Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Producenci opon


albercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Rozglądam sie za kompletem letnich kapci do A4. W rozmiarze 205/55R16 widziałem oferty nawet 150 zł. za sztuke, ale to pewnie jakaś kicha. Stąd mam pytanko : jakich producentów opon polecacie tak w cenie do 300 zł. za sztuke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bridgestone Turanza ER300 lub Potenza 050A :wink4: Oponki ciche i bardzo ładnie trzymają. Z innych firm wartych polecenia to na pewno Goodyear, Toyo, Pirelli. Jeśli chcesz coś tańszego to może Nexen :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego albercik ja akurat będę kupował na lato Goodyear Excellence. Obecnie nic nie powiem konkretnego o tych oponach bo dopiero będę je użytkował ale słyszałem, że są dobre. Wybrałem Goodyear, ponieważ mam zimówki z tej samej marki i naprawdę świetnie się spisują i są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie panowie o oponach Fulda? bo bardzo dobrze mi się na nich jeździ, ale ostatnio byłem u wulkanizatora i mnie wyśmiał i powiedział, że fulda to szajs :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie panowie o oponach Fulda? bo bardzo dobrze mi się na nich jeździ, ale ostatnio byłem u wulkanizatora i mnie wyśmiał i powiedział, że fulda to szajs :/

E tam, dobre opony. Tak jak wyższe modele KUMHO. Ludzie gadają, że to syf, a tylko dlatego, że były zakładane na pierwszy montaż do Daewoo. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Kumho KU31 i jestem z niej bardzo zadowolony - trakcja na suchym i mokrym, ciche ale ich ścieralność to tragedia - po 16 tys/km zostało mi dokładnie 4,5mm na przodzie i 6mm na tyle... Czyli ok 30tys/km i opony na śmietnik :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie panowie o oponach Fulda? bo bardzo dobrze mi się na nich jeździ, ale ostatnio byłem u wulkanizatora i mnie wyśmiał i powiedział, że fulda to szajs :/

Kolega jeździ na Fuldach i też sobie chwali :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Kumho w rozmiarze 205/50/16 (nie pamiętam modelu) i po zimowym leżakowaniu bez felg popękały mi na bokach. Dwie sztuki miały pęknięcia głębokości 2-3cm na całym obwodzie opony, tak jakby ktoś nacięcia nożem porobił...Opony miały 5-6 lat ale mimo wieku nie powinno mieć coś takiego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego albercik ja akurat będę kupował na lato Goodyear Excellence. Obecnie nic nie powiem konkretnego o tych oponach bo dopiero będę je użytkował ale słyszałem, że są dobre. Wybrałem Goodyear, ponieważ mam zimówki z tej samej marki i naprawdę świetnie się spisują i są godne polecenia.

Kolego ja kupiłem sobie 4 nowki Goodyear Excellence i juz nigdy ich nie kupie miały byc ciche a wcale nie są i na dodatek bardzo kiepsko u nich z trakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Kumho KU31 i jestem z niej bardzo zadowolony - trakcja na suchym i mokrym, ciche ale ich ścieralność to tragedia - po 16 tys/km zostało mi dokładnie 4,5mm na przodzie i 6mm na tyle... Czyli ok 30tys/km i opony na śmietnik :kwasny:

Tez ujedzam takie kuhmo od 2 dni.

Cena jednak jak za nowe opony jest bardzo niska zaplacilem za 4 szt 910zl z przesylka.

Rozmiar 205/55/16 DOT 3 tydzien grudnia 2008

Ja kupowałem w tamtym roku w marcu i też z dotem z 2008 - więc roczne opony i płaciłem 1600zł + przesyłka za 225/40/18 - dokładając ok 400 zł miałbym np. Continentale SC2 a one średnio robią ok 50tys/km.

Mimo to Kumho Ecsta KU31 uważam za świetną opone, od strony technicznej nie mam jej nic do zarzucenia - po prostu liczyłem na większy przebieg niż 30tys/km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja kupiłem sobie 4 nowki Goodyear Excellence i juz nigdy ich nie kupie miały byc ciche a wcale nie są i na dodatek bardzo kiepsko u nich z trakcją.

Dzięki za opinie, dobrze wiedzieć. Jeśli ktoś jeszcze używa opon letnich Goodyear to proszę o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć ale na temat Goodyear F1. Miałem przyjemność jeździć na nich w BMW bez kontroli trakcji i trudno bardzo było wprowadzić ją w poślizg. Auto miało dość mocny silnik :tongue4: Jedyna wada tych opon to ich żywotność. Bieżnik znika masakrycznie szybko :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...