Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Termostat ? czujnik ? Troszkę inne niż wszystkie


a4wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji zapytam, czy u Was w Audi tez nie ma oslony na pasek od alternatora i tych innych?

nie ma

Czy przy zmianie termostatu moge zlac ten plyn co jest w samochodzie (G12) a potem nalac go z powrotem?

pewnie, ze możesz.

Chyba że niedługo masz wymianę płynu, to przy okazji zmieniaj na nowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki wziac ten termostat? WAHLER, VERNET czy inny?

Patrzylem na ceny w Intercarsie to kosztuja 70-80 zł. Taki sa ceny tych termostatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki wziac ten termostat? WAHLER, VERNET czy inny?

Patrzylem na ceny w Intercarsie to kosztuja 70-80 zł. Taki sa ceny tych termostatów?

Najlepiej Ori ;) O termostatach jest duuuuużo na forum. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jakis tydzien temu zakupilem autko i wlasnie pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to to ze temp nie dochodzi do 90st. podczas wypadu nad morze ustawilem na klimatronicu 28st i okazalo sie ze wogole mi nie grzal, wogole nawet cieplego nawiewu nie bylo.czy to wina termostatu???

koledzy a wiec ogrzewanie w samochodzie ma cos wspolnego z termostatem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A termostat w AFN-ie znajduje sie pod ta plastikowa oslona silnika?

Jak stoisz przodem do auta, termostat jest w dolnej, prawej części silnika, przykręcony na 2 imbusy. Dojdziesz po gumowych przewodach. Tu masz wszystko http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,4521.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz kto mi wymieni ten termostat? :P

Bo ja to ani be ani me :decayed:

P.S. Nie wiecie moze gdzie kupie takie poduszeczki ktore przykreca sie do tej gornej plastikowej pokrywy silnikia? Sa mi potrzebne bo ma urwane i pokrywa mi nie trzyma :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty pokrywy silnika kupisz w ASO. Koszt - kilka zł.

Dzwonilem do ASO. 17zł/szt. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty pokrywy silnika kupisz w ASO. Koszt - kilka zł.

Dzwonilem do ASO. 17zł/szt. :blink:

No to kłaniają się szrociki... :naughty:

A z tym termostatem - dasz radę, prościzna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 49 pokazuje mi 68-69*C czyli tyle ile na desce rozdzielczej...

Pozycja 51 - 90*C

Co o tym myslec?

VAG-a nie posiadam

Wymien termostat.

P.S. Czy to normalne ze podczas zalaczonej klimy slychac takie świerszczenie z silnika? Nie ciagle ale przy lekkim dodaniu gazu.

U mnie tez slychac ten dziwek. Podejrzewam ktoras z rolek.

I jeszcze jedno pytanie:

Czy to normalne ze wszystkie kontrolki migaja po wlaczeniu stacyjki (oprocz kontrolki paliwa ktora swieci ciagle do momentu odpalenia auta) czy tez sygnalizuje to jakis blad ?

Chodzi o takie zagary:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e3b72029331e3afc.html

Jest ok.

Skasuj inspekcję IN1.

Okazalo sie ze to nie byl termostat tylko czujnik temperatury :). Bylem w warsztacie, wymieniono mi termostat a tu temp. na desce i na klimie 65*C :blink:. Na VAG-u pokazywala 79,2*C.

Koniec koncow wymienilem i termostat i czujnik i teraz wszystko gra :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze to nie byl termostat tylko czujnik temperatury smiley. Bylem w warsztacie, wymieniono mi termostat a tu temp. na desce i na klimie 65*C blink. Na VAG-u pokazywala 79,2*C.

Masz przykład na to, jak ważna jest informacja z Vag-a. Gdybyś na początku sprawdził temperaturę Vagiem, nie byłoby wątpliwości, że to czujnik. Swoją drogą termostat też był walnięty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi czy mam padnięty termostat czy czujnik.Zapalam auto,obserwuję kanał 49 i 51 na climatroniku.Na kanale 51 temperatura silnika rośnie i po około 8 minutach jazdy osiąga 90 stopni i tak pozostaje czyli wszystko w porządku.Gorzej jest na kanale 49 - po zapaleniu auta temperatura rośnie do około 70 stopni,a póżniej przez cały czas powoli spada i jak auto sie już nagrzeje to wtedy spada do uwaga ................... wartości -10. Co jest grane - termostat czy czujnik ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki wziac ten termostat? WAHLER, VERNET czy inny?

Patrzylem na ceny w Intercarsie to kosztuja 70-80 zł. Taki sa ceny tych termostatów?

Bierz tylko oryginał w ASO.

Cena koło 100 zł, ale na pewno będzie dobry.

W IC mozesz wziąć inne części.

Czy przy zmianie termostatu moge zlac ten plyn co jest w samochodzie (G12) a potem nalac go z powrotem?

Wlewać z powrotem płyn ?? Czy Ty nie przesadzasz ??

Przecież cena płynu (a dokładniej koncentratu) jest bardzo mała więc nie ma co oszczędzać.

W IC masz za około 30 zł 1L koncentratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. To znowu ja, a myślałem, że problem przestanie mnie dotyczyć, ale stało się inaczej. Przejechałem na Vernecie 5300 km i zaczął się zacinać, tzn. nie zawsze jest temperatura 90. Chyba trzeba znowu wymienić? Ale czy szukać tym razem Wahlera? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. To znowu ja, a myślałem, że problem przestanie mnie dotyczyć, ale stało się inaczej. Przejechałem na Vernecie 5300 km i zaczął się zacinać, tzn. nie zawsze jest temperatura 90. Chyba trzeba znowu wymienić? Ale czy szukać tym razem Wahlera? :a4fan:

Zanim wymienisz ten termostat to sprawdź temperaturę VAG-iem.

Może akurat to czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tą temperaturę sprawdzić, skoro nie zawsze jest źle. Pojechałem do mechanika i mówię mu o moim problemie, że czasami wskaźnik temperatury wskazuje poniżej 90. Usłyszałem odpowiedź, że może się zacina. Może on ma rację. Przejechałem dzisiaj 250 km i żadnych problemów. nie rozumiem. Co się zacina - termostat czy czujnik? :rant::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...