Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie


PawelTcz

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat. Akurat szykuje mi się remont tyłu i byłbym zainteresowany takimi poliuretanami. Ktoś coś montował?

Być może ja się mylę, ale ja naliczyłem 8 tulei na jedna stronę (pięć dolnych i 3 górne) i drążek który nie był w najlepszym stanie. Ponieważ moje auto nie jest wieczne, a wygoda to siostra rodzona mojej kobiety ja poszedłem w gumę: Lem i Meyle. Razem z drążkami wyszło prawie 1k za fanty.

Mechanik mnie zasugerował: rób chłopie komplet (pamiętasz co było z przodem? wymieniliśmy część i za pół roku byłeś spowrotem bo reszta się tłucze). A że ja swoje auta kocham to poszedłem na całość i zrobiłem odrazu obie strony. Czyli jestem pewien 8 sztuk plus drążki. Łącznik stabilizatora był w dobrym stanie, wszyscy twierdzili, że praktycznie się nie psuje.

Edytowane przez kapete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Akurat szykuje mi się remont tyłu i byłbym zainteresowany takimi poliuretanami. Ktoś coś montował?

Być może ja się mylę, ale ja naliczyłem 8 tulei na jedna stronę (pięć dolnych i 3 górne)

nic sie nie mylisz jest 8 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, planuje zakupić tuleje od poliuretany olkusz. Ale naliczyłem w ich sklepie ze maja tylko 6 do tylu. 3 na górny wahacz i 3 na dolny. Chyba ze liczy jeszcze dwie do stabilizatora to wyjdzie 8. Niestety jeszcze nie miałem okazji sprawdzić na podnośniku jak to u mnie wygląda i ile i gdzie tych tulei przychodzi dlatego takie pytanko. Ma ktoś może schemat takiego zawiasu z opisem elementów żebym mógł sobie przypasować które gdzie przychodzą i ewentualnie których brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki... czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć czy wymiana amorów w quattro różni się znacząco od wymiana w aucie bez napędu na tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamowiłem komplet tulejek do quattro + od razu komplet do sanek i wszystko razem z wysyłka wyniosło mnie 861zł ..wszystko lemfordera (w tym 2 mahle bo lemfordera jzu sa niedostepne)


pomyliłem sie ..zapomniałem jeszce o 2ch tulejkach wiec razem wszystkie tulejki 1000 złz wys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączników nie wymieniałem. Mechanik zeznał, że są w bardzo dobrym stanie, a w sklepie gościu nie pamiętał, żeby kiedykolwiek sprzedawał - znaczy wniosek:praktycznie się nie psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psuja sie psuja..drążki po jakims tam upuscie lepszy 186zł sztuka a sa potrzebne 2 sztuki ...i dochodza łaczniki po 120zł za sztuke wiec taki zawias z robocizna , konserwacja sanek , nowymi przewodami wychodzi + - 2500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Panowie proszę o podesłanie numerów tych wszystkich tulejek i jakiegoś schematu jak to wygląda, bo szykuje mi się wymiana całego tyłu i pasuje wiedzieć co i z czym się je. Szukam od wczoraj po necie i na tym forum, a jedyne miejsce, to ten temat, tylko wszystkie linki z tylnym zawiasem są już nieaktywne dlatego odświeżam kotleta. Etka też nie ma rysunków A4 B5 quattro, więc jestem w duuupie. Jest jeszcze temat na innym forum audi, ale też linki nieaktywne.

Proszę o pomoc.

PS. najlepszego na nowy rok :D:D:D

Edytowane przez GreenTroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sklep z tulejami na tył tylko nie wiem czy wszystko będzie.

http://atmil.pl/tuleja-wahacza-meyle-tyl-audi-a4-quattro-p-3440.html

W etce są rysunki tyłu z quattro te same co w linku który podalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem odświeżyć temat. Czy ktoś ma ten schemat który przesłał Peterka bo potrzebuję reanimować tylne zawieszenie w moim audiku i potrzebuje się zorientować jak to wygląda i działa. Nie mogę tego już otworzyć w image więc gdyby ktoś podesłał byłbym b. wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałem odświeżyć temat. Czy ktoś ma ten schemat który przesłał Peterka bo potrzebuję reanimować tylne zawieszenie w moim audiku i potrzebuje się zorientować jak to wygląda i działa. Nie mogę tego już otworzyć w image więc gdyby ktoś podesłał byłbym b. wdzięczny

Zobacz sobie w etce online https://a4-klub.pl/index.php?/topic/206744-ETKA-ONLINE-po-POLSKU
Ostatnio też korzystałem z tego bo byłem zmuszony do wymiany tulei tylnego zawieszenia.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...