Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wykonanie otworu w osłonie pod silnikiem


lutas

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz po kupnie samochodu założyłem osłonę pod silnik f-my Rezaw-Plast, z której jestem bardzo zadowolony. Jednakże drażni mnie fakt, że przy każdej wymianie oleju muszę ściągać osłonę, którą wcześniej porządnie zamocowałem i wolałbym ją zostawić w spokoju.

Czy dobrym będzie pomysł wycięcia w tej osłonie otworu o średnicy powiedzmy 5cm centralnie pod korkiem spustowym miski olejowej ?

Oczywiście przy normalnej jeździe ta dziura byłaby w odpowiedni sposób zaślepiona i uszczelniona.

Co sądzicie o tym ? Czy ktoś robił podobną modyfikację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co koledzy o tym sądzą ale według mnie głupi pomysł. Osłona osłoną i ma być - to ok. Ale żeby dziure robić na zmianę oleju? Wymieniasz go co 2 tygodnie, że nie chce Ci się odkręcić osłony? Przecież z samej ciekawości czy wszystko pod nią, tzn. nad nią jest w porządku to bym ją odkręcił i pooglądał... dla samego siebie i spokoju.

Moje zdanie jest na NIE! Pomysł :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie jest zly pomysl z tym ze gdyby tak mialo byc to raczej by tam zostawili ori otwor a tak to juz jest rezanko :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wcale nie mam osłon i jest dobrze, a pomysł nie głupi, wyciąć i masz spokój :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ściagnięcie osłony zajmuje minutke wiec w czym problem?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą wcześniej porządnie zamocowałem i wolałbym ją zostawić w spokoju.

no w tym :wink4:, ja nie wiem w czym jest problem, co będzie ta dziurka tam przeszkadzać jak ją wytnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to nie jest ori osłona i zamontowanie nie jest takie łatwe i szybkie jak oryginalnej tak?? jeśli jest zamontowana w jakimś stopniu na stałe to mozesz w niej wyciąć dziurę jeśli ci to nie będzie przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy juz nie macie lepszych problemow do pisania na forum.... :confused4: Nie chce Ci sie sciagac a latasz duzo kilometrow robisz dziure mala pod klucz i jestes szczesliwy, my mamy zadecydowac czy Tobie sie chce sciagac oslone czy nie? Mozesz sobie zrobic dziure i wpakowac w nia pozniej np jakas gume np. taka jak montowane sa w podwoziach zeby CI tam nie chlapalo i jest ok. :cool1: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wypowiedz to inne zdanie :polew: rob jak uwazasz a ta dziura w niczym nie zaszkodzi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze wczesniej jeździłeś bez osłony i było ok a teraz boisz sie, ze przez mały otwór który chcesz zrobić zabrudzi ci się cały silnik :) wycinaj dziurę i koniec tematu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd się biorą takie pomysły, olej wymieniasz jak dobrze latasz 2 razy do roku, więc w czym problem? 3 minuty roboty

odkręcają osłonę przy wymianie oleju możesz skontrolować podzespoły, czy wycieków nie ma itp

ja radze wyciąć otwór i aby syf nie leciał do przyszłej wymiany oleju napchać słomy :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radze wyciąć otwór i aby syf nie leciał do przyszłej wymiany oleju napchać słomy :polew: :polew:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

U mnie nie ma osłony i nie mam tego problemu :mysli: tak się zastanawiałem czy nie założyć? :mysli: Z czego są zrobione te osłony bo słyszałem że z plastiku jeśli tak to nie ma sensu bo zaraz się posypie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas tegorocznej zimy zerwałem osłonę silnika, szukałem ori używanej bo większość zamienników to gó****no

ktoś z forum polecił mi kupno zamiennika z firmy Rezaw-Plast zaryzykowałem, kosztowała koło 240zł, ale jestem b. zadowolony z zakupu, naprawdę polecam

na allegro ich znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd się biorą takie pomysły, olej wymieniasz jak dobrze latasz 2 razy do roku, więc w czym problem? 3 minuty roboty

odkręcają osłonę przy wymianie oleju możesz skontrolować podzespoły, czy wycieków nie ma itp

ja radze wyciąć otwór i aby syf nie leciał do przyszłej wymiany oleju napchać słomy :polew: :polew:

no ja np wymieniam co 3 msc więc jakieś 4 razy w roku i daję radę bez dziury, moim zdaniem pytanie jest bez sensowne i wogóle nie powinno go być w tym dziale :wallbash: ani w innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam olej 4X w roku i nie wpadłem na pomysł z dziurą w osłonie silnika.Ale myślę,że ten pomysł można zastosować w gaciach biorąc pod uwagę potrzeby fizjologiczne.W końcu człowiek częściej biega za "potrzebą" niż wymienia olej w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę,że ten pomysł można zastosować w gaciach biorąc pod uwagę potrzeby fizjologiczne.

Darujcie sobie tego typu komentarze. Rozumiem że głodnemu chleb na myśli ?

Wystarczy napisać że "wg mnie to zły pomysł, nie ma uzasadnienia praktycznego" i darować sobie wątpliwe pseudo-inteligenckie elaboraty.

Ludzie pytają o dziwniejsze rzeczy na forum i jakoś nie spotyka się to z taką agresją i prześmiewczością.

Proponuję moderatorowi zamknięcie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...