Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Tuner telewizyjny - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ori tuner telewizyjny, który ma 4 wejścia antenowe. Po co aż 4? Anteny dostępne na naszym rynku np:

http://www.allegro.pl/item980929170_antena_tv_14_22db_wtyk_wiclic_najlepsza.html

posiadają zawsze tylko dwa wtyki. Co można jeszcze tam podłączyć? Kolejną antenę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można podłączyć więcej niż 1 antenę. Stosuje się to przeważnie przy Avantach - wówczas montuje się po jednej antenie na każdej z tylnych, bocznych szybek (tych podgrzewanych). Daje to większe szanse na złapanie lepszego sygnału niż 1 antena montowana na tylnej szybie (rozwiązanie stosowane raczej w sedanach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można podłączyć więcej niż 1 antenę. Stosuje się to przeważnie przy Avantach - wówczas montuje się po jednej antenie na każdej z tylnych, bocznych szybek (tych podgrzewanych). Daje to większe szanse na złapanie lepszego sygnału niż 1 antena montowana na tylnej szybie (rozwiązanie stosowane raczej w sedanach).

Dzięki za info. Powinna być jakaś szczególna konfiguracja podłączenia anten? Czy wszystko jedno która wtyczka do którego gniazda?

tunertv.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie jestem pewny, ale moim zdaniem nie ma znaczenia. Jeśli są jakoś oznaczone 1 i 2 to na pewno lepiej wpiąć w 1, ale jeśli nie ma oznaczeń to nie sądzę aby była różnica. Najlepiej podpiąć pod jedno i drugie i zobaczyć gdzie lepiej chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie jestem pewny, ale moim zdaniem nie ma znaczenia. Jeśli są jakoś oznaczone 1 i 2 to na pewno lepiej wpiąć w 1, ale jeśli nie ma oznaczeń to nie sądzę aby była różnica. Najlepiej podpiąć pod jedno i drugie i zobaczyć gdzie lepiej chodzi :)

Tak też zrobię :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej wejśc na ich strone i obejść prowizje allegro.

a poza tym to wydaje mi się że nie ma podgrzewanych bocznych szyb w avancie. :kox:

Przecież to jest antena radia o ile sie nie myle.

Też jestem na etapie kupowania anteny do RNS-E do tunera TV.

Mam zamiar kupić 2 szt.

http://www.naviservice.com.pl/cennik.html tu są po 30zł tylko czy to wystarczy ? Czy jeszcze jakiś przejściówki trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to antena a nie podgrzewanie - sorki za pomyłkę :)

Co do antenty - to nie jest GPS SMB chyba co piszesz po 30zł tylko ta:

44 - Antena TV SMB - 70,00

Wczoraj zamówiłem u nich właśnie kabel i antene do Tunera i wysyłają mi właśnie taką antenę SMB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie też na to wpadłem ale troche później, a teraz potwierdziłeś moje przypuszczenia.

Tamto to do GPS.

Ciekawe czy rzeczywiście trzeba je dwie montować. Sporo kosztuje :D

Ale jak już sie tyle dało za całą resztą to już nie wiele zostało do celu :D

Zamawiasz jedną ? Ciekawe czy odbiór może być zadowalający na jednej. Pewnie nie, nawet na postoju jak znam życie to będzie zależeć gdzie sie zaparkuje i ciekawe jak będzie sobie radzić jedna antena. Późniejsze zmiany miejsca parkowania na ewentulanym biwaku raczej nie bedą wygodne :D Może jednak warto zainwestować we dwie. Sam nie wiem.

A nie mówie już o odbiorze podczas jazdy jak ktoś sobie odblokuje tą możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną już mam, właśnie tą za 70PLN, odbiór taki sobie, zależy też gdzie i dlatego już zamówiłem drugą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś do nich wysłałem e-maila z samego rana o numer konta ale narazie nie odpowiadają.

W taki razie chyba lepiej jak kupie dwie sztuki. Od raz sie założy za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

ja tez jestem na etapie montazu.. poki co mam caly komplet dwie anteny ale odbior jest zalosny.. z anten wystaja luzne 2 kabelki prawdopodobnie trzeba je podpiac pod zasilanie. Wiecie cos o tym? jesli tak to gdzie najlepiej? bede wdzieczny za podpowiedzi bo zaczalem juz zalowac tego zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczne montaż nie wczesniej niż po świetach bo dostawca anten chyba ma już święta. Później musze sie umówić na montaż, mają terminy na tydzień na przód - także w połowie miesiąca pewnie dopiero. Ale dam znać co i jak z tymi kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet u siebie już (ale tylko jedna antena). Czekam tylko na stelaż do montażu . Przetestuję zestaw może jutro jak się uda tak "na krótko" bez montażu na stałe - jestem ciekaw jak pójdzie na jednej antenie w mieście... jak zabraknie sygnału to trzeba będzie dokupić drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

ja tez jestem na etapie montazu.. poki co mam caly komplet dwie anteny ale odbior jest zalosny.. z anten wystaja luzne 2 kabelki prawdopodobnie trzeba je podpiac pod zasilanie. Wiecie cos o tym? jesli tak to gdzie najlepiej? bede wdzieczny za podpowiedzi bo zaczalem juz zalowac tego zakupu...

Te dwa druty które masz luzem to zasilanie (masa i plus) pociągnij sobie plusa po zapłonie, a najlepiej plusa z pozycji ACC (kolumna kierownicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to masz mieć za stelaż ? mozesz dac foto jak dojdzie ?

Możecie dać zdjęcie już z założonym tunerem ? Ja póki co szykuje miejsce i zastanawiam się jak to zrobić :D

090ecac959307326m.jpg

b89cc8271805dfe9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak to wygląda po założeniu boczka ?

To jest kosztem tego schowka w boczku co zdjęcie wkleiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj mnie bo nie wiem :decayed:

Dopiero będą to przymierzał jak przyjdzie i wyjdzie w praniu. Nigdy nie widziałem na żywo jak jest zamontowany tuner, trzeba by poprosić o fotki kogoś kto ma ori zestaw u siebie.

Nie udało mi się jeszcze nic podłączyć - dzisiaj w końcu nie był taki zwykły dzień ;) Może jutro się uda... dam znać na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest foto od Bart-S.

tunertv.JPG

ciekawi mnie tylko jak to wyjdzie pod założeniu. Czy to jest pod tym deklem tapicerki i schowek chyba jest zajęty. Bo tak chyba wygląda że kosztem tego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest pod tapicerką i schowek OUT bo właśnie tuner zajmie jego przestrzeń. Tylko zastanawiam się czy wtedy po wyjęciu schowka i zamknięciu "klapki" wszystko będzie zasłonięte jak należy i będzie pasować bez dodatkowych części...

Może Bart-S podeśle nam foto już po założeniu tapicerki? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...