Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Wymiana Filtra powietrza przy przeglądzie w ASO Pytanie


suwalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie. Ostatnio robilem przeglad w ASO, i ku memu zdziwieniu, w ksiazce serwisowej w pozycji wymiana filtra powietrza odhaczono NIE? przejzalem ksiazke, i okazuje sie iz, mimo regularnych przegladow, filtr nigdy nie byl wymieniany...

...czy to w ogole jest mozliwe?

czekam na opini,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i nie byl ,a moze byl tylko nikt nie wpisał tego , nic nie stoii jednak na przeszkodzie zebys to wymienil i mial pewnosc i swiety spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o filtr powietrza czy paliwa :shocked: bo inaczej jest w tytule i w pytaniu.Filtr powietrza można sprawdzić ale paliwa nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy puszka filtra wygląda na nową, czy jest już brudna. jedynie po tym mozesz poznać w czy filtr paliwa był wymieniany, ale najlepiej dla świętego spokoju wymienić na nowy ;) albo zadzwon do ASO czy to pomyłka czy naprawde nie wymienili filtru. Na fakturze jest filtr wpisany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze też powinienieś mieć wyszczególnione ile czego i co było robione, wymieniane i w jakich cenach ale najlepiej sprawdź sam czy filtr jest nowy czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo filtr powietrza ASO wymienia co 90 tys. km. Taki interwał przewidział producent, co jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne! :shocked:

Słyszałem też opinię, że brudny filtr powietrza negatywnie wpływa na żywotność przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzilem jeszcze raz wszystkie "papiery" z przegladow. Ostatnia (i pierwsza za razem) wymiana filtra przy 91000 km. obecnie mam 139000 km, i przy ostatnim przegladzie najwyrazniej nie zostal wymieniony (przy 135 tys)...

Pytanie...wymieniac teraz, czy wstrzymac sie juz do nastepnego przegladu wypada przy ok 155 tys...?

Dzieki za podpowiedzi.

a swoja droga, przyzwyczajony bylem w starej a4 z '97, ze filtr powietrza wymienia sie przy kazdej wymianie oleju...czyzby w nowych modelach cos sie zmienilo?...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie przyzwyczaiłeś, ja wymieniam filtr powietrza co każdy olej a paliwa co 2 oleje, wiadomo ze pewnie sie objeździ te 90tyś ale czy ty tez byś chciał się tak dusić jak silnik? wg mnie filtr wymień czym prędzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam filtr powietrza jak i wszystkie pozostałe filtry co 10 tyś km. Po tym przebiego filtr powietrza jest cały zawalony syfem i nie wyobrażam sobie jak mozna na nim przejechać 90 tyś km.

Moje zdanie jest takie że filtr powietrza powinno się wymieniać przy każdej zmianie oleju. Koszt takiego filtra dobrej marki to około 50zł więc nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi kto wpadł na pomysł żeby zmieniać co 90 tyś filtr powietrza. Paliwa to jeszcze bym zrozumiał, ale powietrza? Może w niemcowni mają powietrze czyste jak na leśnej polance o poranku? W praktyce najlepiej zmieniać razem z olejem, na pewno nie zaszkodzi, byle na przyzwoitej jakości np. mann, knecht, filtron, bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam filtr powietrza co 30 000 km czyli co druga wymiane oleju. W ASO podczas wymiany oleju sprawdza sie tylko filtr powietrza. (czyści ) lub wymienia gdy jego zabrudzenie jest bardzo duże (lub gdy jest uszkodzony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo im częściej filtr powietrza zmieniamy tym auto zdrowsze ;) a w ASO się z tego nie cieszą... no chyba ze oryginalny filtr jest wykonany w kosmicznej technologii na 90kkm.. ale wczoraj widziałem filtr powietrza z Mercedesa 124 po 10kkm i tragedia, obowiązkowa wymiana, a jeździ na tym samym powietrzu co wszyscy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu przesadzac z wymiana filtra powietrza. spokojnie raz na 45-60kkm jest ok. czesciej jezeli jezdzimy wiecej po miescie.

obudowe filtra nalezy duzo czesciej czyscic z lisci, wrobli, gryzoni i roznych smieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu przesadzac z wymiana filtra powietrza. spokojnie raz na 45-60kkm jest ok. czesciej jezeli jezdzimy wiecej po miescie.

obudowe filtra nalezy duzo czesciej czyscic z lisci, wrobli, gryzoni i roznych smieci.

brudny filtr powietrza = zwiększone zużycie paliwa oraz spadek mocy

I tak jak pisał Musashi jeśli jeździsz dużo po mieście lub przez zapylone miejsca to proponuję częstszą wymianę. Filtr powietrza to żaden koszt bo ok 30-40zl.

Ja wymieniam co 10-15kkm czyli co każda wymianę oleju :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po 20tys filtr to jest istny syf to jak można co 60tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po 20tys filtr to jest istny syf to jak można co 60tys.

to nie polonez :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze wymieniałem filtr powietrza razem z olejem i jeszcze nigdy nie widziałem żeby po wyjęciu był czysty no ale jak ktoś woli zaoszczędzić 30 czy 50 zł to jego sprawa bo przecież jeszcze taki brudny nie jest to się do następnej wymiany przejeździ, oleju "pełnego syntetyka" też lepiej nie lać bo się silnik rozszczelni :good::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...