Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Uszkodzona klimatyzacja


jarekjp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam problem z klimatronikiem w mojej audiczce (A4 b6 1.9 tdi AWX),otóż nie działa klimatyzacja przycisk econ się nie świeci wszystko inne działa czyli nawiew itp. klima została uzupełniona i sprawdzona vagiem i nic mechanik posprawdzał wszystko i doszedł do wniosku że kompresor jest popsuty bo się nie załacza i trzeba go wymienić. :(.Slyszałem że jest możliwa wymiana tego sprzęgiełka na kole od kompresora tylko teraz moje pytanie jak zdiagnozować że to napewno to a może cos innego i wogóle jak zdiagnozować klimatronik?Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zerwane sprzegiełko,ale własnie ECON mi cały czas swiecił,wiec odwrotnie jak u Ciebie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest wszystko w porzadku z kompresorem i jest zerwane sprzegielko to na zgaszonym silniku bez problemu obrócisz kompresorem,jak wsadzisz reke w srodek kola pasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu byłem nabić klime i okazało się, że nie działa. "Majster" poradził, że mogę to kółko od sprężarki/kompresora przewiercić i połączyć np. wkrętami ze sprzęgiełkiem - czy coś takiego, tak zrozumiałem. Co Wy na to? Czy to ma prawo działać? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu byłem nabić klime i okazało się, że nie działa. "Majster" poradził, że mogę to kółko od sprężarki/kompresora przewiercić i połączyć np. wkrętami ze sprzęgiełkiem - czy coś takiego, tak zrozumiałem. Co Wy na to? Czy to ma prawo działać? :mysli:

nie ryzykowal bym taskiego druciarstwa, a co jezeli np zejdzie ci czynnik z ukladu, albo bedzie za duze cisnienie?? wydaje mi sie, ze lepiej wymienic sprzegielko, ale moze jeszcze niech sie inni wypowiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję , przykręć "majstra" wkrętami do drogi , wjedź mu w kroczę i że tak powiem pobaw się sprzęgiełkiem niekoniecznie od sprężarki . :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...