Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nie otwiera bagażnika z przycisku i kluczyka, słychać odgłos mechanizmu


chovek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem jak w temacie. Przeszukiwałem starsze tematy, temat się pojawia, ale bez konkretów raczej, chyba, że coś przeoczyłem. Jakiś czas temu jeśli bagażnik nie chciał się otworzyć z przycisku na klapie (słychać tylko mechanizm ale klapa nie odskakuje) to otwierałem wsadzając kluczyk do zamka i przekręcając w lewo, ale ostatnio już nawet to przestało działać. Chciałem się zapytać też czy w tym mechanizmie zamka jest jakiś śilniczek elektryczny, który za to odpowiada ? Bo chyba nie może to być mechaniczna samego zamka ? Szukałem na allegro zamków, znalazłem coś takiego:

zamek.jpg

I właśnie zastanawiam się czy to jest sam zamek czy też jest tam jakiś silinik i czy wymiana tego rozwiąże mój problem. Dziwne jest to, że już nawet przekręcając kluczyk klapa nie odskakuje, a prace mechanizmu słychać. Dodam, że czasami ten bagażnik się otworzy, ale częściej jednak już się nie otwiera niż otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swoim Avancie, tyle że jeszcze bez problemu otwiera się z kluczyka.

Wiesz jak zdemontować plastiki z klapy?

Próbowałem to rozebrać ostatnio, ale po odkręceniu 4 widocznych śrubek nadal nie mogłem zdjąć plastików a nie chciałem czegoś połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tez problem z bagaznikiem w moim avancie - slychac bylo ze silniczek pracuje ale nie otwieral i musialem otwierac awaryjnie. Czasami otwieral na odpalonym silniku ale to bylo takie otwieranie w stylu ciuciu babci co mnie juz wku... i zakupilem nowy silniczek - mechanizm nie wiem jak sie to fachowo nazywa i po wymianie wszystko smiga bez problemu

co do sciagniecia plastikow - tapicerki to musisz mocniej pociagnac bo sa tam kolki (najlepiej sprawdz - na forum byl taki temat)

wlasnie znalazlem podobny temat

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_nie_otwiera_sie_klapa_bagaznika_z_pilota-t86380.0.html

ktos tu leniwy jest :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tego nie wiem - ja kupowalem jakies 2 latka temu i zagranica - 75yoyo a w pl mysle ok 200zl powinno sie zmiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja kupilem silownik uniwersalny za 25.zl zamontowalem ijeden otwor wywiercony i zamek dziala

A to ciekawe, henio może zapodasz jakieś zdjęcia tego rozwiązania czy nie chce ci się siłować z tapicerką ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie bede sciagal tapicerki

Mogles odrazu fotke pstryknac dla potomnych :tongue4:

Ja u siebie tapicerki nie sciagalem - tylko dolne zpinki odpiete i odchylilem ja na tyle co by mozna bylo rece wlozyc i najpierw staralem sie reanimowac ten silownik ale zadzialal moze z 5 razy i operacja byla zbyt delikatna i nie ma co sie w to bawic bo nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączę się do tematu. Niedawno kupiłem samochód i miałem ten sam problem, prześledziłem całe forum i nic nie znalazłem, a że jestem elektronikiem postanowiłem podłubać samemu. U mnie jest siłownik elektryczny firmy Hella (silniczek zwija sprężynę jak w zegarku i wciąga trzpień) Uszkodzeń może być kilka, ale w generalnie rzez biorąc to łatwizna, w zależności od objawu. Jeżeli po zdjęciu tapicerki widać że siłownik słabnie z każdym naciśnięciem przycisku otwierania klapy to rozbieramy siłownik, wyciągamy silniczek, rozbieramy go (delikatnie) i równolegle do płytki pozystora wlutujmy rezystor 5 Ohm. Pozwoli to na zasilanie silniczka prądem nominalnym a co za tym idzie zwiększy się jego moc. Nie należy usuwać pozystora i mostkować tego drutem ponieważ przy zablokowanym silniczku może pociągnąć tyle prądu, że uwali wyjście w sterowniku zamka centralnego. Objaw drugi, jeśli silniczek śmiga a trzpień nie jest wciągany to obluzowała się zębatka na wałeczku silnika. Należy rozebrać siłownik, wyciągnąć silniczek zdjąć zębatkę posmarować wałeczek Kropelką i złożyć. Cieszyć się działającym przyciskiem na pilocie. :> :good:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś numer tego sterownika/siłownika czy jak to się tam nazywa? Bo u mnie jest ten sam problem, słychać jak przycisnę guzik ale otworzy tylko raz, potem tak jakby nie miał siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś numer tego sterownika/siłownika czy jak to się tam nazywa? Bo u mnie jest ten sam problem, słychać jak przycisnę guzik ale otworzy tylko raz, potem tak jakby nie miał siły...

Prawdopodobnie to będzie ten numer:

8E5 962 115 B

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno to? Bo muszę zamówić, 70zł to nie tak źle.

Ręki sobie uciąć nie dam :wink4:

Żeby się upewnić możesz zadzwonić do ASO, podać dane swojego auta i dopytać o numer.

--

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer czesci przynajmniej ja mialem taka

4B9 962 115 B - element ustalajacy elektryczny naped zamka klapy bagaznika. W serwisie mi powiedzili 139 zl wiec kupilem na szrocie za 50 zl i dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda? Bo na etce nie ma u mnie

Jak wstawisz bez literki B na końcu, to znajdziesz.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ta usterka dopadła.Raz na jakiś czas klapa otwierała się.Kupiłem nowy silniczek w ASO za ok. 170 zeta,wymieniłem i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...