Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Świece żarowe, a praca


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie ;)

Czy padnięte świece mają jakikolwiek wpływ na pracę silnika / osiągi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o żarowe - to gdy auto masz uruchomione to nie

jedynie przy rozruchu miałby problemy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie przy rozruchu miałby problemy :cool1:

W przypadku AKE nawet i to nie bardzo. AKE na wszystkich 6 uwalonych świecach odpala przy niezbyt mocnej zimie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o żarowe - to gdy auto masz uruchomione to nie

jedynie przy rozruchu miałby problemy :cool1:

świece żarowe pracują również po uruchomieniu silnika- ECU dogrzewa silnik(zależne jest to od temp. powietrza, obrotów silnika, obciążenia alternatora itd.)

jeśli świece są nie sprawne przy niższych temperaturach ma to jakiś wpływ na pracę silnika :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece żarowe pracują również po uruchomieniu silnika- ECU dogrzewa silnik(zależne jest to od temp. powietrza, obrotów silnika, obciążenia alternatora itd.)

jeśli świece są nie sprawne przy niższych temperaturach ma to jakiś wpływ na pracę silnika :cool1:

To prawda, ale zauwaz, że kolega ma AKE, gdzie ostatnie cyknięcie przekaźnika słychac ok. 0,5 minuty po rozruchu (zimą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RomanS, mam na pewno spalone 4 swiece, pozostalych 2 nie udalo sie sprawdzic (tej zimy). Raz przy nocy na mrozie -25/30 naprawde mialem problem z odpaleniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RomanS, mam na pewno spalone 4 swiece, pozostalych 2 nie udalo sie sprawdzic (tej zimy). Raz przy nocy na mrozie -25/30 naprawde mialem problem z odpaleniem auta.

Jak to "nie udało się sprawdzić"?

Napisałem : "przy niezbyt mocnej zimie" :) -25 stopni to juz nie żarty przecież :)

A wtryski masz 100% sprawne, brak bąbli powietrza w przewodach ?

Ja poprzedniej zimy (wiemy, że była lżejsza niz obecna) zawierzyłem serwisowi Bosch-a że mam sprawne świece i większą część zimy przejeździłem z uwalonymi 6 swiecami. Nie było to odpalanie od dotknięcia no ale wiadomo, zima :)

Jak się zorientowałem to wymieniłem swiece sam, różnica przyznaję, zauwazalna na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AVF w styczniu przy -10 stopniach odpalał na dotyk przy 3 padniętych świecach, tylko dymka puszczał niebieskiego i w pierwszych sekundach troszkę nim zatelepało, sprawdziłem i tylko jedna grzała, aż sam się zdziwiłem, wcześniej miałem 1Z i przy padniętych świecach nie chciał wcale palić przy tej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w AWX-ie odpalałem przy wszystkich spalonych :kox: temp. -8'C heheh ciężko ale zapalił :naughty: Poprzednio miałem AFN-a i na dotyk palił przy -5'C z jedną sprawną świecą :polew: ale kąt wtrysku miałem ustawiony perfect :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...