Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] "Syczenie" w okolicach kierownicy


przemo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zauważyłem że spod okolic kierownicy dobiega dziwne syczenie.... coś w rodzaju jakby powietrze uciekało. Myśle że to może być coś ze wspomaganiem ale nigdy nie spotkałem sie z takim przypadkiem. Może Wy wiecie co to jest. Dodam jeszcze że kiedy kręce kierownicą to syczenie lekko ucicha. Nie wiem czy jest to poważne ale na pewno uciążliwe. Z początku myślałem że to od klimy. Jak wyłączamy klime to przez chwile jeszcze jest wyrównywane ciśnienie i to mniej więcej tak samo słychać.... Nie wiem.... prosiłbym o jakąś pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego wydaje mi się, że tu mowa o klimie. Jak ją wyłączysz to ona jeszcze się kręci przez chwile i to pewnie to słyszysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego. To dzieje sie nawet wtedy kiedy WYŁĄCZE całkowicie nawiewy. Syczy cały czas.... może klima ucieka ale to sie dzieje tylko na zapalonym silniku, gdyby klima uciekala to chyba cały czas by sie ulatniala.... no i to kręcenie kierownicą. Jak nią pokręce to syczenie ucicha ale nie ustaje. Gdzie najlepiej sie z tym udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś poziom płynu od wspomagania ? Zobacz też czy jest spieniony czy nie, po odbyciu przejażdżki ma się rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest wporządku. Wspomaganie też bez problemu pracuje. Czyżby to była wina klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że przy wyłączonych nawiewach ciągle syczy... Od momentu zapalenia silnika zaczyna syczeć... Klima działa bez problemu ze wspomaganiem też nic sie nie dzieje... Kolego majki piszesz że serwo... jest jakaś osoba ktora mogła by mi to zdiagnozować? Czy lepiej może samemu rozebrać kokpit i zobaczyć skąd dokładnie dobiega to syczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to syczenie dochodzi z okolic pedału hamulca to na 90% zaworki w serwo. Możesz spróbować osłuchać sam lub jechać do mechanika Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchiwałem sie i według mnie dochodzi ono z kierownicy... Jak poruszam kółkiem w lewo i prawo to syczenie lekko ucicha a jak ją wyprostuje to syczy dalej.... Jest tam jakiś przewód z powietrzem? Poduszki mi chyba nie wywali`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak jedziesz to syczenie jest głośniejsze? Może to nieszczelna uszczelka przekładni kierowniczej. Tam gdzie wchodzi kolumna kierownicza w karoserie jest uszczelka może ona ci puszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie wchodzi kolumna kierownicza w karoserie jest uszczelka może ona ci puszcza?

ze jest tam uszczelka, a dokladnie guma to wiem ale niby co ona by miala puszczac :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedziesz czy stoisz to i tak syczy... do dziś nie wiem co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchiwałem sie i według mnie dochodzi ono z kierownicy... Jak poruszam kółkiem w lewo i prawo to syczenie lekko ucicha a jak ją wyprostuje to syczy dalej....

Mam to samo i jeszcze w tym miejscu mam troche oleju :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną syczenia (w okolicy kierownicy) było nieszczelne połączenie węża podciśnienia wchodzącego do serwa.

Ten wąż jest na gumie (uszczelnieniu) i na wcisk wchodzi do puszki serwa.

Wymiana uszczelnienia na nowe z ASO nic nie pomogło bo na starej puszce serwa i tak źle uszczelniało(wystarczyło poruszyć wężem na boki).

Ostatecznie sprawę załatwił silikon wysokotemperaturowy(czerwony) nałożony z zewnątrz oryginalnego uszczelnienia i węża.

UWAGA: w serwie po wyłączeniu silnika nadal jest spore podciśnienie, więc żeby silikonu nie zassało do puszki serwa(póki nie wyschnie)

na chwilę wyciągnąć wąż z serwa i wcisnąć ponownie a następnie dopiero uszczelniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...