Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Padające cewki zapłonowe


Largo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z cewkami zapłonowymi, a mianowicie bardo często mnie one padają średnio trzy cztery miesiące. Sprawdzałem VAG-iem i mam błąd "Losowe wypadanie zapłonu - Cylinder 1", dzieje się to co prawda na wszystkich cylindrach po kolei w różnych odstępach czasu. Próbowałem cewek rożnych firm i nic to nie dało. Co może być tego przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oryginalnych próbowałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na tym samym cylindrze padło kilka czy padają ci po kolei?- bo to akurat normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na tym samym cylindrze padło kilka czy padają ci po kolei?- bo to akurat normalne

Padają po koleji!! Co jest normalne że tak szybko padają? Bo to nie jest według mnie normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu zaczęło się to robić. tj. kiedy pierwszy raz padła cewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przy 150000 teram mam 164000 i w między czasie cztery cewki wymienione i teraz już muszę wymienić kolejne dwie bo zaczęły się błędy pokazywać, jakie pierwsze zawsze mnie padają na cylindrze 1 oraz 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podminiales cewki i błąd się przenosił na inne cylimdry,? U mnie winne byly przewody oraz kostki doprowoadzajace napięcie na cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podminiales cewki i błąd się przenosił na inne cylimdry,? U mnie winne byly przewody oraz kostki doprowoadzajace napięcie na cewki

Dokładnie tak jest, a gdzie mogę kupić te przewody z kostkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale orginalne z aso cczy orginalne ze sklepu bo to duuuuza roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale orginalne z aso cczy orginalne ze sklepu bo to duuuuza roznica

dooookładnie...

kostki kupiłem w aso, ceny nie pamiętam, ale chyba była horendalna jak za takie gówno, kwestia jest taka że ja miałem połamane zaczepy na tych kostkach, i siedziało to luźno na cewce, cały czas miałem missfires, ścisnąłem kostkę opaską zaciskową do cewki i o dziwo przestało wywalać błędy, z czasem dokupiłem te kostki i popodmieniałem piny wraz z przewodami w dwóch kostkach co do których miałem pewne wątpliości co do ich stanu, piny i przewody również w aso, cena chyba 17 zł za cztery przewody wraz z pinami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, jest jeszcze wątek w tej sprawie

problem minął jak wymieniłem świece, cewki i kostki z kablami na raz na wszystkich na raz

cewki z aso dały rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, jest jeszcze wątek w tej sprawie

problem minął jak wymieniłem świece, cewki i kostki z kablami na raz na wszystkich na raz

cewki z aso dały rade

no tak,tylko jak wymienisz wszystko-nie wiadomo,co jest przyczyną-świece,kostki,kable,czy cewki :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że działa :naughty: przypuszczam że platynowe świece bez gazu 150k max przebieg

ja właśnie na platynowe chcę wymienić,bo mialem podobny problem-missfire-najpierw świece-potem zobaczymy co było przyczyną-ostatnie Bosha wymieniałem jakies 8 miesięcy temu...moga mieć już dość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem rok temu cewki na NGK platyne i bylo pieknie. Niedawno rowniez zmienilem na te same i mi pada cewka na 4 cylindrze! Juz 4 wymienilem z tego samego cylindra i dalej problem pewnie bedzie sie pojawial :/ Juz nie mam sily a do tego jestem far away from home :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie wina cewki tylko instalki lpg tak przynajmniej u mnie było .że na lpg wypadał zapłon a na benzynie było ok[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2010, 21:55_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bex_wypadanie_zaplonu_na_lpg-t135286.0.html tu są moje przejścia z cewkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ja też miałem ciągły problem z missfires na LPG, EGP ostrobramska nie potrafiło tego rozwiązać, jak również spalania 20l, aż w końcu znalazłem rozwiązanie, wymontowałem LPG..... od tamtej pory jest Git, i żeby nie było nie sieje propagandy przeciwko LPG, to bardzo dobre paliwo :good: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...