Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Prośba o analizę logów -Silnik przerywa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem. Zaczęło się od tego, że czuć było przerywanie w trakcie przyspieszania na 4 biegu przy 2900 obr. Później zaczęło się to nasilać i teraz przerywa w trakcie przyspieszania na 3,4 i 5. Nie jest to mocne szarpnięcie, raczej częściowa utrata mocy (czasem większa lub mniejsza). Silnik nie bierze oleju. Płyn nie ubywa. Na 1 i 2 przyspiesza normalnie. Spalanie w normie. Nie czuć szarpania jak jadę jednostajną prędkością albo przyspieszam delikatnie (nawet przy 180 kmh).

Proszę o analizę logów. Jakie jeszcze muszę zrobić do kompletu?

Z góry dzięki...

http://img691.imageshack.us/i/clipboard010a.jpg/

http://img401.imageshack.us/i/clipboard008a.jpg/

http://img695.imageshack.us/i/clipboard007a.jpg/

http://img694.imageshack.us/i/clipboard011a.jpg/

Opublikowano

Od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem. Zaczęło się od tego, że czuć było przerywanie w trakcie przyspieszania na 4 biegu przy 2900 obr. Później zaczęło się to nasilać i teraz przerywa w trakcie przyspieszania na 3,4 i 5. Nie jest to mocne szarpnięcie, raczej częściowa utrata mocy (czasem większa lub mniejsza). Silnik nie bierze oleju. Płyn nie ubywa. Na 1 i 2 przyspiesza normalnie. Spalanie w normie. Nie czuć szarpania jak jadę jednostajną prędkością albo przyspieszam delikatnie (nawet przy 180 kmh).

Proszę o analizę logów. Jakie jeszcze muszę zrobić do kompletu?

Z góry dzięki...

http://img691.imageshack.us/i/clipboard010a.jpg/

http://img401.imageshack.us/i/clipboard008a.jpg/

http://img695.imageshack.us/i/clipboard007a.jpg/

http://img694.imageshack.us/i/clipboard011a.jpg/

Może warto zamienić się przepłwywomierzmi za janjazda :mysli:

Opublikowano
  • Autor

No w czwartek u nas wielkie wagowanie także pomyślimy

Poza tym jeśli w logach wyjdzie ok to chyba nie ma sensu.

Ja obstawiam pompki :wallbash: ;(

Opublikowano

Warto spróbować, ale jak pompowtryski to kaput :embarrassed:

Opublikowano

auto było dobrze rozgrzane?? bo z logów wynika, że osiąga max tylko 86*C,

poza tym jest przeładowanie turbiny [br]Dopisany: 31 Marzec 2010, 12:40_________________________________________________aa jeszcze na moje mało wprawne oko, przepływomierz jest ok

Opublikowano

auto było dobrze rozgrzane?? bo z logów wynika, że osiąga max tylko 86*C,

poza tym jest przeładowanie turbiny

Hanson mówił że ma termostat do wymiany

Opublikowano

no to widać ewidentnie

Opublikowano

Zrobcie porzadnie komplet logów ... a nie uprawiacie wrozbiarstwo po godzinach... :)

Opublikowano
  • Autor

No dziś albo jutro zrobie komplet logówi wystawie.

PS. To z Kowim taką fuszere odwaliliśmy?? :decayed:

Opublikowano

ani turbo nie przeładowuje ani przepływomierz nie szwankuje - przynajmniej z tych logów to wynika.

Opublikowano

na moje oko przeładowuje - 2529mbar to za dużo.

Opublikowano

ale od razu jest ciśnienie zbijane przez N75 więc jest prawidłowo.

Opublikowano
  • Autor

No dzięki Pierwsza rzecz jaką muszę zrobić przed zrobieniem kompletnych logów to wymiana termostatu. Silnik nie dogrzewa. Jak da rade to jutro wstawie kompletne logi

Dzięki za pomoc

Opublikowano

Odpuść sobie wymianę termostatu, jak chcesz się upewnić czy szwankuje to podglądaj sobie co jakiś czas wartość temperatury w grupie 007 - 4 pole i sprawdzaj z odczytem w 17 Instruments -grupa 003, pierwsze pole. To, że temperatura lekko spada to wcale nie oznacza, że termostat jest walnięty - wszystko zależy od warunków i wskazań porównawczych z czujnikiem G2 w 17 Instruments.

Opublikowano
  • Autor

no ok ale widze że silnik mi sie grzeje max do 80

a wartości o których mówisz sie zgadzają takze czujniki są chyba OK

.. z resztą już kupiłem termostat....

Opublikowano

no ok ale widze że silnik mi sie grzeje max do 80

a wartości o których mówisz sie zgadzają takze czujniki są chyba OK

.. z resztą już kupiłem termostat....

a ja widzę, że temperatura w logu 007 wynosiła 86,4*C (przed logiem z pewnością więcej i jeśli wtedy silnik był na postoju chłodzony wiatrakiem to nic dziwnego, że spadała).

Opublikowano

no ok ale widze że silnik mi sie grzeje max do 80

a wartości o których mówisz sie zgadzają takze czujniki są chyba OK

.. z resztą już kupiłem termostat....

a ja widzę, że temperatura w logu 007 wynosiła 86,4*C (przed logiem z pewnością więcej i jeśli wtedy silnik był na postoju chłodzony wiatrakiem to nic dziwnego, że spadała).

wczoraj chcielismy zrobić komplet logów to nie chciał osiagnąć juz 80 stopni :kwasny:

Opublikowano

Ostatnio miałem problem z przerywaniem w momencie przyśpieszania na początku było to delikatne i rzadkie, z czasem się nasiliło, pomogła wymiana świeć. Motor 2.4 z gazem

Opublikowano

Ostatnio miałem problem z przerywaniem w momencie przyśpieszania na początku było to delikatne i rzadkie, z czasem się nasiliło, pomogła wymiana świeć. Motor 2.4 z gazem

:polew: toś palnął przy kopciuchu :polew:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

hmmm... to może wystarczy założyć gaz?? :polew: [br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 10:17_________________________________________________Po wymianie termostatu (jednak był padnięty) i zrobieniu logów założyłem nowy wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_logi_do_analizy_silnik_przerywa_szarpie-t129452.0.html

Może teraz ktoś wpadnie na pomysł co to może byc.... ;(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.