Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

pytasz jak juz kupiłeś ????

zestaw jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko. Mam audi A4 200r 1,9tdi 115KM czy mogę do niej założyć tarcze hamulcowe wentylowane?, Jeżeli tak to jakie będą dobre i z jakimi klockami będą kompatybilnym zestawem. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wentylowane w oryginale, w AJM-ie innych nie było

tutaj masz link:

http://allegro.pl/tarcze-klocki-ferodo-vw-passat-97-audi-a4-a6-i2172974013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A4 z krzywymi tarczami troszkę pojeździłem i zmieniłem tarcze na TRW. Gość u którego kupiłem i zakładał zestaw kazał je dotrzeć ok. 500-1000 km wmiarę lekko hamować i tak zrobiłem.Przy wymianie stwierdził, że łożysko do wymiany - wymieniłem po kilku dniach. Lecz im dłużej jezdziłem tym bardziej się upewniam, że chyba znowu są krzywe. Gwarancja jest, ale termin realizacji 2 tygodnie, a bez tarcz raczej nie pojeżdżę. Chcę je teraz przetoczyć i mam pytanie, czy po kilku miesiącach (Zima) jeżdżenia mogło coś się uszkodzić oprócz tarcz typu: łożysko,cz coś innego w zawieszeniu? Jeżeli tak to chciałbym wiedzieć, żeby się przygotować na takie wydatki :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniales tarcze i przekladales stare lozyska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dasz dobry klocek, np Ferodo bedzie wszystko hulac az milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniales tarcze i przekladales stare lozyska ?

chyba źle mnie zrozumiałeś. Tak jak już piasałem kupiłem A4 z krzywymi tarczami, a jak wymieniałem tarcze po jakimś czasie okazało się że łożysko padło. Wymieniłem łożysko na nowe (nie tanio), ale znowu po jakimś czasie coś nie tak. Dlatego pytam czy po kilku miesiącach (2-3) może paść znowu łożysko od krzywych tarcz. Nie jestem mechanikiem dlatego się pytam. Teraz mamy takich fachowców co wcisną ci stare łożysko (bez wymiany), a policzą za nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne że znowu łożysko padło. Może masz krzywą piastę? Tarcze w zimę raczej trudno pokrzywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego trudno w zime pokrzywic wlasnie owiele latwiej tarcza jest nagrzana wpadnie w wode i dol po heblach depnie i masz gotowa tarcze. jesli zle ci przebil lozyska do nowej tarczy to i teraz mogla pojsc i tarcza i lozyska. jesli zalozyles do tych tarcz nowe lozyska teraz to nie wykluczone ze moze przez tarcze ktora juz sie skrzywila lozysko ci rozwalilo. w najgorszym wypadku nowe lozyska i tarcze znowu. zobacz geometrie piasty i wszystkiego co sie kreci czy nie bije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pada lozysko znakiem tego jest cos z trzpieniem na ktore montowane jest lozysko z tarcza

albo mechanik zle dokreca nakretke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dokręcania nakrętki; jak wymieniali mi łożysko z przodu to na końcu roboty przegub dokręcili pneumatykiem bez klucza dynamometrycznego i tak teraz się zastanawiam czy jest z mocno czy może za lekko dokręcona. Czy jechać z tym do kogoś innego? Z autem nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne że znowu łożysko padło. Może masz krzywą piastę? Tarcze w zimę raczej trudno pokrzywić.

Kolego właśnie nie wiem czy znowu mogło mi paść łożysko (może drugie) dlatego się pytam. Nieznam się na tym, ale poto jest chyba forum. Chcę poznać Wasze opinie na ten temat. Może zwykłe wyważenie kół to poprawi, ale chcę być przygotowany (nie daj Boże) na większe wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czeka mnie wymiana tarcz i klocków z przodu mam a4 b5 AFN i chcę i proszę bardzo was o poradę czy takie tarcze będą mi pasowały i czy opłaca się takie zakładać ATE PD TARCZE+KLOCKI PRZÓD AUDI A4 B5 B6 PASSAT B5 (2363712650) - motoAllegro , jak się zachowują i czy szybko się zużywają, jeżeli nie to proszę o jakieś wasze propozycje

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecicie na rozmiar 280/22 wentylowane tarcze plus klocki...?? wymiany zacików nie wchodzą w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie tarcze i klocki polecacie na tył do A4 1.9 tdi 90KM 97r avant.. jestem ograniczony finansowo do 350zł.bardzo bym prosił o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audi a4 1.9 TDI 81 kW 98 r i planuje zmianę tarcz i klocków z przodu. Co polecacie? Czy taki zestaw pasuje do mojego samochodu i czy jest dobry KLOCKI TARCZE PRZOD AUDI A4 A6 PASSAT B5 B6 KIELCE (2407325946) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...