliwości to jedź na stację i zatankuj do pełna gazu i będziesz wiedział

ja też mam tą instalację i taką samą pojemność zbiornika i mi w miarę równomiernie gasną lampki, co ok 100km gaśnie kolejna

na jednym zbiorniku przejeżdżam ok 440 do 470km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja oblukam teraz do 0 wyjezdze ta butle i zobacze..;) Ale jezeli chodzi o te lampki to nadal lipa....

Niby cos poustawiali ale powiedzieli jak nadal bedzie nie halo to cos w butli jest do wymiany a biestety nadal jest nie halo bo juz zaczelem zapisywac jak gasna te lampki i narazie 1 lampka zgasla po 36km a 2 jak na liczniku pokazalo sie 97km wiec jest lipa...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...