Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dev napisał:

Piszczenie to nie wina klockow

Tylko sporo osób zauważyło pojawienie się piszczenia właśnie po zmianie klocków i tarcz. Wiem, że zużycie zacisku i jarzm itp. też mają na to spory wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomasz102 napisał:

Wiem, że zużycie zacisku i jarzm itp. też mają na to spory wpływ.

I to tutaj jest problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEV mam a4 b5 1.9 afn 99 rok, moje zaciski są do wymiany, dostałem zaciski ate 57 czy te zaciski będą pasowały ? czy jest jakaś różnica miedzy modelami rocznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andriej napisał:

DEV mam a4 b5 1.9 afn 99 rok, moje zaciski są do wymiany, dostałem zaciski ate 57 czy te zaciski będą pasowały ? czy jest jakaś różnica miedzy modelami rocznikami?

masz takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ^Robert^ napisał:

breck klocek dobry wcina sie w tarcze :) zimmerman  dziadostwo nie hamuje wogole, trw dobry klocek tylko ma jakies kamienie w sobie co dra tarcze, ad ze starych magazynow jak ktos dostanie to bedzie zadowolony :) 

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin:

Dev może odejść na zasłużoną emeryturę [emoji41][emoji23][emoji23][emoji23]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie, najpierw moja kolej ! :D

Jestem starszy i dłużej już w tym interesie przepracowałem więc w pierwszej kolejności to ja odejdę na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie, po czym poznać, że jarzmo zacisku się wyrobiło - uszkodziło? czy lepiej jest kupić klocki tego samego producenta co mam zamontowane tarcze? czy nie ma to większego znaczenia? druga sprawa, to spray który ma za zadanie wyciszyć piski klocka, stosował ktoś? sprawdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2017 o 15:38, Adam-Lewian napisał:

O nie, nie, najpierw moja kolej ! :D

Jestem starszy i dłużej już w tym interesie przepracowałem więc w pierwszej kolejności to ja odejdę na emeryturę.

Jesteś pewien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam-Lewian napisał:

Tak przypuszczam :D 40 lat już a u Ciebie ?

Masz na liczniku czy przepracowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi tylko wspòłczuć

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? :) Nie narzekam, przez okoliczności zmuszony byłem bardzo wcześnie zacząć ale jakoś się udało :) Niedługo miną 23 lata od kiedy wprowadziliśmy ZImmermanna do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam-Lewian napisał:

Dlaczego ? :) Nie narzekam, przez okoliczności zmuszony byłem bardzo wcześnie zacząć ale jakoś się udało :) Niedługo miną 23 lata od kiedy wprowadziliśmy ZImmermanna do PL.

A jeździłem już na nich 3 lata wcześniej, tak samo na Ferodo w tym perferowanych i na DSach. Echhhh.... stare dobre czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pomieszałeś bo pierwsze Sporty weszły dopiero po jakichś 6-7 latach po tym jak zostaliśmy dystrybutorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowe tarcze i klocki ferodo po 300 km zaczely piszczec klocki i tak przejezdzilem już 2kkm ale nie ukrywam ze jest to uciążliwe. Klocki do zmiany? prowadnice chodza lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam 2.6 ABC 1996 rok. Chciałbym się dowiedzieć czy posiadam z przodu system hamulcowy ATE czy Lucas. Czy tarcze mają średnice 280 czy 288mm ?

Kupiłem takie tarcze:

http://google.plczesc/tarcza-hamulcowa-trw-df2806,0-161-df2806-73951.html

I takie klocki

http://google.plczesc/klocki-hamulcowe-komplet-trw-gdb1266,0-161-gdb1266-74281.html

 

Nie wiem czy są dobre. Poratuje ktoś? Bo na razie u mechanika nie byłem a mogę wymienić w sklepie w razie czego ale do mechanika jadę w weekend i nie będzie gdzie zmienić jak będą złe.

 


*Dział "Forum Techniczne - Silniki benzynowe - Audi A4 B5 - 2.6 " nie dotyczy układu hamulcowego, a silnika.

Zapraszam tu ->Regulamin - temat przeniesiony i scalony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...