Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ostatnio goniłem jakieś BMW i przy próbie wyprzedzania, około 170km/h silnik szarpnął i zgasł. Rozrusznik kręci ale silnik nie odpala. Po podpięciu VAGa nie ma żadnych błędów. Po odpięciu przewodu od pompy i kręceniu nie ma paliwa. Jak można sprawdzić pompę? I gdzieś w baku powinna być elektryczna pompka paliwa czy w tym modelu nie ma czegoś takiego?

Opublikowano

A który przewód odpiales? Bo jak dopływ do pompy to ropka tam raczej nie poleci.

Opublikowano

sprawdź czy podczas próby uruchamiania silnika zapala się i gaśnie kontrolka świec żarowych - jeśli nie to brak jest przewodności prądowej na głównym przekaźniku zasilającym sterownik silnika tzw. zacisk "30" a przekaźnik ten będzie miał oznaczenie na obudowie albo 109 albo 219.

Opublikowano
  • Autor

Kontrolka od świec się zapala. Odpinałem przewód od powrotu z wtrysków i tylko delikatnie coś poleciało z pompy, przy kręceniu silnikiem.

Opublikowano

musisz sprawdzić czy paliwo jest podawane na pompę wtryskową a nie na jej powrocie - już przecież zwrócił na to uwagę kolega Lukasz_N w tym celu zdejmij wężyk z dolotu paliwa do pompy wtryskowej, jeśli Vag nie pokazał żadnych błędów (co mnie trochę dziwi) to paliwo wcale nie dochodzi do pompy wtryskowej z baku.

Opublikowano
  • Autor

Na dolocie też nie dostaje paliwa.Odpinałem przewód idący od filtra paliwa do pompy. A między bakiem a filtrem jest jakaś inna pompka która powinna pompować paliwo? Gdzie się znajduje, jeśli jest? W baku?

Opublikowano

Witam

W baku paliwa powinna być pompa która podaje paliwo do pompy wtryskowej.

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Opublikowano

kumpel miał identycznie przy silniku 1Z (przebieg 450 000) okazało się ze pompa paliwa powiedziała KONIEC!

Opublikowano

W baku paliwa powinna być pompa która podaje paliwo do pompy wtryskowej.

W autach z silnikami TDI zasilanymi pompą VP37 - nie ma dodatkowej pompy w zbiorniku paliwa.

Pompa wtryskowa pelni rowniez funkcje pompy paliwowej.

Pozdrawiam

Opublikowano

wez butle z ropa i 2a węże przezroczyste i daj mu paliwa bezposrednio do pompy, bedziesz widział czy pompa zasysa rope czy nie...

Opublikowano
  • Autor

wez butle z ropa i 2a węże przezroczyste i daj mu paliwa bezposrednio do pompy, bedziesz widział czy pompa zasysa rope czy nie...

Później popróbuję tak jak piszesz.

W autach z silnikami TDI zasilanymi pompą VP37 - nie ma dodatkowej pompy w zbiorniku paliwa.

Pompa wtryskowa pelni rowniez funkcje pompy paliwowej.

Pozdrawiam

Czyli AFN nie ma dodatkowej pompki paliwa, tylko pompa wtryskowa zasysa paliwo z baku?

Opublikowano

Nie ma dodatkowej pompki paliwa. W pompie wtryskowej jest zintegrowana łopatkowa pompa komorowa.

Opublikowano
  • Autor

Nie ma dodatkowej pompki paliwa. W pompie wtryskowej jest zintegrowana łopatkowa pompa komorowa.

Dzięki kolego. Tego właśnie nie wiedziałem. Sprawdzę jeszcze czy pompa zaciągnie paliwo z butelki i pewnie się wyjaśni.
Opublikowano

A sprawdzałeś pasek rozrządu? :mysli: Kolega miał podobny przypadek tylko w benzyniaku i okazało się że strzelił pasek :thumbdown:.

Opublikowano
  • Autor

Pasek jest, chyba że przeskoczył, tego nie sprawdzałem.

Opublikowano

jesli pasek przeskoczyl o zab to pompa wtrykowa powinna normalnie ciagnąc paliwo ze zbiornika. Jedyna ewentualnośc to że nie odpalisz auta ze względu na zły kąt wyprzedzenia tłoczenia względem GMP.

Opublikowano

Witam.

Ja tez tak mialem ostatnio jadac 200km\h zaswiecila sie kontrolka od oleju i samochod zgasl... Rozrusznik krecil i wszystko ladnie ale po podniesieniu maski i zdjeciu pokrywy okazalo sie ze strzelil pasek rozrzadu... Duzo rzezczy poszlo sie jebac... Samochod jest juz po naprawie odebralem go wczoraj i jest wszystko pieknie. Wiec kolego wspolczuje Ci teraz bo ja sie wykosztowalem troche...

Opublikowano
  • Autor

Pasek jest na miejscu i jest naciągnięty tak jak trzeba. Po za tym kręcąc rozrusznikiem, kręci się silnik, tylko nie odpala. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić tej pompy, podając paliwo bezpośrednio z jakiejś butelki.

Opublikowano

Witam

pasek może być na miejscu,może ładnie wyglądać i być naciągnięty .... jedynie ścięte zęby nie pozwolą mu się obracać.

trzeba sprawdzić w dwie osoby. Jedna kręci, druga patrzy.

U znajomego był ten motyw, za pierwszym razem ciężko się kapnąć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.