Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana akumulatora a wyzsze spalanie?


bulizzor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótko po kupnie a4 wymieniłem akumulator gdyz stary byl od nowosci jakies 10lat i juz słabo palił. Od czasu wstawienia nowego akumulatora wydaje mi sie ze wzrosło spalanie. Wczesniej komputer pokazywal 8,8 8,9 teraz 10,2! Czy jest to wina wymiany akumulatora i zwiazanej z tym kasacji ustawień dotyczacych wtrysku paliwa? Czy powinienem wgrać nowe ustawienia by zmnieszyc spalanie? Filtr powietrza tez wymienie, lecz wydaje mi sie ze te ustawienia trzebaby bylo w serwisie wgrac...co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść i zaadaptuj przepustnicę :th: Powinno pomóc...

gdzie sprawdzasz spalanie na komputerze która to pozycja w opcjach i jak to sprawdzic.

Wydaje mi się, że kolega ma FIS i po prostu pisze mu w zegarach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie sprawdzasz spalanie na komputerze która to pozycja w opcjach i jak to sprawdzic. Nie przejmuj sie mi auto o wiele wiecej pali

wajcha od wycieraczek ma takie 2 przyciski na koncu ktorymi przełączasz rozne pozycje jakie wyswietla komputer

Wyczyść i zaadaptuj przepustnicę :th: Powinno pomóc...

Nie omieszkam :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zrobić to inaczej:

1- zagrzej samochód do min. 80stopni

2- zgaś go i odepnij aku (2-3min)

3- podepnij aku i odpal samochód, ale bez gazu i zostaw na wolnych obrotach kilka minut

Jak to nie pomoże to tylko vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak odepniesz aku to by ustawienia wróciły do poprzednich powinno wyglądać tak:

popodłączeniu aku włączasz zapłon ale bez silnika na około 3 min. i dopiero wtedy włączasz silnik by osiągnął temp 90 stopni na postoju. powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mi to da pokaze mi wtedy spalanie czy co

nic Ci to nie da bo oni nie piszą o Tobie :tongue4:

mowa jest o adaptacji przepustnicy po odpięciu aku

jak już ktoś zauważył Ty kolego nie masz FISa i spalania Ci nie pokaże :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne że jak nie ma FIS ,to nie ma na wyświetlaczu spalania .Jemu chodzi oto,że nagle po zmianie aku podniosło sie spalanie.Jak metoda napisana przeze mnie nie pomoże to wizyta w serwisie .Wyczyszczenie przepustnicy i VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co mu chodzi bo czytać umiem :tongue4: ale ja nie odpowiadałem koledze bulizzorowi który założył wątek o aku tylko koledze redrickowi który włączył sie do dyskusji i zgubił troche wątek, widać nie tylko on :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...