Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mój koszyczek wielkanocny na środę


Mrozial

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój zestaw powiekszony + cola bez lodu

Jak oceniacie wybór poszczególnych części, które zakupiłem, co myślicie o cenach, chyba przyzwoicie zawalczyłem o budżet i cena jakość wygrała ;)

Filtr powietrza Filtron 30zł Inter-Cars

Filtr Oleju Knecht OX164D 38zł Inter-Cars

Filtr Paliwa Knecht KL154 100zł Inter-Cars

Olej Castrol Magnatec 5l 126zł Allegro (jedna butelka na foto ma 0,2 l z poprzedniej wymiany, do tego 200ml modyfikatora i mamy razem 5,4l :>)

Modyfikator Plus 165zł FOTA

Łożysko tylnego koła Ruville (Niemieckie) 90zł, (sprzedawca mówi, że to jak SKF) Inter-Cars

Wahacz dolny tylny Master Sport 129zł Allegro

Wahacz górny przedni Master Sport 59zł Allegro

Nic nie kupiłem, a 737zł wydane, do tego robocizna... Pytanie, jakie koszty są w waszych warsztatach za wymianę wszystkiego sobie życzą (wiadomo przybliżone ceny).

Inne ważne pytanie, bo czytałem o wymianie łożyska i teraz pytanie ktoś jest w stanie porównać robociznę przy łożysku z quattro, a z normalnego sedana/avanta na ośkę, bo mechanik coś krzyczał, że więcej roboty... :/

A oto koszyczek:

781b9deb433244c39b6570d70627b2b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Olej :thumbdown: (Motul albo Valvoline)

2. Wahacze z MS :thumbdown: :thumbdown: (Febi albo Lemforder)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszyk pełen jaj z salmonellą :decayed:[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2010, 11:26_________________________________________________fltrona to ja używam tylko węglowego kabinowego reszta to ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie po kij ten modyfikator coś CI da? na wahaczach zaoszczędziłeś kupując tani badziew a modyfikator najdroższy z twoich zakupów.... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą... wachacze to tylko lemforder ewentualnie febi... z olejem też minąłeś się dosyć ostro...

nic mnie tu nie urzekło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, kazdy wybiera co uważa, tylko wybieracie produkty, bo przeczytaliscie opinie innych, tez takich którzy czesto tylko cos slyszeli.

Olej kupilem taki jak był wcześniej do silnika wlewany, bo nie uważam żeby były jakieś różnice między motulem, bo niby co on takiego ma w sobie :D czego nie ma castrol

Co do modyfikatora to wejdźcie na allegro http://www.allegro.pl/item947113334_modyfikator_plus.html i zobaczcie ile osób kupuje modyfikator i z nimi podyskutujcie o efektach (obecnie 87ofert kupna za cenę 169zł) i filmik na youtube TVN Turbo Modifikator Plus Test pewnie tunerzy i mechanicy tak nie mysla po wykresach na hamowni. U was jest Motul i nie ma modyfikatora, wiec jak myślisz, który silnik więcej wytrzyma?? :D

Filtr paliwa wiadomo trzeba kupić niemiecki, filtr oleju to wszystko prawie jedno i to samo, ale dobra niech tez będzie pewniejszy, ale filtr powietrza, słuchaj w takich przypadkach można wspierać Polskie przedsiębiorstwa, bo różnice w tych filtrach są nieróżniące i nie decydujące.

Wahacze kupowałem kiedyś lemfordera i co... nie zawiódł, ale Master Sport też nie zawiódł, taki sam zestaw wahaczy założyłem na prawe koło 25kkm temu, jeździłem przez rok po centrum po dziurach na nich i cisza, wahacze maja się znakomicie. Wolałbym kupić dwa zestawy Master Sporta, niż jeden lemfordera. Ja z kolei czytałem, o reklamacjach wahaczy febiego, co innego drążki kierownicze i łączniki.

Łożysko to sprzedawca widzi i może sobie obejrzeć oznaczenia, na samym łożysku, na moim widnieje logo FAG 56744b XG Z resztą wy pewnie też wymienialiście łożysko tylnego koła i skf was nie zawiódł, bo łożysko pada po kilku/kilkunastu latach - niech ktoś błyśnie i napisze czy łożyska czymś się różnią w quattro i zwykłej ośce, czy tylko w cenie?

Tutaj macie Ruvilla i SKF, że to te same produkty, tylko płać za cenę.

http://forum.vwgolf.pl/printview.php?t=66048&start=0&sid=5028c5ad14a3e16451c1f668ee7148b0

Policzcie sobie pieniądze w portfelach przy waszych propozycjach.

Każdy z nas coś wybiera, ale takie krótkie nieuzasadnione propozycje są irytujące.

Na koniec dodam, że nie wrzuciłem tu tego żeby się pochwalić, a tylko porozmawiać o produktach które każdy z nas musi zakupować i może coś wpłynie na nasz wybór

pozdro i do spotkania na drodze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kupilem taki jak był wcześniej do silnika wlewany, bo nie uważam żeby były jakieś różnice między motulem, bo niby co on takiego ma w sobie :D czego nie ma castrol

mogłeś kupić odpowiednik z palety Lotosu, bo tam rozlewany jest Castrol...

i pewnie to to samo jak Ruvilla i Skf... o ile nie kupiłeś totalnej podróbki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar coś ty wstawił... !%#

Co do testu oleju to poprzeglądajcie sobie to widać jak wypada castrol przy motulu,

te oleje w tescie to o roznej lepkości, ale jakiś obraz dają

http://www.hammerdeals.pl/forum/silniki-diesla/test-oleju-1965207243/

dobra olej ten olej.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z testami to nie jest tak czasami , ze są one sponsorowane i zazwyczaj wygrywa ten co najwięcej zapłaci za reklamę ?? U nas ludzie polecają różne produkty , na podstawie własnych doświadczeń i opinii i raczej mało kto się kieruje tym co piszą w gazetach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...