Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Wymiana oleju i filtrów


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem filtr paliwowy FILTRON PP850, wewnątrz jest gwint a dookoła porobione są okrągłe otwory w dwóch, na przeciw siebie, z nich zamocowany jest jakiś plastik który przechodzi przez środek filtru a wewnątrz ma gumową uszczelkę (pewnie nie zadawałbym tego pytania gdybym już miał odkręcony stary filtr) i nie wiem czy ten plastik się wyjmuje z filtra czy zostawia i wkręca razem z nim.

Z waszych opisów wynika że należy zdjąć wężyki i zamienić filtry. Filtr nie zawiera tej nowej kopułki do której dochodzą wężyki więc chce zamontować starą i wydaje mi się że należy jedynie poluzować opaskę trzymająca filtr i wykręcić go w lewą stronę bez ruszania wężyków. jeśli się mylę proszę o z prostowanie.

FOTO: http://s1.zmniejszacz.pl/104/20111007304__385845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale temat dotyczy AVF/AWX a AVG to inna konstrukcja. A co za tym idzie inne są filtry.

Przepraszam nie zauważyłem, że dotyczy to tylko wymienionych przez Ciebie modeli. W odnośnie wymiany filtra dla AVG nie znalazłem informacji. Jeśli jednak ktoś byłby w stanie coś o AVG powiedzieć albo przenieść wątek w dobre miejsce byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem filtr paliwa bez zalewania go ON i odpalił ale po chwili zgasł. Sporo nakręciłem się rozrusznikiem nim ponownie odpalił. Sprawdzałem paliwo w filtrze było ale nie chciał zaskoczyć, jak ściągałem zaworek to zawsze było syknięcie. Już miałem nawet ciągnąć autko do mechaniora. W przyszłości prawdopodobnie będę zalewał filtr ON aby nie męczyć rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem filtr paliwa bez zalewania go ON i odpalił ale po chwili zgasł. Sporo nakręciłem się rozrusznikiem nim ponownie odpalił. Sprawdzałem paliwo w filtrze było ale nie chciał zaskoczyć, jak ściągałem zaworek to zawsze było syknięcie. Już miałem nawet ciągnąć autko do mechaniora. W przyszłości prawdopodobnie będę zalewał filtr ON aby nie męczyć rozrusznika.

do samego filtra wchodzi sporo ON (ja wlałem ok 0,6L i jeszcze spokojnie mógłbym dolać) lepiej zawsze zalać paliwem - wymieniałem kilka dzionków temu, zalałem, autko zagadało bez problemu i chodzi bez problemów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale temat dotyczy AVF/AWX a AVG to inna konstrukcja. A co za tym idzie inne są filtry.

Przepraszam nie zauważyłem, że dotyczy to tylko wymienionych przez Ciebie modeli. W odnośnie wymiany filtra dla AVG nie znalazłem informacji. Jeśli jednak ktoś byłby w stanie coś o AVG powiedzieć albo przenieść wątek w dobre miejsce byłoby super.

...w AVG filtr mocowany jest podobnie jak filtr filtr oleju (nie chodzi mi o wkład)...po prostu odkręcasz go w lewo zalewasz nowy i zakręcasz...nie musisz żadnych wężyków luzować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a powiedzcie mi , czy filtron warto brac czy to pasc ? Ile trzeba dac za zestaw dobrych filtrow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu sprawdzac filtra paliwa, tylko z miejsca go wymieniac , prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do właścicieli AJM-a ? Jaki trzeba kupić klucz do odkręcenia kopułki filtra oleju bo na allegro są 74mm i 76mm ?

Który z tych będzie na 100% pasował ?

http://allegro.pl/listing.php/search?string=klucz+oleju+audi&category=0&sg=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniłem olej i komplet czterech filtrów- wszystko tak, jak opisane w poradniku- z tym, że ja robiłem to na podnośniku. filtr kabinowy był dwa razy brudniejszy od filtra powietrza.

jakie są zalecane okresy wymian dla obu tych filtrów? czy to już wedle uznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Panowie sądzicie o takim filtrze

http://czesci-sumerc.pl/filtr-powietrza-k-n-filters-33-2209.html

ktoś może testował są jakieś za /wieczny/ i przeciw /poza ceną/

wpływ jaiś odczuwalny podczas jazdy bądz osiągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Panowie sądzicie o takim filtrze

http://czesci-sumerc.pl/filtr-powietrza-k-n-filters-33-2209.html

ktoś może testował są jakieś za /wieczny/ i przeciw /poza ceną/

wpływ jaiś odczuwalny podczas jazdy bądz osiągi

do diesla nie polecają, osiągów raczej nie zwiększy, a może uwalić przepływkę.

ja używam K&N, ale...

w motocyklu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie oleju. Zastanawiam się czy jest konieczne wciskanie nowego filtra oleju do obudowy?

W moim przypadku włożyłem filtr razem z deklielkiem i podczas zakręcania był on wciskany stopniowo w obudowę. Pytanie tylko czy do końca się tak wcisnął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi co sądzicie o wymianie filtra powietrza na zimę ? Czy pora roku tutaj nie ma znaczenia - niech diesel dostanie nowy filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi co sądzicie o wymianie filtra powietrza na zimę ? Czy pora roku tutaj nie ma znaczenia - niech diesel dostanie nowy filtr ?

wydaje mi się, że chyba nie ma znaczenia pora roku :mysli: jeśli filtr brudny to do wymiany i tyle :wink4: .

Ja kabinę i powietrze wymieniam co 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...