Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przegrzewanie silnika!! Pomocy!!


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrzewnica jest na małym obiegu - to znaczy płyn krąży przez nią cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie chce się wymądrzać, ale u mnie cały czas stoi trochę ponad 90 C, 90 C to jest pionowo, u mnie jest delikatnie przechylona w prawo(Ja stwierdziłem, że tak ma być i koniec)

Czasem coś nie styka na kablach, wpadnę w dziurę i wskazówka pokazuje tylko 50-60 C po czym wpadam w następną i już jest norma ponad 90, jeśli tak być nie powinno proszę o radę co może być zepsute :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie chce się wymądrzać, ale u mnie cały czas stoi trochę ponad 90 C, 90 C to jest pionowo, u mnie jest delikatnie przechylona w prawo(Ja stwierdziłem, że tak ma być i koniec)

Czasem coś nie styka na kablach, wpadnę w dziurę i wskazówka pokazuje tylko 50-60 C po czym wpadam w następną i już jest norma ponad 90, jeśli tak być nie powinno proszę o radę co może być zepsute :)

U mnie bylo podobnie, na koniec wskazowka dochodzila tylko do 70 C. Walczyłem z tym dosyc dlugo, wymieniali mechanicy kilka razy czujniki temp, itd. W ktorys w koncu stwierdzil uszkodzony licznik i trafil w 10. Udalo mi sie trafic pacjenta ktory byl obcykany w licznikach, wymienil w nim jakis silniczek w wszystko wrocilo do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak coś w liczniku, to niech sobie będzie zepsuty, raczej go nie zagotuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak coś w liczniku, to niech sobie będzie zepsuty, raczej go nie zagotuje :)

Czasami wystarczy wymienić same wskaźniki temp. Koszta niewielkie. Można je kupić za 20zł a sama wymiana jest banalnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak coś w liczniku, to niech sobie będzie zepsuty, raczej go nie zagotuje :)

Czasami wystarczy wymienić same wskaźniki temp. Koszta niewielkie. Można je kupić za 20zł a sama wymiana jest banalnie prosta.

W B5 tak w B6 juz niestety nie bo wskazniki temperatury i paliwa sa wbudowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO więc jest już po problemie!! :) Padła pompa wody - wirnik śliskał się na wale pompy!! Zaryzykowałem ale udało się trafić i bardzo się cieszę, że to nie głowica... :decayed: Dziękuję wszystkim za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> Udało się... Ale serducho zabiło szybciej przy rozruchu... :) Nie robiłem tego 1 raz ale pierwszy w Audi!! Po zdjęciu ryjka to już pikuś... ważne żeby nie przestawić do dobrze poznaczyć i powinno się udać!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...