Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Ile oleju Wam bierze motor 1.6 ADP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie chciałbym sie dowiedzieć ile oleju Wam bierze silnik 1.6 bo u mnie około 0.5 l na 1500 k trochę to denerwujące.Interesuje mnie właśnie ten silnik bo przecież on się przecież nie dosmarowuje.Czy są tacy którzy nic nie dolewają?

Opublikowano

ja od wymiany do wymiany (10k) dolałem 200ml ale nie potrzebnie w sumie bo olej był gęsty od niskiej temp i zle sprawdziłem. Mam 319k przebiegu, zaden mechanik nie wierzy ze ma az tyle, jednak warto patrzec na stan samochodu, a nie licznika przy kupnie.

Opublikowano

tak jak bym policzył dolewki to chyba tez mi cos tak wyjdzie z 0,5l na jakies 2 tys km nie wiem czemu mi zawsze puszcza dymka jak zimny i przełanczam z benzyny na gaz ale pózniej jest oki nie kopci nie dymi wiec norma :decayed:

Opublikowano

ja od wymiany do wymiany czyli ok 10k nic nie dolewam bo nic nie ubywa. Przebieg 220k i instalacja gazowa.

Opublikowano

Od momentu kiedy posiadam auto wymieniałem 2 razy olej i nie było dolewki.

Opublikowano

180 tys przebiegu i zero dolewki,tak samo bylo na elfie a teraz mobil 1 i od dwoch miechow ten sam stan na bagnecie

Opublikowano

takie do lewki to możę być oznaka ze pierścionki olejowe zaczynają powoli sie kończyć i wielu mechaników moze to powiedzieć mi na 15 tyś weznie około litry wiec to nie jest malo ale jednocześnie i jeszcze względnie mechanik mówił ze to wina pierścieni

Opublikowano

a jak koledzy sprawdzacie stan oleju? :cool1: [br]Dopisany: 13 Kwiecień 2010, 22:47_________________________________________________bo ja po przejechaniu paru km i 90 s czekam 1,5 h :gwizdanie: :audi:

Opublikowano

mój 170 tyś i zero dolewek miedzy wymianami

Opublikowano

wy naprawde wierzycie w te przebiegi ?:P samochody po 15 lat a wszystkie na otomoto i allegro przebiegi po 180tys a za granica dwulatek srednio smiga po 130tys :P

a do tematu to tak jak kolega wyzej mowi- pewnie pierscienie. w poprzednim samochodzie tez mialem taka sytuacje i mechanicy mowili ze pierscienie. pierw sprobujcie moze olej na inny wymienic...?

Opublikowano
  • Autor

Dzięki panowie czyli muszę coś z tym zrobić.Naprawa na pewno się zwróci bo dosyć dużo jeżdżę a samochodu narazie nie sprzedaje.

Opublikowano

wy naprawde wierzycie w te przebiegi ?:P samochody po 15 lat a wszystkie na otomoto i allegro przebiegi po 180tys a za granica dwulatek srednio smiga po 130tys :P

a do tematu to tak jak kolega wyzej mowi- pewnie pierscienie. w poprzednim samochodzie tez mialem taka sytuacje i mechanicy mowili ze pierscienie. pierw sprobujcie moze olej na inny wymienic...?

akurat w mój przebieg wierze, jest udokumentowany do końca książką serwisową a ponadto mam dostęp do historii napraw aut Audi i VW, więc jestem pewien akurat tego przebiegu

Opublikowano

A ja nie na pierścienie bym stawiał tylko prędzej na uszczelniacze zaworowe - tak zwane gumki.

Opublikowano

A ja nie na pierścienie bym stawiał tylko prędzej na uszczelniacze zaworowe - tak zwane gumki.

Dokładnie :good:

Jak rano zaraz po odpaleniu puści niebieskiego dymka to najpierw wymień uszczelniacze bo na pewno są już twarde jak kamień :wink4:

Opublikowano
  • Autor

A czy to szkodzi silnikowi, bo nie wiem kiedy będę miał czas na wymianę uszczelniaczy.

Opublikowano

Silnikowi tak bardzo nie jak katalizatorowi i sondzie, no i oczywiście Twojej kieszeni :wink4:

Opublikowano

mi spali ok. 0,5 litra oleju na 15.000 tys km wiec chyba wzglednie, przebieg 163 tys. (sam sprowadzalem)

Opublikowano

mi spali ok. 0,5 litra oleju na 15.000 tys km wiec chyba wzglednie, przebieg 163 tys. (sam sprowadzalem)

Takie branie to nie branie. To normalne zużycie oleju.

Opublikowano

aha bo sie zastanawialem czy to duzo czy mala, ale jak tak to dzieki za info :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.