Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] "Syczenie" w okolicach kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wczoraj zauważyłem że spod okolic kierownicy dobiega dziwne syczenie.... coś w rodzaju jakby powietrze uciekało. Myśle że to może być coś ze wspomaganiem ale nigdy nie spotkałem sie z takim przypadkiem. Może Wy wiecie co to jest. Dodam jeszcze że kiedy kręce kierownicą to syczenie lekko ucicha. Nie wiem czy jest to poważne ale na pewno uciążliwe. Z początku myślałem że to od klimy. Jak wyłączamy klime to przez chwile jeszcze jest wyrównywane ciśnienie i to mniej więcej tak samo słychać.... Nie wiem.... prosiłbym o jakąś pomoc...

Opublikowano

No kolego wydaje mi się, że tu mowa o klimie. Jak ją wyłączysz to ona jeszcze się kręci przez chwile i to pewnie to słyszysz...

Opublikowano
  • Autor

Nie kolego. To dzieje sie nawet wtedy kiedy WYŁĄCZE całkowicie nawiewy. Syczy cały czas.... może klima ucieka ale to sie dzieje tylko na zapalonym silniku, gdyby klima uciekala to chyba cały czas by sie ulatniala.... no i to kręcenie kierownicą. Jak nią pokręce to syczenie ucicha ale nie ustaje. Gdzie najlepiej sie z tym udać?

Opublikowano

A sprawdzałeś poziom płynu od wspomagania ? Zobacz też czy jest spieniony czy nie, po odbyciu przejażdżki ma się rozumieć

Opublikowano
  • Autor

Płyn jest wporządku. Wspomaganie też bez problemu pracuje. Czyżby to była wina klimatyzacji

Opublikowano

wylacz klimatyzacie nie nawiewy i zobaczy czy syczy

Opublikowano

Może być nieszczelne serwo hamulców i dlatego syczy. Pedał może zachowywać się normalnie pomimo nieszczelności.

Opublikowano
  • Autor

Pisałem wcześniej że przy wyłączonych nawiewach ciągle syczy... Od momentu zapalenia silnika zaczyna syczeć... Klima działa bez problemu ze wspomaganiem też nic sie nie dzieje... Kolego majki piszesz że serwo... jest jakaś osoba ktora mogła by mi to zdiagnozować? Czy lepiej może samemu rozebrać kokpit i zobaczyć skąd dokładnie dobiega to syczenie?

Opublikowano

Jeżeli to syczenie dochodzi z okolic pedału hamulca to na 90% zaworki w serwo. Możesz spróbować osłuchać sam lub jechać do mechanika Kolego.

Opublikowano
  • Autor

Przysłuchiwałem sie i według mnie dochodzi ono z kierownicy... Jak poruszam kółkiem w lewo i prawo to syczenie lekko ucicha a jak ją wyprostuje to syczy dalej.... Jest tam jakiś przewód z powietrzem? Poduszki mi chyba nie wywali`

Opublikowano

Czy jak jedziesz to syczenie jest głośniejsze? Może to nieszczelna uszczelka przekładni kierowniczej. Tam gdzie wchodzi kolumna kierownicza w karoserie jest uszczelka może ona ci puszcza?

Opublikowano
Tam gdzie wchodzi kolumna kierownicza w karoserie jest uszczelka może ona ci puszcza?

ze jest tam uszczelka, a dokladnie guma to wiem ale niby co ona by miala puszczac :?:

Opublikowano

Podczas jazdy może puszczać powietrze ale na postoju to chyba że huragan :>

Opublikowano
  • Autor

Czy jedziesz czy stoisz to i tak syczy... do dziś nie wiem co to jest.

Opublikowano

mam ten sam problem nawet po wymianie maglownicy syczenie ustało ale tylko na dwa dni i teraz znowu syczy

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Przysłuchiwałem sie i według mnie dochodzi ono z kierownicy... Jak poruszam kółkiem w lewo i prawo to syczenie lekko ucicha a jak ją wyprostuje to syczy dalej....

Mam to samo i jeszcze w tym miejscu mam troche oleju :/

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U mnie przyczyną syczenia (w okolicy kierownicy) było nieszczelne połączenie węża podciśnienia wchodzącego do serwa.

Ten wąż jest na gumie (uszczelnieniu) i na wcisk wchodzi do puszki serwa.

Wymiana uszczelnienia na nowe z ASO nic nie pomogło bo na starej puszce serwa i tak źle uszczelniało(wystarczyło poruszyć wężem na boki).

Ostatecznie sprawę załatwił silikon wysokotemperaturowy(czerwony) nałożony z zewnątrz oryginalnego uszczelnienia i węża.

UWAGA: w serwie po wyłączeniu silnika nadal jest spore podciśnienie, więc żeby silikonu nie zassało do puszki serwa(póki nie wyschnie)

na chwilę wyciągnąć wąż z serwa i wcisnąć ponownie a następnie dopiero uszczelniać.

Opublikowano

jak komus syczy z kierownicy niech wymieni przewod laczacy pompe z maglownica, jest on nieszczelny i zapowietrza uklad stad takie efekty.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.