Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przepalona żarówka podświetlenia Tabl rejestr.


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witm

Mam taki problem a mianowice przepaliła mi się zarówka podświetlenia tablicy rejestracyjnej tylniej klapy bagażnika w avancie B7.Problem polega na tym ze nie mam możliwości wymiany też zaróweczki ponieważ mój poprzednik chyba już wymieniał zarówki i tak zjechał śruby ze nie da sie tego niczym odkręcić :/ tam chyba był krzyżak jak w kazdym aucie i chyba użył złego srubokrenta i całą śrube zjechał :/ Panowie macie jakies pomysły na naprawienie tego ,jak sie z tym uporać bo przez byle co nie chce zarobić mandatu :/ BŁAGAM POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertareczka i rozwiercić śrubke małym wiertłem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertareczka i rozwiercić śrubke małym wiertłem :wink4:

ale chyba wiesz jaki tam jest dostęp do tej śróby, wiertarką sie nie da ,też nad tym myślałem i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertareczka i rozwiercić śrubke małym wiertłem :wink4:

ale chyba wiesz jaki tam jest dostęp do tej śróby, wiertarką sie nie da ,też nad tym myślałem i lipa

a to sory :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak samo jest w B7, ale w B6 da się wykręcić cały ten panel z przyciskiem i światełkami zdejmując tapicerkę od środka, a wtedy będziesz miał łatwy dostęp do tych śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem w swojej rozwiercić :kwasny: Nie wiem kto wpadł na pomysł,żeby zamontować takie małe śrubeczki,prawie jak w zegarku,o ile się nie mylę to 5-tki :wallbash: Wkręciłem wiekszego blachowkrętai i git,ale skoro u Ciebie nie ma dostępu do wiertarki to klops :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem tapicerke i lipa nie ma dostępu, tak i tak lipa bo te zaróweczki sa pod plastikową osłoną z głupimi malutkimi śrubeczkami wiec od srodka tak i tak nic nie zrobie ,wiertarka mi nie pomoże hmmm...a może .. wymienie całą klape bagażnika :) nie no żartowałem :) poczekam może ktoś ma na to patent i się wypowie :) co jak co ale niemieccy inżinierowie sie nie wykazali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem tapicerke i lipa nie ma dostępu, tak i tak lipa bo te zaróweczki sa pod plastikową osłoną z głupimi malutkimi śrubeczkami wiec od srodka tak i tak nic nie zrobie ,wiertarka mi nie pomoże hmmm...a może .. wymienie całą klape bagażnika :) nie no żartowałem :) poczekam może ktoś ma na to patent i się wypowie :) co jak co ale niemieccy inżinierowie sie nie wykazali...

to zdemontuj całą listwę oświetlenia skoro rozebrałeś już tyle, odkręcasz 4 śruby i masz listwę na wierzchu podejdziesz i wiertarką w razie czego, góry masz chyba dojście do żarówek jak zdemontujesz ;) ostateczność to kupno nowej listwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałem z tym ostre przeboje, ja dodatkowo tak mocno naciskałem na tą śrubkę że aż mi wszystko wleciało do środka, cały ten koszyczek z jedną lampką :wallbash: :wallbash:

zdemontowałem tapicerkę na tylniej klapie, od odkręciłem całą tą listwę na której są owe dwie lampki, musiałem również zdemontować zamek, nie pamiętem dokładnie krok po kroku co trzeba zrobić bo to już dawno było, na pewno trzeba było jeszcze odpiąc przewody od światełek oraz linkę od zamka,

jak już wszystko ładnie wyjmiesz to możesz działać, wiercić, rozwiercać dokręcać itd, u mnie dodatkową atrakcją był właśnie ten wyłamany koszyczek w którym to siedzi lampka, no ale poxipol, parę prób i trzyma wszystko już do dzisiaj, dodatkowo poczyściłem te blaszki w których trzymają się żarówki, klosiki musiałem kupić bo całkiem je rdza przeżarła, dowaliłem większe śruby na siłe i jest git.

Ogólnie straszna babranina na parę godzin

Pozdr

Acha nowa listwa chyba ok 140 zł w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta stara wywarz może wyjdzie a jak by pękła to nowa w aso 35zł bo kupowałem, miałem ten sam problem w moim b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem tapicerke i lipa nie ma dostępu, tak i tak lipa bo te zaróweczki sa pod plastikową osłoną z głupimi malutkimi śrubeczkami wiec od srodka tak i tak nic nie zrobie ,wiertarka mi nie pomoże hmmm...a może .. wymienie całą klape bagażnika :) nie no żartowałem :) poczekam może ktoś ma na to patent i się wypowie :) co jak co ale niemieccy inżinierowie sie nie wykazali...

Chodziło mi o to żebyś po zdemontowaniu tapicerki odkręcił cała listwę oświetleniową, tak jak już koledzy pisali :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem tapicerke i lipa nie ma dostępu, tak i tak lipa bo te zaróweczki sa pod plastikową osłoną z głupimi malutkimi śrubeczkami wiec od srodka tak i tak nic nie zrobie ,wiertarka mi nie pomoże hmmm...a może .. wymienie całą klape bagażnika :) nie no żartowałem :) poczekam może ktoś ma na to patent i się wypowie :) co jak co ale niemieccy inżinierowie sie nie wykazali...

Ok zrobie tak jak piszecie zaraz zabieram sie do roboty i odrazu wymienie na diodowe zaróweczki dla lepszego efektu bo te żółte światełko mi nie bardzo pasuje :P jeszcze takie pytanie jaka tam wchodzi żaróweczka 36 mm czy 41 mm?? bo ja mam te 36mm

Chodziło mi o to żebyś po zdemontowaniu tapicerki odkręcił cała listwę oświetleniową, tak jak już koledzy pisali :good:

[br]Dopisany: 26 Maj 2010, 15:29_________________________________________________ufff jednak sie udało po demontażu tapicerki pozostały do odkrcenia 4 śruby mocujące panel świetlny i kabelki ,śrubki rozwiertane i wsadzone solidne wkrety, czas pracy z rozebraniem plus zakładanie wszystkiego 1 h :) Dzięki chlopaki za wszystkie pomysły :P temat uważam za zamknięty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...