[B5 ADR] Problem z abs

rafal1985

Witam Klubowiczów :hi:

Mam mały problem. Oddałem auto mechanikowi żeby wymienił mi klocki z przodu i dwa wahacze. Odebrałem go i niby wszystko było ok. Na drugi dzień kiedy przekręciłem kluczyk na fisie wyskoczył czerwony wykrzyknik i abs. Wyjąłem kluczyk przekręciłem i wszystko było już ok. Vag pokazał taki błąd

00283 - Front Left ABS Wheel Speed Sensor (G47)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Usunąłem go sprawdziłem jeszcze raz i czysto. Ale na następny dzień znowu to samo, przekręcam kluczyk i znowu wykrzyknik i abs się świeci. Ale zauważyłem że dopiero tak się dzieję jak nacisnę pierwszy raz hamulec. I teraz nie wiem bo jak by był uszkodzony czujnik to raczej cały czas by się ta kontrolka z abs -em świeciła. Może zapowietrzone hamulce ??

sprawdź czujnik ABS w przednim lewym kole połączenie i odległość od koronki zresztą jest o tym na forum poszukaj :cool1:

czujnik moze byc zle osadzony

sprawdz odległoś od koronki

Dzięki za szybką odpowiedź. Jak tylko pogoda będzie to sprawdzę wtyczkę i czujnik[br]Dopisany: 06 Maj 2010, 12:37_________________________________________________No więc zmusiłem się w końcu do sprawdzenia czujnika okazało się że czujnik był o parę stopni odchylony w bok. Ustawiłem go i po problemie. Ale dał bym sobie rękę uciąć że przednie lewe koło to od strony kierowcy. Teraz już bym nie miał ręki :shocked: . Pozdrawiam Klubowiczów i dziękuję za pomoc :hi: [br]Dopisany: 13 Maj 2010, 12:43_________________________________________________Witam :hi:

Znowu mam problem z tym czujnikiem :(. Po wyjęciu go tak o to wygląda

d66d902c86a7295bm.jpg

Miernikiem sprawdzałem to pokazuje 1.2 ohm. Ale za to końcówka ma wyraźne ślady przetarcia. Czy czeka mnie juz wymiana czujnika ??

Na forum ktoś podawał wartość mierzoną. Powinna zawierać się w granicach 1-1.3k Ohma