Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz już klocki zużyte do połowy to i tak już trzeba się rozglądać za nowym zestawem. Nie powinno się ścierać klocków do zera gdyż nie jest to zdrowe dla zacisków. Tarcze też mogą zjechać się tylko około 2mm więc nie ma co piłować bo potem same problemy z hamulcami ( krzywe tarcze, bicia, zatarte tłoczki i prowadnice)

Z innej beczki :wink4:: a może ktoś chce przy okazji zmian tarcz i klocków zmienić hample na 312mm? Moje ogłoszenie w dziale sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakieś 2 dni temu zapaliła mi się kontrolka zużytych klocków chodzi oczywiście o PRZÓD (przejechałem po dziurze i się zapaliła, na postoju zgasła i potem przy zjeździe z krawężnika znów się zapaliła i świeci do dziś), niedawno zmieniałem koła i nie zwróciłem uwagi ale dziś się przeraziłem, strona pasażera (zewnętrzna)

( zdjęcia: 20111203517.jpg

oraz (strona wewnętrzna):

20111203516.jpg ).

A tak wygląda tarcza i klocek od strony kierowcy:

20111203521.jpg

Dodam, że tarcza (na pierwszym zdjęciu) jest nie równo zużyta przy osi wewnętrznej (stąd moje pytanie czy należałoby też wymienić tarcze na nowe czy wystarczy same klocki?)

Zakładam, że mam tarcze 288 wentylowane (PRZÓD),

jeśli musiałbym zakupić komplet co myślicie o tym: http://moto.allegro.pl/ate-tarcze-hamulcowe-klocki-passat-audi-a6-a4-i1916329593.html

Pozdrawiam,

Michał[br]Dopisany: 04 Grudzień 2011, 01:09_________________________________________________jestem także otwarty na inne sugestie zestawów bądź samych klocków,

i jeszcze jedno jak to możliwe, że czujniki mają klocki wewnętrzne (mój wew. jest nawet ok) a zapaliła się kontrolna o zużyciu klocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki-ferodo-przod-audi-a4-a6-passat-b5-i1925347652.html

Ja polecą coś takiego trochę kasy w kieszeni zostanie a skutecznosć hamowania ta sama.

Można klocki ferodo zastąpić boscha są troche tansze.

Miałem zestaw hamulców ate (klocki + tarcze ze znaczkiem audi) i skutecznoisć hamowania porównywalna nie zauważyłem róznicy.

A propo na tym zestawie jeszcze długo pośmigasz bo klocuchów to jeszcze na 10kkm powinno starczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że jeszcze tragedii nie ma? Zmartwiła mnie ta grubsza średnica tarczy przy wewnętrznej stronie i nierównomiernie zużyty klocek w porównaniu do trzech pozostałych. A jak z tarczami? trzeba będzie je wymienić skoro od strony pasażera jest nierówno zjechana oczywiście w momencie wymiany klocków?

Jedyne co drażni to ta żółta kontrolka ( i skąd teraz będe wiedział ile jest na minusie ;P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz nierówno zużyte tarcze to wina zacisków. Nadają się pewnie do regeneracji. Na tarczach jak masz już wyczuwalne ranty to też nadają sie do wymiany. Klocki śmietnik. Tarcze kupuj zimmermanna a klocki ferodo premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza Ferodo + klocek Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza Ferodo + klocek Ferodo

Tarcze Ferodo sa okey nawet po ich ostrym przypaleniu....zero bicia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jeszcze Ferodo DS & Brembo Serie Oro :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem ostatnio zestaw 320 na przód (zaciski wymienialem z 288) i komplecik ATE + TEXTAR (klocki). Hamowanie zaje.....ste. i nawet nie brudzą tak bardzo felg.

Jeszcze mnie wymiana na tyle czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Potrzebuje kupic same tarcze tyl bo klocki TRW juz zakupilem duzo wczesniej. Takze same klocki na przod potrzebuje niekoniecznie z czujnikami bo tylko denerwuja oko i trzeba drucik tzw zworek wkladac.

Ktos ostatnio zamawial? Moze jakis link?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Potrzebuje kupic same tarcze tyl bo klocki TRW juz zakupilem duzo wczesniej. Takze same klocki na przod potrzebuje niekoniecznie z czujnikami bo tylko denerwuja oko i trzeba drucik tzw zworek wkladac.

Ktos ostatnio zamawial? Moze jakis link?

pozdrawiam

powiedz że to ja Cie tam skierowałem:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam a4 b5 AFN avant koncowka `97, chcialbym zainwestowac w hamulce i zrobic to porzadnie. stad pare pytan:

1. jezdze dosyc szybko, potrzebuje dosc wydajnego zestawu, bez przesady cenowej, ale w zalozeniu ze jezeli mam doplacic 100-200zl i miec 2 razy lepszy hebel to rozwaze taka opcje chetnie. z tego co wyczytalem w temacie tarcze TRW beda chyba ok, ale oplaca sie do nich wrzucic jakis sportowy klocek? jak to sie przedstawia cenowo?

2. przydaloby sie wymienic plyn hamulcowy.. ale z tylu mam zrosniete odpowietrzniki i boje sie ze strzela przy odkrecaniu, trzeba wtedy nowych zaciskow czy da rade je uratowac?

3. jaki zestaw regeneracyjny do zaciskow polecacie?

4. lozyska nalezy wymienic z tylu czy wszystkie 4 przy okazji zmiany tarcz?

5. na aukcjach widze ze tarcze pasuja np a4 b5 avant 95-01 afn, to znaczy ze moge brac w ciemno czy moze byc roznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. od razu szukaj jarzm na tarcze 312mm, klocek minimum FDSP, ale koszt to 500zł/kpl ;( ;(

2. odpowietrzniki spokojnie odkrecisz, sa mocne, nigdy takiego nie ukreciłem

3. AutoFren albo TRW

4. łozyska wymiania sie zawsze z tylnymi tarczami, z przodu nie trzeba

5. potrzebujesz do ośki, do Q jest inna tarcza

musisz sprawdzic jakie masz zaciski, bo sa dwa rodzaje w tym roczniku, alu i żeliwne, a tym samym sa inne klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az tak grubo leciec nie zamierzam zeby zwiekszac hebel, troche za duze koszty wyjda. co do klockow te beda pasowac? http://moto.allegro.pl/sportowe-klocki-ferodo-audi-a4-passat-seat-lodz-i1987173284.html zaciski mam zeliwne na 99% z tego co widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że cena jest zaje...bista, pod warunkiem że to ori Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie spojrzalem ze to cena za sztuke, czyli pewnie na jedno kolo, co za tym idzie na oś to jest 500 a to juz jest jakby w ch*j za duzo jak za 4 klocki :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety FDSP tyle kosztuje do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to mozna miec 4 komplety boscha, sa pewne granice rozsadku :) jakie dobre klocki mozna kupic w rozsadnych pieniadzach pomijajac te?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o opinie o na temat takiego zestawu:

http://allegro.onet.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-a4-a6-passat-m-sport-i1963983837.html

Na obecnych klockach zrobiłem 75 tyś od sprowadzenia auta 2008 rok.Od tego czasu nic nie robiłem z tarczami ani klockami.

Jeżdżę dosyć spokojnie.

Jeśli możecie polecić jakieś zestawienie o dobrym stosunku jakość do cena to będę wdzięczny

Przy okazji sprawdzania klocków i tarcz jeszcze wyszło że trzeba wymienić lewego banana.

Nie ten wątek ale przy okazji czy jest sens coś takiego pchać:

http://allegro.onet.pl/wahacz-dolny-lewy-tylny-audi-a4-a6-a8-passat-super-i2001485210.html

Przyznam szczerze że muszę się bardzo liczyć z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...