Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Tuner telewizyjny - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzwoniłem do ASO i zamówiłem stelaż pod tuner TV - jak to gość powiedział : do "kombiego" :polew:

Powiedział mi 40zł :naughty: Nie chce mi sie wierzyć że to ta część ale zamówiłem. Zobaczymy.

Z tego co wiem, to komplet to stelaż + półka - tu masz przykład: http://www.allegro.pl/item962054818_audi_tuner_tv_stelaz_polka_mocowanie.html

Właśnie ten zestaw do mnie dotarł, tylko zapomniałem odebrać go z pracy :decayed:

Czyli to ten sam stelaż co do montażu czytnika do navi. Do czytnika montuje się pewnie ten adapterek pomniejszający otwór, a do tunera zostawia się bez :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO, okazało się że to co zamówiłem telefonicznie za 40 zł, to nie stelaż tylko koszyk do stelażu.

8E9 035 209 A: koszyk na tuner

Wiedziałem że na gości z ASO nie ma co liczyć bo oni to się znają jak im numer na tacy podasz.

I zamówiłem jeszcze za 70 zł stelaż ale trzeba czekać 2 tygodnie bo to idzie z niemiec.

8E9 035 201: stelaż

Za to przyszły już antenki :D

Dzięki @Rosemeyer za numery części.

Na zdjęciu tuner juz osadzony w koszu.

1b3542cf18fcc1e5.jpg

[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2010, 19:37_________________________________________________Może ktoś wrzucić zjęcie jak sobie zamocował na szybie te antenki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poszukuje numeru katalogowego stelaża to na moim widnieje coś takiego 8E9 035 201. Ja już mam cały zestaw na razie podłączałem tylko wstępnie to nie złapałem obrazu. Gotową instalację montuje w przyszłym tygodniu. Jedno co zauważyłem to jest znaczenie która z anten jest na górze a która na dole w tych z navika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO, okazało się że to co zamówiłem telefonicznie za 40 zł, to nie stelaż tylko koszyk do stelażu.

Julo - mogłeś zapytać ;) Podałbym Ci wszystkie numery części potrzebnych do montażu łącznie ze śrubkami ;)

Póki co odłożyłem ten mod na później - okazało się, że prawy wzmacniacz antenowy nie jest montowany seryjnie. Zatem koszty instalacji ori rosną :confused4: Poczekam sobie grzecznie co wyjdzie z Waszego modzenia - opierając się na Waszych doświadczeniach będzie mi łatwiej później wszystko poskładać :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julo23 - Już tydzień temu podałem link do aukcji w której był zaprezentowany mój zestaw i tam był zarówno koszyk jak i stelaż :)

zieluch - Jeśli nie złapałeś sygnału to może dlatego, że oprócz podpięcia przewodów antenowych do tunera trzeba podpiąć jeszcze zasilanie do anteny - wystanie z niej taki dodatkowy kabelek - bez tego antena praktycznie nie spełnia swojego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że podałeś, wydrukowałem nawet to zdjęcie z aukcji i podrzuciłem pod nos panu w ASO, żeby go uświadomić jaki jest omylny :D

On spojrzał, pogrzebał w Etce i powiedział że on ma tu tylko rysunki poglądowe :wallbash:

Tak czy inaczej 2 tyg. czekania na stelaż.

A może ktoś wrzuci zdjecie zamontowanych już antenek od navika ?

Troche ciężko będzie to zamocować żeby tego nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie antenek było podpięte dorobiłem zasilanie z zapalniczki samochodowej, jedynie anteny leżały obok siebie na dachu auta. Tak jak mówię podpiąłem to tylko żeby sprawdzić czy sam tuner zostanie wykryty. W przyszły tygodniu wezmę się do modzenia tak jak już powinno to być zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie antenek było podpięte dorobiłem zasilanie z zapalniczki samochodowej, jedynie anteny leżały obok siebie na dachu auta. Tak jak mówię podpiąłem to tylko żeby sprawdzić czy sam tuner zostanie wykryty. W przyszły tygodniu wezmę się do modzenia tak jak już powinno to być zrobione.

cos nie tak. nawet anteny lezace W samochodzie pozwalaly odebrac sygnal....

ogolnie to dziala to lepiej niz myslalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy pod tylnymi boczkami czyli tam gdzie maja byc anteny jest jakies zasilanie zeby podpiac sie tam z antenami? Chodzi mi o takie 12v zeby anteny wylaczaly sie po kluczyku. Jak sie podpialem z nimi do zasilania co idzie do tunera to caly czas dostawaly prad i dzialaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam gniazdo zapalniczki w boczku

No ale to masz po prawej stronie a tuner i antena idą po lewej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pilna sprawa właśnie wystąpiła i potrzebuje kasy na szybko, więc zdecydowałem się póki co sprzedać mój zestaw TV tj:

- Tuner TV - 4D0 919 146 C

- Kabel do połączenia Tunera z RNS-E - NOWY

- Antenę TV - NOWA

- Stelaż do moentażu Tunera - 8E9 035 201 (zdjęcie: http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/962/05/48/962054818 )

- Półka do montażu Tunera - 8E9 035 209 A

Czyli generalnie PEŁNY ZESTAW!

Cena: 950zł + koszt wysyłki

Wszystko przetestowane i działa w 100%

PS. Sorry za OT ale temat wybitnie o tym więc może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie też mam pytanko... Orientujecie się jaki kabelek jest potrzebny aby podpiąć tuner do ori wzmaka antenowego? Szukałem info na ten temat i niby mają coś w ASO. Ktoś zna nr? Nazwę? Cenę? Rozumiem, że potrzebne są 4 szt? (2 połączenia z lewym wzmakiem i 2 z prawym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100% ale słyszałem info że wzmacniacz ori jest zamiast tego co mamy z dodatkowymi wyjściami na tuner TV. I do podłączenia z tego by wychodziło że wystarczy tylko kabel antenowy. Tu przydało by się co mówi na ten temat ELSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla avanta...

J415 - tuner TV

R108 - wzmacniacz lewy

R109 - wzmacniacz prawy

aerialtv.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam gniazdo zapalniczki w boczku

No ale to masz po prawej stronie a tuner i antena idą po lewej :mysli:

Zgadza się, ale myślałem że jedna musi być w prawym okienku a druga w lewym.

@piero- rozbij to na części - ja wezme stelaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, będę montował tuner tv do Navigationplus. Tuner ma taki numer 4D0 919 146 myślę ze podejdzie. Zastanawiam się którędy pociągnąć kabel z Navi do Tunera może ktoś doradzi coś zanim rozkopie cale auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...