Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Montaż koła dwumasowego


kostek01

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio wymieniając dwumase i sprzęgło, dokręciłem tak jak producent podaje, (nie pamiętam teraz ile dokładnie Nm) ale wydawało mi się jakoś mało więc poprawiłem na ok 75-80Nm.

od tamtej pory przejechałem z ok. 2000km i wszystko jest ok, zero poślizgów, drgań, dzwonienia itp, dodam, że mój silnik generuję większą moc niż ustawa przewiduje :wink4:

także uważam, że 90Nm nie zaszkodzi dwumasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podlacze pod temat.

tak z innej beczki mam pytanie czy zamiast dwumasa mozna wlepic jednomas do ajm?

do starszego afn-a jest mnustwo o tym opisane ale ajm!? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do momentu dokręcania śrub, to nic się nie stanie z dwumasem jeśli jest mocniej dokręcone. Jeśli chodzi o jednomas do AJM to nie ma z tym problemu. Musisz tylko dobrać odpowiednie sprzęgło (tarczę, docisk i łożysko oporowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ze sprzęgła dwumasowego na zwykłe z reguły jest stosowana w przypadku uszkodzenia tego pierwszego. w ten sposób można znacznie obnizyc koszty naprawy.

Ale nie pozostaje to bez znaczenia dla komfortu i jakości eksploatacji. Silniki, w których zastosowano sprzęgło dwumasowe rozwijaja dość znaczne momenty obrotowe i w wyniku tego w niektórych zakresach prędkości obrotowych silnika powstają znaczne drgania, które przenoszą sie dalej na cały układ napędowy. Preciwdziałac temu ma własnie dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...