Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] co przezyłem z nowo zakupiona A4 TDI---------95 R.


seba132

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Trzy tygodnie temu przesiadlem sie z b3 na a4 tdi sprowadzony z BELDII

po nacieszeniu sie niunium w sobote wybralem sie nad wode, po przejechaniu 50 km samochod zaczal slabnac..ja w pedal a on ledwo co.. na skrzyzowaniu samochod zaczał samoczynnie zwiekszac obroty dochodzace do 5000 zaczał wyc ja kluczyk ze stacyjki a on dalej chodzi siwy dym z rury samozaplonu dostał dopiero go zgasilem poprzez piaty bieg i sprzeglo szarplo zgasł

okoliczny mechanik stwierdzil ze jak tak kopci napewno uszczelka pod glowica

no to oki jeszcze troche podjechalem kopci na bialo, bagnet z miski a tam cztery litry oleju wyparowało brak na bagniecie.

po scholowaniu do mechanika juz tu na miejscu okazało sie ze turbosprezarka wirnik jest ukrecony pekł luzy

oczywiscie koszy 1500---- 12 miesiecy gwar..

przy okazi wymienilem rozrzad dwa zimery i takie tam koszt 1300

no i mamy juz 2800 z turbosprezark.

a teraz pytanko do madrych głow !!!dlaczego jak sie nagrzeje kopci mi na biało przechodzi kolor z papierosa lekko niebieski czyzby jak sie nagrzal wypala te reszyki zassanego oleju ,ktore mi znikly z miski olejowej??a bylo tego ok 4 litry

zastanawia mnie te kopcenie powyzej 2500 na biało-niebiesko wtryski olej bierze przed awaria tego nie było...prosze o pomoc co zrobic z B3 nie mialem takich problemow zaluje ze go sprzedalem.....

pozdrowienia seba132P6090065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesuuu, tak napisałeś, że chyba z 4 razy czytałem aby zrozumieć.....B3 nie żałuj bo A4 to A4 i już. A co do awarii to pojedź do dobrego mechanika a nie okolicznego. Pozdrówka i napisz jeszcze później co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci tak zrobił tą turbosprężarke że dalej puszcza olej tylko w mniejszych ilościach. Tam ci klasycznie wciągnęło olej przez turbosprężarke i sie ciesz że niepogieło ci korbowodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopalać resztki oleju o ile masz go w dolocie, rozbierz dolot, wyjmij intercooler i wszystko wymyj, a w ogóle powinien to zrobić już mechanik przy montażu nowej turbawki. Odepnij najpierw wąż na dole intercoolera, jak tam się nie wyleje duża ilość oleju, to raczej małe szanse, że z tego wynika kopcenie.

Jak już wszystko wyczyścisz i zmontujesz spowrotem, to podepnij się pod VAG'a i zrób mu kompletną diagnostykę (nie taką na siedząco, tylko drogową tak jak należy). Powinno być widać co się z nim jeszcze ewentualnie dzieje.

Turbinę czasem może wysrać chociaż powiem Ci chłopie, że zdrowo za nią zapłaciłeś...

@bradpit

A jak założyć źle turbinę ? :roll: Przecież tam nie ma co puszczać oleju jak jest nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

turbosprezarka jest po wymianie stara zdalem a kupilem po remacie,smarowanie dostaje i to w duzej ilosci tak stwierdzil mechanik

Czy chcesz powiedzieć , że zapłaciłeś 1500zł za starą regenerowaną turbinę :shock: :shock:

I jak mozesz , to nie dodawaj do każdego swojego posta , zdjecia A4 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie bo ta stara miala ukrecona turbina i wzieli ja jako zlom spuscił na niej 100zl

a dał zregenerowana

To powiem Ci , że przepłaciłeś i to bardzoooooooooo. Za taką kase to da się kupić nową , a nie regenerowaną.Za 1500zł to spokojnie kupujesz 2 turbinki regenerowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ja za zamianę na regenerowaną zapłaciłem 600zł, a założyłem sobie sam, bo filozofii w tym żadnej nie ma i wiem, że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bradpit

Przecież tam nie ma co puszczać oleju jak jest nowa...

Nowa z tego co pisze kolega to raczej ona jest tylko z nazwy albo ceny :roll: A tak naprawde to podejżewam że może nawet niebyc regenerowana tylko wymontowana z innej A4 i wmontowana w kolegi motorek i jej stan tez może byc wątpliwy. To jest kraj Made in Poland tu sie takie rzeczy niestety robi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa czy naprawiona nie ma znaczenia..KWOTA WYSOKA!!!

Można kupić nową od 600zł do TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa z tego co pisze kolega to raczej ona jest tylko z nazwy albo ceny :roll: A tak naprawde to podejżewam że może nawet niebyc regenerowana tylko wymontowana z innej A4 i wmontowana w kolegi motorek i jej stan tez może byc wątpliwy. To jest kraj Made in Poland tu sie takie rzeczy niestety robi :cry:

I daje gwarancję na rok ? To byłoby samobójstwo :) A sprawdzić stan turbiny da się bez większego problemu. Mniejsza z tym...

Po pierwsze podjechać do DOBREGO i poleconego mechanika, bo jak sam się nie znasz, to ktoś Ci wreszcie musi ocenić co i jak. Do tego podpinka na VAG'a i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie macie racje,ostatnio nawet na allegro była noweczka turbawka za 700 zł :shock: nie cos mi ten mechanik nie pasuje pewnie wrzucil ci jakiegos pascia i sciemnia ze regenerowana,podjedz na Vaga i przejedz sie na podpiętym laptopie-Wyjdzie z worka szydło-Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

PANOWI WLOS MI MA GLOWIE STAJEEEEEE

za ta turbo dzwonilem wszedzie wroclaw maja urlop

sosnowiec nie ma turbinki na miejscu,,bedzie za dwa dni

itd itd a samochod stoi rozebrany i czeka na dawce

wrescie znalazlem jest w katowicach szopienicach cena 900zl jesli nie jest uszkodzony wirnik ,a ja mialem czyli wzioł ja po cenie zlomowej za 100

dokładnie po targowaniu cana 1464zł dokładnie mam fakturke przed soba

dałem sie wrobic

no i te piwo co kupilem za szczeslwe znalezienie jej wyszło 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem proponuje zapytać na forum , jak zamierzasz zainwestować większą gotówke w auto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ijaką Ci pikną kolega wynalazł-pamiętaj od czegos tu jestesmy w końcu :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Teraz sam sobie pluje w twarz,za bardzo czlowiek to przezywal jak byl bez autka i chwytal sie nawet zyletki jak sie topił

ale za niewiedze trzeba palacic,nawet to nie pokazuje majej bo mnie ZEZRE ZYWCEM

pozdrawiam ale juz nie kopci to sie chwali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Teraz sam sobie pluje w twarz,za bardzo czlowiek to przezywal jak byl bez autka i chwytal sie nawet zyletki jak sie topił

ale za niewiedze trzeba palacic,nawet to nie pokazuje majej bo mnie ZEZRE ZYWCEM

pozdrawiam ale juz nie kopci to sie chwali...

silniki TDI sa bardzo dobre i niezawodne ... trzeba tylko o nie dbac i beda wozic twoje dupsko ..... :twisted:

P.S zrob koniecznie diagnoze Vag'iem zeby miec pewnosc ze wszystko bangla jak nalezy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...