Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z biegami


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

W moim aucie pojawił się problem ze skrzynią biegów, a mianowicie, zmieniając bieg z 4 na neutralny nie chciała mi wyjsc 4, po kilku próbach udało się, zjechałem na pobocze i próbowałem włożyć inny bieg, lewarek bardzo ciężko przesuwał się w pozycji neutralnej, czwarty bieg wchodził normalnie, żeby wżucić 1, 2 to muszę na siłę przesunąć dzwignię do siebie i mocno pchnąć do przodu lub do dołu, jak wkładam 1 z wcisnietym sprzegłem na zapalonym silniku to słychać na zewnatrz takie metaliczne klik, drojka ciężej ale mogę powiedziec ze normalnie wchodzi, trójka strasznie ciezko wchodzi czworka normalnie a piątki wogole nie włożę, wsteczny działa ale również o duzym oporem. Podczas jazdy nic nie stuka nie brzęczy, jest tak jak powinno być, rozebrałem wczoraj mechanizm zmiany biegów w kabinie i po idkręceniu łącznika ze skrzynią biegów lewarek pracuje normalnie, a więc cos się stało przy skryni, Oznaczenie skrzyni CPC,

Jeśli to synchronizatory to proszę o info czy opłaca się je naprawiać czy wymienić skrzynie na inna no i na jaką.

Jeśli pasuje jakaś 6 biegowa to chciał bym taka.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to musi być skrzynia biegów, może pada powoli Ci sprzęgło,w moim przypadku było trochę inaczej 4 dni temu rozsypało mi się sprzęgło i koło dwumasowe, biegi wchodziły bardzo ciężko też nie wszystkie ale to na wyłączonym silniku, na zapalonym wcale nie dało się wrzucić biegu. Auto chodziło idealnie, zaparkowałem, po 5 minutach zapaliłem auto i nie dało sie ruszyć przy silniku było słychać dziwny dźwięk no i jw napisałem tak działo się z biegami :wallbash: . Pozdroooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, ostatnio auto stało cały tydzień nieużywane i wsiadłem chciałem nakręcić chce wrzucić wsteczny a ten nie chce wejść hmm, akurat na równym to było to wysiadłem i przepchnąłem auto do tyłu i po jakimś czasie szło wrzucić wsteczny, wcześniej miałem też tak jak się rozpędzałem i wrzucałem z 4 na 5 to 5 z lekkim zgrzytem wchodziła ale też nie zawsze. Czyżby sprzęgło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szykuj nową skrzynie na 99% to będzie jej wina, u nie te same objawy były i po tygodniu ją szlak trafił. Powodem jest jej rozkręcenie.

Kolega ma racje, wysypał się synchronizator 5 biegu i bieg 3 i 4 straciły po 3 zeby na trybach...

Kupiłem skrzynie biegów z 98 roku z małym przebiegiem (tak zapewniał sprzedawca), skrzynia DVS - ma dłuższą 4-kę, po za tym wszystko ok. pracy przy zmianie było duzo ale przy okazji wymieniłem kilka innych rzeczy.

Sprzęgło mam jeszcze oryginał i mój mechanik stwierdził ze jeszcze około 30 000 wytrzyma, więc pewnie na wiosnę bedę wymieniał, na dzień dzisiejszy fura super jeździ, silnik odżył po wyczyszczeniu kolektora dolotowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szykuj nową skrzynie na 99% to będzie jej wina, u nie te same objawy były i po tygodniu ją szlak trafił. Powodem jest jej rozkręcenie.

Kolega ma racje, wysypał się synchronizator 5 biegu i bieg 3 i 4 straciły po 3 zeby na trybach...

Kupiłem skrzynie biegów z 98 roku z małym przebiegiem (tak zapewniał sprzedawca), skrzynia DVS - ma dłuższą 4-kę, po za tym wszystko ok. pracy przy zmianie było duzo ale przy okazji wymieniłem kilka innych rzeczy.

Sprzęgło mam jeszcze oryginał i mój mechanik stwierdził ze jeszcze około 30 000 wytrzyma, więc pewnie na wiosnę bedę wymieniał, na dzień dzisiejszy fura super jeździ, silnik odżył po wyczyszczeniu kolektora dolotowego :)

Dokładnie. Synchron piątego posypał się. Miałem to samo. Części synchrona, uszkodziły pozostałe tryby, a najdziwniejsze było to, że jak już jechałem, to była cisza, jakby nic się nie stało.

Skrzynię(używkę) kupiłem za 600 zł, do tego tarczę sprzęgła za 340zł i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi zblokowało 1 że prawie nie mogłem jej włączyć, 2 też kiepsko wchodziła potem przeszło wszystko. To żeście mnie zmartwili. Teraz jaką skrzynie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi zblokowało 1 że prawie nie mogłem jej włączyć, 2 też kiepsko wchodziła potem przeszło wszystko. To żeście mnie zmartwili. Teraz jaką skrzynie szukać?

Kolego. Najpierw wyciągnąłbym skrzynię z auta. Zobaczył co i jak, w jakim stanie jest do tego sprzęgło. Dopiero później zaczął szukać. Jak już robisz taką naprawę, to nie oszczędzaj. Zrób to kompleksowo, a na długi czas będziesz miał spokój. Wiadomym jest, że po zakup nawet używanej, nie wyruszysz z siatką, tylko innym autem. Zatem możesz zapakować starą skrzynię i na miejscu porównać. Patrz na wieloklin na wałku sprzęgłowym, żeby ilość wypustów była taka sama. Przy montażu wymień od razu łożysko igiełkowe w wale, podpierające wałek sprzęgłowy, łożysko oporowe i jak wcześniej wspomniałem, sprawdź stan tarczy sprzęgłowej i docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zaczęła się "pandemia" skrzyń. Chyba nadszedł ten czas ze nasze skrzynie mówią "KONIEC" bo co raz więcej osób mówi że w ich AHU i 1Z skrzynie się rozsypują. U mnie pierwszy rozleciał się wsteczny później 5 i po kolei reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że innego auta nie mam żeby jeżdzić za skrzynią potem. A dzis właśnie chcę pojeżdzić i poszukać bo mam nadzieje że mi się jeszcze nie rozleci moja skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Pojechałem rano sprawdzić olej na warsztat i okazało się że jest za mało więc dolałem MOBILA 75W90 bodajże i wróciłem do domu. Wieczorem umyłem autko przed Bożym Ciałem i wjechałem do garażu bez żadnego problemu. Rano wyjeżdżałem do pracy i dosłownie 2m przejechałem na wstecznym i jak nie pierdyknęło, zgrzytło i auto stanęło. TO był koniec skrzyni bo nawet na luz nie szło dać, na drugi dzień zamówiłem lawetę bo do mechanika miałem 15km i bałem się go tak holować bo strasznie się coś tłukło w skrzyni. Na lawetę ledwo żeśmy go wciągnęli. Tak że ja bym starał się nim już nie jeździć tylko szukać innym autem i tym jakoś dojechać do mechanika i wymienić tą skrzynię. Szukaj okazji bo ja trafiłem skrzynię za 400zł 12km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mechanika mam 3 km więc nie jest źle. muszę po śrotach pojeździć albo zadzwonie do kuzyna to moze cos załatwi.[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 23:11_________________________________________________Napisze ktoś z jakim symbolem szukać tą skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, jutro będe kazał wyjąć skrzynię mechanikom i zobaczę jaki symbol ewentualnie i będe szukał po okolicy by za daleko nie jeździć. A idzie jakoś sprawdzić skrzynię czy raczej nie bardzo?[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 23:47_________________________________________________Mam skrzynię gość mówił że przebieg 170tys, jest od 90KM silnika więc pewnie od 1Z rok 98 i teraz pytanie czy warto. Ma do tego jeszcze sprzęgło mówił że dobre. Pytam bo mam ok 40 km do niego więc blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem skrzynię DVS, od 90 KM, pasuje P&P, tylko należy pamiętać o łapie silnika z prawej strony, trzeba podłożyć podkładki, po za tym wszystko pasuje, z jazdy to zauważyłem że mam 4 i 5 dłuższą no i 2 krótszą.. już się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wysyp tych skrzyń naszych skrzyń, przy jakich przebiegach wam siadły? bo ja mam wg licznika 214tys, tak myślę czy to nie przez te drgania między 1800-2000obr. [br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 19:51_________________________________________________Też mam taką CPC jak widzę w Etce to okres stosowania od 01/95 do 07/96. Chyba się przejadę do serwisu VW spytać jakie są zamienne te skrzynie bo coś widzę to tu nikt nie wie. [br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 11:33_________________________________________________Przywiozłem skrzynię DVS okaże się jutro może pojutrze co to będzie z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chłopaki chyba ja też dołączę do osób którym posypała się skrzynia.. dziś na trasie przy wrzuceniu 5 wyczułem mały zgrzyt.. ale to nic.. w jakiejś miejscowości musiałem w końcu się zatrzymać na światłach.. ruszam z 1 ok.. ale już nie mogłem jej wyrzucić żeby weszła dwójka.. zatrzymałem się znowu depnąłem do 3 tyś i jakoś weszła.. inaczej nie dawało rady nic zrobić.. ale przy reszcie biegów też już było co raz gorzej :wallbash:

jutro pojadę do mechanika żeby zobaczył czy to na pewno skrzynia się sypię.. mam jeszcze ostatki nadziei że wszystko co sobie odłożyłem nie pójdzie na skrzynie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...