Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Prośba o analizę logów - są już dynamiczne


wiktorsam

Rekomendowane odpowiedzi

I kolega Lishoo chyba miał rację, dzisiaj całkiem przez przypadek zobaczyłem że mam ropę dookoła filtra paliwa koło uszczelki. A jak ropa to i pewnie powietrze musiał ciągnąć :/. Dokręciłem mocniej filtr i nie widać żeby się ropa pojawiała, ale układ wtryskowy mógł zostać zapowietrzony. Niestety dostęp ciężki i udało mi się tylko dwa odpowietrzyć - z sterującego na początku leciała taka piana, więc pewnie zapowietrzony był z drugiego raczej normalnie paliwko. Sprawdziłem też przelewy i oryginalne rurki rozpadają się w dłoniach ;), jutro wymiana. Ale dzięki temu że posikało mi trochę ropki możliwe że znalazłem przyczynę nadmiernego klekotu - mam przedmuchy pod ostatnim wtryskiem, oraz pod dwiema świecami. Dzisiaj już za późno żeby z tym walczyć, no i silnik gorący. Jutro się za to zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,sterujacego sie nie odpowietrza.I twoja praca troche w g...... sie obraca,bo pompa sama sie odpowietrza,jak juz odpalisz bedzie chodzil nie musisz odpowietrzac.Bo pompa zrobi to sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok witam ponownie.

Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły co może powodować nadmierny klekot mojego auta ? Raczej wykluczam popychacze.

Zauważyłem jedną zależność - jak na zewnątrz jest chłodno, a silnik się mocno rozgrzeje to wtedy klekocze bardziej. Jak na zewnątrz jest za to bardzo gorąco, i silnik się wtedy nagrzeje to klekocze słabiej, albo wcale. Coś jak by jakiś problem może z dynamicznym kątem wtrysku ? Może jakiś czujnik świruje ? Temperatury paliwa ?

Gdyby to były popychacze to chyba w gorący dzień na nagrzanym silniku by jeszcze bardziej dawały znać o sobie a nie przestawały klekotać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc log 007 po rozgrzaniu??? Ja i tak stawiam na popychacze.99% w 1Z/AHU to wlasnie tego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log 007 jest na poprzedniej stronie po rozgrzaniu, robiony właśnie jak było bardzo gorąco na zewnątrz. Wygląda ok...

Popychacze bym z chęcią wymienił gdybym był pewien że to one, bo nie jest to duży koszt, ale znam wielu którzy wymienili i klekot się nie zmienił. Chyba pozostaje tylko ściągnąć pokrywę zaworów i sprawdzić na ile da się ugiąć szklanki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przed dokręceniem tegoż filtra wyjąłeś go i wyczyściłeś ?

Filtr powietrza czysty ?

Co do klepania to może nie dokładnie w silniku lecz może tarcza sprzęgła jest cieniutka - nie ślizga się przy butowaniu ?

Albo niedokręcona osłona silnika rezonuje drgania motoru...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra paliwa to mogę powiedzieć tylko - nigdy więcej bosha. Mały oring miał zagniecenie przez które pompa pewnie zaciągała nieprzefiltrowane paliwo, duży oring miał za to mikro pęknięcie którego wcześniej nie zauważyłem i przez które pewnie paliwo się wydostawało na zewnątrz. Podmieniłem w nim uszczelki na te z starego knechta, wydaje się że przestało się w końcu pocić.

Co do sprzęgła to chodzi ok, nie ślizga się, nie szarpie.

Osłona silnika ok, ale dziwne jest to że dźwięk najlepiej słychać od strony pasażera pod autem, w okolicach tłumika środkowego/za katalizatorem. Z kolei pod maską to już ciężko go zlokalizować, choć najbardziej wydaje się że to właśnie z tyłu silnika. Zastanawiam się jeszcze czy wydech mam szczelny, będę musiał pojechać na kanał i to sprawdzić, bo może mam gdzieś po prostu przedmuchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pierwszym tłumikiem jest łączenie rury na takich dwóch zaciskach i miałem jeden zacisk pęknięty, więc wymieniłem oba zaciski, ale problem z klekotaniem pozostał. Wydech szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...