Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro


baskecior

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i było ale szukaczka nie znalazła.

Poproszę TYLKO wlaścicieli takiego egzemplarza o pochwalenie sie ile im REALNIE i w włączoną klimą spala A4 z w/w motorem i napędem.

Nie chodzi mi o odczyty z kompa ( kłamią jak Marcinkiewicz), ale wyliczone matematycznie przy tankowaniu

Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, moj przed modem na trasie 500km w jedna strone dwie osoby, wlaczona klima i z powrotem 500km cztery osoby, bagaz i klima przy predkosci 130-140 spalil 5,9. W tym po polskich drogach jakies 350 reszta autostrada w niemcowni no i z powrotem to samo.

Dla mnie wynik bardzo zadawalajacy.

Teraz po modzie przy tej predkosci spala mi ok. 6,5

Dodam jeszcze, ze nie przekroczylem sredniego spalania 6,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak tylko pytam bo mi na trasie przy 140-160 w porywach do 200 z wlaczona klima , i pozniej jeszcze miasto , wciągnął 7,9 :mrgreen:

Ja sie chyba nigdy nie naucze jeździć normalnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak tylko pytam bo mi na trasie przy 140-160 w porywach do 200 z wlaczona klima , i pozniej jeszcze miasto , wciągnął 7,9 :mrgreen:

Ja sie chyba nigdy nie naucze jeździć normalnie :twisted:

jak dla mnie przy takim palowaniu autka spalanie jest jak najbadziej w normie ... tym tymbardziej ze masz Q .... :twisted:

P.S moje spalilo w trasie (140-160 momentami 200 6,8 l/100 ) .....

P.S 2 jezdzisz normalnie ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze normalnie ja tez jak mam okazje to jade 160-180 norma :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki. A zakłądając że będę jeździł spokojnie po mieście (bo 80% mojej jazdy to Łódź i P-ce) , nie przekraczając 2500 rpm przy zmianie biegów ile tak realnie z q i klimą powinno palić to autko ?

Przebieg 270, opony 205/55/16 , ropsko w baku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak tylko pytam bo mi na trasie przy 140-160 w porywach do 200 z wlaczona klima , i pozniej jeszcze miasto , wciągnął 7,9 :mrgreen:

Ja sie chyba nigdy nie naucze jeździć normalnie :twisted:

Chyba biorąc poprawkę na quattro to wyszło nieźle, mój przy jeździe 150-160, a potem z 1h 190-200 na odcinku 400km wciągnął średnio 7,6 przy czym trzeba wziąć poprawkę na większą paliwożerność przy grzebniętym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki. A zakłądając że będę jeździł spokojnie po mieście (bo 80% mojej jazdy to Łódź i P-ce) , nie przekraczając 2500 rpm przy zmianie biegów ile tak realnie z q i klimą powinno palić to autko ?

Przebieg 270, opony 205/55/16 , ropsko w baku ...

jazda po Warszawie :evil: mieszcze sie w 6,7 - 7 l/100 ..... obroty to max 3000 + klima ...

P.S delikatnie mam zwiekszona dawke paliwa ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak mam coś chyba nie halo ... bo mi nie chce zejść tak czy inaczej poniżej 7-7,5 ... na poczatku jeździłem spokojnie i spalał podobnie. Chyba zajrze do przepływki, jak juz skombinuje VAG-Coma :)

Chyba ze ja tez mam delikatnie zwiekszona dawke ... musze sprawdzić.

Dzięki Wam wszystkim za nieocenioną pomoc. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na trasie spaliła 6,1/100 (120 - 140 km/h) a w miescie 7,5/100 (raczej dynamicznie) z boxem na dachu. Jak myślicie, może być??

Oczywiście nie masz quattro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na trasie spaliła 6,1/100 (120 - 140 km/h) a w miescie 7,5/100 (raczej dynamicznie) z boxem na dachu. Jak myślicie, może być??

dlam mnie jak najbardziej OK ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po badaniach.

Turbo pompuje całkowitego ciśnienia 2,2 Bara (real 1,2) przepływka ok, i tu ciekawostka skąd się nierze wysokie spożycie ...

Dawka na wolnych obrotach 5.0 mg/skok bez klimy a z klimą ... 8,5 mg/skok.

Ot i cała tajemnica :mrgreen:

Przejeździliśmy pół Łodzi z VAG`iem na kolanach. Dawki korygujące w miarę od 1 do 1,8 mg/skok a auto po wymianie olejów i filtrów ciut odżyło.

Daję sobie spokój i uznaję że w te upały z klimą tttm. :)

Kąt wtrysku książkowy, zero błedów a jedyna usterka to nie załaczający się wentylator od klimy (ciekawostka taka ze szkop przed sprzedaza nabil klime bo byla nabita w 95 %).

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego sprętu używaliście i softu?

Swoją drogą myślisz że jest szansa aby auto mniej paliło dzięki nastawom w VAGu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego sprętu używaliście i softu?

Swoją drogą myślisz że jest szansa aby auto mniej paliło dzięki nastawom w VAGu?

oczywiscie, VAG moze skasowac wiele bledow, ktore przyczyniaja sie do zlego spalania. zle dzialac moga sondy, ECU i pare innych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie sądzę żebym mógł mieć wiekszy wpły na spalanie. Można co prawda zdjąć dawkę np na 3mg/skok, ale dzieki temu autko osłabnie a przy właczonej klimie wątroba się oberwie. Dziś pojeździłem trochę bez klimy i autko zapinało jak szatan. Jednak kompresor strasznie obciąża silnik i w/g mnie to przyczyna wyższego spożycia paliwa.

Silnik jak wspomniałem nie wygenerował najmniejszego błedu, ciśnienie doładowania, kąty etc idealne.

Jak dotrze do mnie interfejs to zdejmę dawkę i zobaczymy :)

Opisze Wam co i jak ;)

[ Dodano: 2006-07-12, 18:56 ]

Jakiego sprętu używaliście i softu?

Swoją drogą myślisz że jest szansa aby auto mniej paliło dzięki nastawom w VAGu?

Oryginalny VAG pożyczony z serwisu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pomęcze cię tym tematem w Toruniu bo bez podglądu na monitorku nie da sie dyskotować. Obecnie autko minimalnie więcej pali niż zimą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitam !

No cóż... baskecior.. i tak malo ci pali. Moja zona potrafi zmusic audika do spalania prawie 10L/100 w mieście... :roll:

W tasie średnio od 6,6 do 7,0L/100

Na A4, 80 KPH za TIR'em - 3,8L/100

Jak depnie sie mocniej... to w trasie potrafi i do 8,0 wzrosnac.

lukas23: zapraszam pierwsze do dzialu newbie a pozniej do milego uzytkowania forum :wink:

Zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...