Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Tuner telewizyjny - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy istnieje jakaś dokładka do tunera żeby odbierać dvb-t ? Dobrze że u nas są opóźnienia w drażaniu tego, zawsze to dłużej nam podziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktos gdzie ten tuner oryginalnie jest w sedanie albo moze sprawdzic? co to same avanty sa?? :wink4:

Tuner w sedanie siedzi w tym samym miejscu co w avancie - w grę wchodzi inny boczek/mocowanie/stelaż. Ori wiązka leci lewą stroną w podłodze (tak jak np. PDC). Kabel do kupienia za ok 120zł w naviservice (http://www.naviservice.com.pl/produkty2.html) - pozycja kable TV, wybór zależny od zastosowanego tunera. Generalnie w B6 fabrycznie siedział tuner 4D0 919 146 B - od października 2003 zastępują go modele z końcówkami C i D (niestety nie znam dokładnych różnic między nimi).

sedantv.jpg

Zgadza się, ale myślałem że jedna musi być w prawym okienku a druga w lewym.

Jeszcze inaczej :wink4: - dwie wiązki antenowe z lewej strony i dwie z prawej (w tunerze są 4 gniazda - we wzmakach po 2). Póki co staram się rozkminić jakie dokładnie kable antenowe są potrzebne i którędy prawidłowo je poprowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Bartek, te stelaże chyba też się różnią, bo ze zdjecia z allegro co ktoś wkleił jest inny stelaż a ten poglądowy z ETKI jeszcze inny. Być może też po 2003r zmienili go tak samo jak tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części do limo:

8E5 035 201 - półka

8E0 035 209 A - szuflada na tuner

N 904 407 02 - śruba do półki (chyba x4)

N 901 686 04 - nakrętka do półki (chyba x4)

8E5 862 559 - wkładka podłogi półki

Części do Avanta:

8E9 035 201 - półka

8E9 035 209 A - szuflada na tuner

N 905 818 02 - śruba do półki (x3)

Z tego co widzę nie było żadnych zmian jeśli chodzi o te elementy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy jest gdzieś prąd z tyłu auta działający po przekręceniu stacyjki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że skoro nie PDC to może wzmacniacz antenowy - jutro przejżę schematy i spróbuję czegoś poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym ale nie wiem czy nie zostanie pociągnąć wraz z wiązką rnse-tuner kabla z bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym ale nie wiem czy nie zostanie pociągnąć wraz z wiązką rnse-tuner kabla z bezpieczników

I to jest chyba dobre wyjście - skoro i tak musisz położyć ten kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak chyba to wykonam. Jutro biorę się do roboty, postaram się zrobić małe fotostory :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie kabla Navi - Tuner Tv

Od strony Tunera są kostki i jeden kabel GND do czego go podłączyć?

a3e818020f3480b2med.jpg

I tu to samo tylko kabelków jest trochę więcej:

C-BUS H -?

C-BUS L -?

12V -jest jasne :>

GND -?

273dfa46ea292942med.jpg

Dzięki z góry za pomoc i powodzenia w modzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sie zastanawiam po co my to zakładamy jak mają zlikwidować analogową TV niedługo...

Ale podejrzewam że i tak założymy :D

Te 2 lata czy 3 pochodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki odtwarzacz DVD polecicie do podpięcia pod tuner TV, najlepiej żeby czytał karty divix itd. I jak jest ze sterowaniem? idzie z navi albo pilot wchodzi w grę.

Najtańszy jest chyba DALCO DVD SL-65, czyta prawie wszystko, karty, usb. Ja nie potrafiłem go skonfigurować do współpracy z RNS-D i leży w garażu. W końcu zakupiłem CANVA D05T i jest OK. Nie ma niestety USB ani wejść na karty, ale czyta DVD, MPEGi itd. Ma tuner telewizyjny ale podobno ciężko coś złapać. Nie wiem nie próbowałem. Jako DVD jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam już założony Tuner tv ale wydaje mi sie że instalator nie dał plusa na antenki bo odbiór jest gorzej niż marny.

Jak to sprawdzić ? Wróciłem sie do niego jak przeczytałem forum ale miał już zamknięte.

Może miałby ktos zdjecie jak to ma być podłaczone ? Albo mi to opisze, chciałbym mieć pewność zanim pójde fikać :D

Dodam że na antenkach świeci się czerwone światełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam już założony Tuner tv ale wydaje mi sie że instalator nie dał plusa na antenki bo odbiór jest gorzej niż marny.

Jak to sprawdzić ? Wróciłem sie do niego jak przeczytałem forum ale miał już zamknięte.

Może miałby ktos zdjecie jak to ma być podłaczone ? Albo mi to opisze, chciałbym mieć pewność zanim pójde fikać :D

Dodam że na antenkach świeci się czerwone światełko.

Jak się świeci to jest dobrze podłączone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie na wiosce to za słabo działa... eee chyba to zdemontuje i odsprzedam.

Ciekawe jak w większych miastach, nie mam po co akurat jechać ale może sie wybiore i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysmy ogladali w gdańsku na próbe to byłem bardzo zaskoczony ze odbior jest tak dobry.

spodziewalem sei raczej zgadywania jaki leci program a tymczasem obraz ostry, dzwiek czysty. wiec albo faktycznie choodzi o duze miasto albo jednak masz cos nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jeszcze sobie tak mysle, może te antenki - te wąsy od antenek mam inaczej, jakoś źle rozstawione.

Jak macie u siebie ? Ja mam na szybie bocznej w bagażniku, jeden wąs poziomo a drugi po przekątnej, sama puszka antenki jest na dole. I po drugiej stronie, druga antenka tak samo.

Zrobie zdjecie po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie kabla Navi - Tuner Tv

Od strony Tunera są kostki i jeden kabel GND do czego go podłączyć?

a3e818020f3480b2med.jpg

I tu to samo tylko kabelków jest trochę więcej:

C-BUS H -?

C-BUS L -?

12V -jest jasne :>

GND -?

273dfa46ea292942med.jpg

Dzięki z góry za pomoc i powodzenia w modzeniu.

Koledzy może mi ktoś na tej fotce zaznaczyć C-BUS H i C-BUS L

6c11c1b370d18e8fmed.jpg

Albo porostu upewnić mnie czy to te piny z numerem 13 i 26 są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...