Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domykanie szyb z kluczyka


szpak

Rekomendowane odpowiedzi

Do łodzi to chyba będę się musiał wybrać ale na wymianę fis-a.

A co do tego alarmu to chyba znalazłem i to blisko siebie jednego klubowicza który zajmuje się elektroniką.Może uda mi się go nakłonić do zajęcia się moją sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w cabrio można uchylić szyby z pilota ale nie można ich otworzyć do końca, zamknąć się już nie da. Za to wkładający kluczyc do zamka mozna otworzyć i zamknąć szyby w pełni. O co chodzi? Da radę zrobić u mnie otwierania/zamykanie z pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zamyka i szybki i szyber z pilota więc pewnie się da :> odnoszę wrażenie że, to kwestia centralki i umiejętności montera :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamykać szyby z alarmu tylko trzeba uaktywnić ta w procedurze kodowania systemu. Trzeba sprawdzić, jaki jest alarm i pobrać instrukcję powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mi alarm montował specjalista, ale teraz mysle że sam też dał bym radę.

W moim przypadku po podlaczeniu kabelkow od alarmu do odpowiednich kabli odpowiadajacych za otwieranie/zamykanie drzwi w samochodzie, wystatczylo tylko zaprogtamowac centralke alarmu w taki sposob aby sygnal zamykania utrzymywal sie przez 15sekund od momentu wcisniecia przycisku na pilocie.

Nie wiem czy twoja centralka ma taka mozliwoac, ale zeby sie o tym przekonac nalezy dowiedzec sie w jaki sposob programuje sie twoj alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kuliega wyżej dobrze mówi jak kupowałem centralkę to miałem patrzeć na czas podtrzymywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz pytanie za 100 pkt gdzie szukać tej centralki w samochodzie ? Gdzie najczęściej magicy od alarmów ją ukrywają ?

Kolego szukaj pod maską, u mnie jest po prawej stronie stojąc przed autem mniej więcej pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodniczego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zaślepka zamka kierowcy więc nie mogę sprawdzić otwierania/domykania szyb z z kluczyka ale przed zimą wolę ją zdemontować bo jak pilot padnie to psikus:D. Mam domykanie/otwieranie szyb z pilota, natomiast auto zamyka się po jakiejś minucie od zamknięcia drzwi. Kiedyś zapomniałem zabrać kluczyka!!! i zostawiłem go w stacyjce, wróciłem po 40minutach a auto było otwarte- wychodzi na to, że jeśli kluczyk jest w stacyjce to automatyczne zamykanie pojazdu nie działa(dobrze, że nie zostawiłem kluczyka na siedzeniu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz pytanie za 100 pkt gdzie szukać tej centralki w samochodzie ? Gdzie najczęściej magicy od alarmów ją ukrywają ?

znalazłeś tą centralke? jek nie to daj znać we wtorek na spocie to poszukamy i zobaczymy w czym problem ;)

Pany mam inny problem:

Przestały mi sie domykać szyby - zarówno z pilota(nie ori alarm) jak i z klucza ;(

Wcześniej działało domykanie i otwieranie (przynajmniej z klucza)

po wejściu VAG-iem w:

1)STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2)STG Codierung -> Funktion 07

Wartość w Software Coding mam "0000"

Problem w tym że nie jestem w stanie stwierdzić czy przedtem była inna.

Pytanie czy domykaniem steruje tylko i wyłącznie moduł komfortu? Czy może fabrycznie były inne rozwiązania?

A jeśli tylko komfort i jeżeli jest zintegrowany w pompką centralnego (bo gdzieś tu doczytałem że w B5 tak jest) to czeka mnie wymiana pompki czy jest inny sposób żeby to ominąć?

Dodam że sterownik centralnego rozebrałem przeczyściłem poprawiłem lutowanie- ale bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz pytanie za 100 pkt gdzie szukać tej centralki w samochodzie ? Gdzie najczęściej magicy od alarmów ją ukrywają ?

znalazłeś tą centralke? jek nie to daj znać we wtorek na spocie to poszukamy i zobaczymy w czym problem ;)

Pany mam inny problem:

Przestały mi sie domykać szyby - zarówno z pilota(nie ori alarm) jak i z klucza ;(

Wcześniej działało domykanie i otwieranie (przynajmniej z klucza)

po wejściu VAG-iem w:

1)STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2)STG Codierung -> Funktion 07

Wartość w Software Coding mam "0000"

Problem w tym że nie jestem w stanie stwierdzić czy przedtem była inna.

Pytanie czy domykaniem steruje tylko i wyłącznie moduł komfortu? Czy może fabrycznie były inne rozwiązania?

A jeśli tylko komfort i jeżeli jest zintegrowany w pompką centralnego (bo gdzieś tu doczytałem że w B5 tak jest) to czeka mnie wymiana pompki czy jest inny sposób żeby to ominąć?

Dodam że sterownik centralnego rozebrałem przeczyściłem poprawiłem lutowanie- ale bez efektu.

Nie znalazłem bo nie szukałem,nie było kiedy :gwizdanie: Urlop,zlot i tak jakoś zleciało :kox:

Może teraz kiedyś to ogarnę.

Co do twojego pytania to biorąc to na logikę to tylko moduł komfortu odpowiada za sterowanie domykaniem/otwieraniem szyb.

Jak rozmawiałem z macherami od elektroniki to każdy mówił że u mnie jak to nie działa z pilota to trzeba dołożyć dodatkowy sterownik :kwasny:

Wstrzymał bym się z wymianą pompki i poszukał bym luk w elektronice bo to raczej tutaj leży problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dodadkowego sterownika tylko alarm musi mieć tą opcje puszczania sygnału na moduł komfortu, skoro u Ciebie to raz działą a raz nie to jestem pewien że masz przerwe w łączeniu na kablach lub alarm sie kończy i nie puszcza sygnału - do sprawdzenia :)

Co do mojego problemu to owszem też mi się wydaje że problem leży gdzieś w elektronice tylko tak jak pisałem podobno jest ona zintegrowana ze sterownikiem centrala - razem z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz centralke możemy znaleźć na spocie, sprawdzić czy podaje sygnał no domykanie szyb również, a z resztą to faktycznie musiałbyś ruszyć do Auto-Sonic do Rysia

Sam się zastanawiam czy tam nie zawitać jak tego nie ogarne w ciągu miesiąca - bo jednak duma nie pozwala mi jechać od razu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki informacjom w tym temacie właśnie sprawdziłem i też mam otwieranie i domykanie szyb z pilota.

Mała rzecz a cieszy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...